przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Brazylia

Słynna plaża Copacabana w Brazylii
Fot. sxc.hu

Ten niezwykle zróżnicowany pod niemal każdym względem kraj jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Zawdzięcza to niebywałym krajobrazom: Wyżyny Gujańskiej na północy, Wyżyny Brazylijskiej na południowym wschodzie oraz Amazonii na północy i północnym zachodzie, a także najsłynniejszym na świecie plażom Atlantyku: Copacabanie i Ipanemie w Rio i (uznawanej za jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż na naszym globie) Porto da Barra w Salvador. Do Brazylii co roku, bez względu na skomplikowany klimat gospodarczy i społeczny przybywają miliony turystów. Są to zarówno miłośnicy dzikiej przyrody, amazońskiej egzotyki i przygód, jak i zwolennicy szampańskiej zabawy z wielkim rozmachem, którą gwarantuje słynny karnawał w Rio de Janeiro.

Pomimo wyśmienitych warunków turystycznych i całego naturalnego piękna, Brazylia boryka się do dzisiejszego dnia z gospodarczymi problemami, wynikającymi między innymi z ogromnego zadłużenia publicznego. Obraz Brazylii to kontrasty widoczne na każdym kroku. Luksusowe dzielnice graniczą niemal bezpośrednio z największymi slumsami na świecie, a nowoczesne wieżowce bardzo często z zaniedbanymi perłami historycznej architektury. To zresztą właśnie brazylijska architektura opowiada najlepiej burzliwe losy tego niezwykłego kraju.

Historia

Brazylia była zasiedlona przez półkoczownicze indiańskie plemiona przynajmniej 6 tys. lat przed odkryciem jej przez Portugalczyków w 1500 roku. To oni właśnie przyczynili się do nadania jej nazwy. Głównym artykułem eksportowym kolonii było wówczas drzewo pau de brasil (brezylka brazylijska) i to od niego pochodzi obecna nazwa kraju. Kolonizacja Brazylii przez Portugalczyków trwała przez kolejne 300 lat. Dopiero w początkach XIX wieku zaczęły narastać tendencje separatystyczne, a w 1822 roku książę Pedro I utworzył samodzielne Cesarstwo Brazylii. Ale już w 1889 roku Pedro II (następca Pedro I) został obalony i powstała republika federacyjna. W końcówce XIX wieku i w pierwszej połowie XX wieku przybyło do Brazylii około 5 milionów imigrantów, głównie z Europy i Azji. W tym czasie bardzo dynamicznie rozwijała się industrializacja kraju, kwitła rewolucja przemysłowa. Brazylijska historia słynie z powracających okresów dyktatury, które na ogół przyczyniały się do powolnego upadku kraju. Cykliczne dyktatury skończyły się dopiero w latach pięćdziesiątych po objęciu prezydentury przez Juscelino Kubitschka. Wydarzenie to przyczyniło się do rozwoju demokracji oraz przyspieszenia gospodarki kraju. Przeniesiono wówczas stolicę z Rio de Janeiro do nowo wybudowanej w głębi lądu Brasilii, co miało zapewnić rozwój ekonomiczno-społeczny tej części kraju. Jednak wysokie zagraniczne zadłużenie i bardzo duża inflacja spowodowały kolejny kryzys rządu i kolejny zamach stanu w 1964 r. Dopiero w 1989 r. przeprowadzono prezydenckie wybory powszechne, po których to nastał okres znaczących reform. Dzięki temu kraj zaczął osiągać gospodarczą stabilizację. Jednak wiele problemów społeczno-ekonomicznych, jak: korupcja, przemoc, przeludnienie miast, zanieczyszczenie środowiska, niedobór szkół i ośrodków zdrowia, nadal pozostaje w Brazylii nierozwiązanych.

Mimo problemów polityczno–gospodarczych, Brazylia to najlepiej rozwinięty kraj na kontynencie. Dysponuje dobrymi lotniskami, obsługującymi niemal wszystkie liczące się linie lotnicze, ma bogate i dobre zaplecze turystyczne, a hotele brazylijskiego wybrzeża Atlantyku standardem nie odbiegają od tych w Europie. Dzisiejsza Brazylia to raj przede wszystkim dla pasjonatów gór i sportów wodnych. Kraj to mekka surferów.

Lotnisko w Poznaniu

(kod IATA: POZ, kod ICAO: EPPO)

poznan_logoLotnisko im. Henryka Wieniawskiego – Poznań Ławica jest jednym z najstarszych portów lotniczych w Polsce, funkcjonuje od 1913 roku (na początku jako niemieckie lotnisko wojskowe). Usytuowany jest 7 km od centrum miasta, przy trasie prowadzącej bezpośrednio do najważniejszych punktów miasta (m.in. Dworca PKP i Międzynarodowych Targów Poznańskich) oraz przy trasie wylotowej na Berlin i Warszawę. Długość pasa startowego wynosi 2504 m. Na chwilę obecną jest to szóste lotnisko w Polsce pod względem ilości obsługiwanych pasażerów. W 2008 roku lotnisko obsłużyło prawie 1,3 mln osób.

 

Położenie geograficzne oraz dobrze rozwinięta gospodarka regionu powodują, że lotnisko wciąż dynamicznie się rozwija. Do wzmożenia ruchu lotniczego przyczyniają się również prężnie działające Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz liczne firmy z kapitałem zagranicznym, skupione na terenie Wielkopolski.

Do dyspozycji pasażerów jest jeden terminal, który oferuje m.in. punkt wymiany walut, aptekę, kiosk, restaurację, kawiarnię internetową, biura turystyczne, wypożyczalnie samochodów. Mapa lotniska i terminali dostępna jest na stronie: plan lotniska.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +48 61 849 23 43.

Punkt informacyjny, usytuowany w holu głównym terminala pasażerskiego, czynny jest codziennie od godz. 8:00 do 20:00. Na terenie terminala przy wejściu głównym zlokalizowane są 4 biura podróży oferujące usługi turystyczne, organizację wycieczek, oferty "Last Minute".

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Do dyspozycji pasażerów są:

 • AVIS, tel. 061-8492-335 | 601-672-860,
 • BUDGET, tel. 061-8492-361 | 601-354-689,
 • HERTZ, tel.061-8684-177 | 605-150-427,
 • SIXT, tel. 061-8471-468 | 601-713-787,
 • NATIONAL, tel. 061-8492-384 | 510-193-801,
 • EUROPCAR, tel.061-8492-357 | 665 301 631,
 • DOLLAR.

Więcej na stronie: wypożyczalnia samochodów Poznań.

Parking znajduje się przed terminalem i jest podzielony na dwie strefy: A – parking płatny strzeżony (pierwsza godzina postoju kosztuje 5 zł, każda następna jest tańsza), oraz strefę B – gdzie do 15 minut parking jest bezpłatny, po przekroczeniu kwadransa pobierana jest opłata rejestracyjna w wysokości 6 zł za każde rozpoczęte 15 minut.

Zobacz także inne parkingi na: parking przy lotnisku Poznań Ławica.

poznan
Terminal lotniska w Poznaniu
Fot. Wikipedia

Komunikacja

Lotnisko znajduje się przy trasie prowadzącej bezpośrednio do najważniejszych punktów miasta - centrum, terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Dworca PKP oraz przy trasie wylotowej na Berlin i Warszawę. Dojazd do lotniska samochodem ze śródmieścia zajmuje około 15 minut.

TAKSÓWKI
Taksówki zatrzymują się na oznaczonych postojach dla taksówek. Najkorzystniejsze ceny oferują firmy radio taxi. Ceny w taksówkach niezrzeszonych, stojących przed lotniskiem i dworcem mogą być kilkakrotnie wyższe niż u przewoźników radio taxi.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Port Lotniczy Poznań - Ławica połączony jest z centrum miasta przez komunikację miejską. Przystanki autobusowe znajdują się tuż przy głównym wejściu do terminalu pasażerskiego. Do dyspozycji pasażerów są:

 • Linia 59 – kursuje na trasie lotnisko – Bałtyk (Rondo Kaponiera)
 • Linia pospieszna L – kursuje na trasie lotnisko – dworzec główny
 • Linia 48 – kursuje na trasie Wyszeborska (200m od terminalu) – Bałtyk (Rondo Kaponiera)
 • Linia nocna 242, kursuje na trasie lotnisko – dworzec główny

Rozkłady jazdy i więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.mpk.poznan.pl.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airport-poznan.com.pl

Adres

Port Lotniczy Poznań-ławica Sp. z o.o.
ul. Bukowska 285
60-189 Poznań

Poznań

poznan
Poznański Rynek
Fot. sxc.hu

Poznań jest miastem pięknym i fascynującym, w którym historia spotyka się z nowoczesnością w niezwykły sposób. Położony nad Wartą Poznań to piąte pod względem ludności miasto w Polsce i jednocześnie jedno z najstarszych aglomeracji w kraju. Poznań jest uznawany za kolebkę narodzin państwa polskiego. Dzisiaj znany jest m.in. dzięki Międzynarodowym Targom Poznańskim, jednemu z najbardziej znaczących krajowych węzłów drogowych i kolejowych czy wyższym uczelniom (8 publicznych oraz 18 niepublicznych).

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Poznania do Fortalezy. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Fortalezy do Poznania.

Jeżeli planujesz podróż do Brazylii, być może zainteresują Cię również tanie loty z Poznania do Fortalezy lub bilety lotnicze do Sao Paulo Guarulhos International.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na loty na Malediwy, Okazje na loty w styczniu, Okazje na loty Ryanair, Pakiety z Wrocławia, loty z Krakowa do Girony, tanie loty z Poznania do Londynu, loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów, Loty do Egzotycznych Krajow.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Dla Dzieci, Plecaki dla dzieci, Torby biznesowe, Duże i Walizki twarde średnie.