przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Francja

Wieża Eiffla
Fot. SXC

Francja kojarzy się z najlepszym szampanem, rozrywką, winem i świetną kuchnią, a przede wszystkim z Paryżem - miastem zakochanych i artystów. Francja to kraj kontrastów i niezapomnianych wrażeń. Ma do zaoferowania turystom historyczne miasta, wspaniałe krajobrazy, najwyższe góry i najpiękniejsze plaże w Europie, zamki nad Loarą, winnice Szampanii, największy w Europie Disneyland... i wiele innych atrakcji.

Kraj składa się z 96 departamentów w 22 regionach administracyjnych, z których każdy charakteryzuje się odmiennym krajobrazem. Wybrzeże o długości 5 tys. km rozciąga się od dzikiego i kamienistego Breton na północy, po piaszczyste plaże Wybrzeża Środziemnomorskiego na południu. W dolinie najdłuższej rzeki Francji, Loary (1020 km), wznosi się ok. 300 malowniczych zamków. To właśnie tu, w Alpach Sabudzkich - raju narciarzy, wznosi się Mont Blanc (4807 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Europy.

 

Sercem i stolicą Republiki Francuskiej jest Paryż. Miasto o niezapomnianej atmosferze z szeregiem zabytków stojących na czele listy światowych atrakcji turystycznych. Paryż to: Luwr, dzielnica Łacińska, Ogrody Luksemburg, Pola Elizejskie, Montmartre. Paryż to także nigdy nie zasypiające miasto z tysiącami wyjątkowych restauracji, barów, knajpek, dyskotek i kawiarni. Paryż to wreszcie niekwestionowane współczesne centrum europejskiej kultury i sztuki.

Ale Francja to nie tylko Paryż. Równie atrakcyjne i godne polecenia są: Wersal, Fontainebleau, Dolina Loary, Bretania, Normandia, Prowansja, Langwedocja, francuskie Alpy, Riwiera Francuska, Bordeaux, Tuluza, Lourdes, Chartres, a także zabytki rzymskie i średniowieczne, m.in. w Lyonie, Avignonie. Francja oferuje tak wiele różnorodnych wrażeń, że jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wybrednego turysty.

Francja to największy i najbardziej zróżnicowany kraj Starego Kontynentu, który od dawna ma decydujący wpływ na europejską kulturę. Tu odbywają się największe pokazy mody, inspiracji do swoich dzieł szukają światowej sławy malarze, pisarze i kompozytorzy.

Lotnisko w Nicei

(kod IATA: NCE; kod ICAO: LFMN)

Międzynarodowe lotnisko położone 7 km na zachód od Nicei, nad samym morzem, na Lazurowym Wybrzeżu. Jest jednym z najruchliwszych portów lotniczych Francji. Pod względem liczby obsługiwanych pasażerów ustępuje jedynie paryskim lotniskom Roissy-Charles de Gaulle i Orly. Lotnisko jest nowoczesne i dobrze zorganizowane, rocznie obsługuje ponad 10 milionów pasażerów. Bezpośrednie loty do Nicei są dostępne z portu  w Warszawie.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie. Mapa terminalu 1 dostępna jest na stronie: plan-terminal 1, terminalu 2: plan-terminal 2. Pomiędzy terminalami i parkingami kursują autobusy. Do dyspozycji pasażerów pozostają: restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, poczta, apteka, centrum medyczne. Istnieje możliwość skorzystania z internetu i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +33 4 898 898 28.

Punkty informacyjne znajdują się w halach przylotów i odlotów terminalu 1 oraz w hali przylotów terminalu 2.

Na lotnisku w obu terminalach znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Sixt, Budget i Europcar. Dane kontaktowe dostępne są na stronie wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko- i długoterminowe, dostępne przy obu terminalach. Więcej informacji, mapy parkingów i cennik dostępne są na stronie: parking.

Komunikacja

Lotnisko jest świetnie zlokalizowane - w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A8, którą jadąc na północ można dojechać do Monaco i do Włoch. W kierunku zachodnim autostrada prowadzi do Cannes i Marsylii. Z zachodu do lotniska można również dojechać drogami RN7 i RN98, z północy RN202, a ze wschodu RN7.

Nicea

Nicea
Port w Nicei
Fot. Wikipedia

Raj dla podróżników, bardzo popularny ośrodek turystyczny w Prowansji na Lazurowym Wybrzeżu. Swoim gościom oferuje on wyjątkowo bogatą i różnorodną ofertę spędzania wolnego czasu. Jest to czwarte co do wielkości miasto Francji. Nicea to fantastyczna opcja dla miłośników sztuki na światowym poziomie. No i ta wspaniała pogoda! W ciągu roku notuje się w Nicei około 320 słonecznych dni. Trzeba mieć wyjątkowego pecha, by trafić na choćby jeden deszczowy dzień w trakcie urlopu, ponieważ większość opadów notuje się w tym regionie jesienią i zimą. Poza tym miasto jest otoczone ze wszystkich stron wzgórzami, które niwelują nieprzyjemne odczucia związane z częstymi w tych okolicach porywistymi wiatrami. Tworzy to wyjątkowo sprzyjający mikroklimat, który już kilkaset kat temu uznany został za zbawienny dla zdrowia. Fakt ten wykorzystano dla utworzenia w Nicei znanego kurortu, związanego z leczeniem chorób układu oddechowego.

Historia

Historia miasta zaczyna się około 300 roku przed naszą erą, kiedy to utworzona została tutaj przez Greków osada Nikaia. W następnych wiekach miasteczko przeszło pod panowanie rzymskie i stanowiło ważny port Lazurowego Wybrzeża. Od III wieku naszej ery była to siedziba biskupstwa. Od V wieku miasto nękane było przez w miarę regularne, powtarzające się najazdy plemion saraceńskich i germańskich. W VII wieku Nicea związała się z Ligą Genueńską, zrzeszającą liczne miasta Ligurii w celu ochrony i współpracy. Niedługo później układ sił znacząco się zmienił i Nicea sprzymierzyła się trwale z Pizą przeciwko Genui. Wojny Franciszka I z cesarzem Karolem V w XVI wieku spowodowały poważne szkody, oblężenie i zniszczenie miasta podczas grabieży, klęskę głodu i wywołane nią epidemie oraz uprowadzenie około 2,5 tysięcy jeńców. W późniejszych wiekach miasto często było kartą przetargową władców, wciąż zmieniając przynależność państwową. W okresie pomiędzy wiekiem XIV a XIX Nicea znajdowała się głównie pod panowaniem książąt Sabaudii. W historii najnowszej ważnym wydarzeniem, które miało miejsce w Nicei było podpisanie traktatu reformującego Unię Europejską (tzw. traktat nicejski) 26 lutego 2001 roku.

  • 18 października 2017, 00:36Poradnik Grecja na każdą porę roku Mylicie się myśląc, że Grecja jest jedynie wakacyjnym, letnim kierunkiem. Poza sezonem można odwiedzić wiele ciekawych miejsc i skorzystać z wielu atrakcji, o których zapewne nie mieliście pojęcia!JesieńWrzesień. Lato w Grecji… Czytaj całość

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Nicei do Bastii. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Bastii do Nicei.

Jeżeli wybierasz się do Francji, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Warszawy do Paryża, bilety lotnicze Balice Paryż Beauvais lub tanie loty z Warszawy do Marsylii.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty do Bułgarii, Pakiety z Rzeszowa, Pakiety w marcu, Pakiety w grudniu, tanie loty z Kijowa do Rzymu, tanie bilety z Nicei do Bastii, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Loty do Francji.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Bagaż Wizzair, Gry, zabawki, Torby podręczne i Duże.