przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Warszawa

warszawa
Pałac Kultury i Nauki
Fot.  SXC

Warszawa - stolica Polski, miasto, które warto zobaczyć, oferujące wiele ciekawych atrakcji, posiadające niewątpliwie atmosferę miasta stołecznego. Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu.

Miasto pełne kontrastów, gdzie budowle historyczne sąsiadują z nowoczesną architekturą, gdzie po wojennych zniszczeniach zabytkowe pałace, kościoły, gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano bardzo wiernie, gdzie zabudowa wielkomiejska graniczy z dużą ilością otwartej przestrzeni skwerów, parków i ogrodów miejskich.

Warszawa jest miastem niezwykłym, frapuje przyjezdnych historią i klimatem, ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Warszawskie zabytki i pamiątki z przeszłości zostały docenione przez UNESCO, dzięki czemu warszawska Starówka została uhonorowana wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

Polska

polska
Polska - fantastyczna natura
Fot.sxc.hu
Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu. Stolica kraju, Warszawa, jest umiejscowiona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godzin lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Na gości czeka blisko milion miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów.

W Polsce można znaleźć niemal wszystko - od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, piękne lasy, aż po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi. Pod względem atrakcyjności reliktów przeszłości i ich malowniczego powiązania z krajobrazem Polska jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc na mapie Europy.

Nowy Jork

Nowy_Jork_Times_Square
Nowy Jork
Fot. Tomas Fano

Nie ma na świecie drugiego miejsca, które w takim stopniu fascynuje różnorodnością kultur, spontanicznością mieszkańców, atmosferą i architekturą. „Miasto, które nigdy nie śpi”, „Big Apple”. Po prostu Nowy Jork!

W czym tkwi urok Nowego Jorku? Odpowiedź jest prosta - w jego skrajnościach. Potężna metropolia liczy ponad osiem milionów mieszkańców. Zamieszkują oni dzielnice, w których przepych i bogactwo przeplatają się z purytańską skromnością czy ubóstwem, a szklane drapacze chmur rzucają cień na stare, XVII i XIX wieczne kamienice. Nowy Jork to miasto zupełnie inne niż większość amerykańskich metropolii. Wystarczy wstąpić tu na chwilę, żeby się przekonać, że to miasto międzynarodowe.

 

Historia

W XVII wieku holenderscy osadnicy założyli tu osadę New Amsterdam (Nowy Amsterdam), której pierwszy gubernator, Peter Minuit, „odkupił” od Indian całą wyspę za garść "świecidełek" wartych około $24. Trudno się dziwić, że z taką historią Nowy Jork jest jednym z centrów finansowych współczesnego świata. W 1664 r. miasto zdobyli Anglicy i przemianowali je na Nowy Jork. Od tej pory metropolia stale rozwijała się, by w 1825 r., dzięki otwarciu kanału Erie umożliwiającego handel w głębi lądu, zacząć wyrastać na główną potęgę ekonomiczną kraju. W końcu XIX w. downtown Nowego Jorku stało się siedzibą wielkich bankierów. Przywieziona jako dar z Francji w 1886 r. Statua Wolności – dla wielu pokoleń emigrantów symbol nowego, lepszego życia – była świadkiem błyskawicznego powstawania na Manhattanie fantastycznych drapaczy chmur, które sprawiły, że Nowy Jork stał się miastem należącym już do następnego stulecia.

Minione stulecie nie było łatwe dla miasta. Kryzys lat trzydziestych, nieustanna wojna z ubóstwem i przestępczością, a w końcu tragedia 11 września 2001, gdy w wyniku ataku terrorystycznego zawaliły się świątynie współczesnego świata finansów i symbole miasta – World Trade Center. Tutaj też, na nowojorskiej giełdzie, najdobitniej można było obserwować symptomy kryzysu finansowego w 2008 roku.

Atrakcje

Dziś do największych atrakcji Nowego Jorku należą dzielnice w centrum Manhattanu: Chinatown i Lower East Side, skupiska artystyczne SoHo i TriBeCa, Greenwich i East Village. Całe miasto stanowi jakby ilustrowaną historię współczesnej sztuki architektonicznej. Muzea Metropolitan, Modern Art i niezliczone mniejsze galerie można zwiedzać tygodniami. Teatry, kina i różnorodne kluby są w stanie zadowolić nawet najwybredniejsze gusta.

Nowy Jork największe pod względem liczby ludności miasto w Stanach Zjednoczonych. Jest też najgęściej zaludnionym miejscem w Stanach Zjednoczonych. Liczba mieszkańców miasta przekracza 8 milionów (dane ze spisu w 2000 roku), powierzchnia wynosi 1214 kilometrów kwadratowych, co daje gęstość zaludnienia ok. 10 tys. osób na km kwadratowy. Trudno tego nie dostrzec – nieskończona rzeka ludzi, która przepływa przez centrum miasta, robi na turystach niezapomniane wrażenie.

Zobacz promocje na tanie loty z Nowego Jorku do Warszawy. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Warszawy do Nowego Jorku.

Jeżeli wybierasz się do Polski, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Krakowa do Warszawy, bilety lotnicze Kopenhaga Warszawa lub tanie loty z Londynu do Warszawy.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów ze Szczecina do Warszawy i z Brukseli do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty z Krakowa, Okazje na loty do Australii, Okazje na loty do Polski, Pakiety w październiku, tanie loty z Warszawy do Krakowa, bilety lotnicze Warszawa Okęcie, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Poznania do Warszawy 21 24 Marca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Mapy zdrapki, Koce, poduszki, zagłówki, Na prezent i Walizki twarde małe.