przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Wrocław

wroclaw
Wrocławski Rynek
Fot. sxc.hu

Wrocław to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast Polski. Z roku na rok przyciąga również coraz większą liczbę turystów, mimo że pod względem turystycznych atrakcji ustępuje wielkim europejskim stolicom, takim jak Paryż czy Barcelona.

Historia

Miasto po raz pierwszy wzmiankowane w sposób jednoznaczny w roku 1000 w związku z założeniem biskupstwa, jednak osadnictwo słowiańskie na Ostrowie Tumskim istniało co najmniej 150 lat wcześniej. Od końca X wieku znajdowało się pod panowaniem Piastów. W 1035 roku, w okresie tzw. Reakcji Pogańskiej, źródła informują o budowie świątyni pogańskiej w mieście. W XIII wieku dokonano lokacji miasta na prawie magdeburskim, w 1335 miasto znalazło się pod panowaniem królów czeskich, a później (po krótkim okresie rządów węgierskich) wraz z Koroną Czeską zostało włączone do Monarchii Habsburskiej. W 1741 roku wraz z większością Śląska zostało zdobyte przez Prusy, w związku z czym w latach 1741-1918 oficjalna nazwa miasta brzmiała Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław (niem. Königliche Haupt- und Residenzstadt Breslau), w latach 1918-45 (po rewolucji listopadowej) Miasto Stołeczne Wrocław (Hauptstadt Breslau). W 1945 miasto zostało ogłoszone twierdzą i zniszczone w czasie walk między Armią Czerwoną i Wehrmachtem. Po II wojnie światowej Wrocław decyzją konferencji poczdamskiej został włączony do Polski.

Dzięki swojej barwnej historii Wrocław stał się miastem wielokulturowym, w którym przenikają się wpływy niemieckie (odziedziczone po przedwojennym mieście Breslau) oraz polskie i kresowe - spora część wrocławian to potomkowie mieszkańców polskiego Lwowa. Po II wojnie światowej przewieziono do Wrocławia także większość dorobku kulturowego tego miasta, na czele ze zbiorami Biblioteki Ossolineum i Panoramą Racławicką.

Czasem Wrocław nazywany jest "Wenecją Północy". To porównanie może budzić uśmiech, ale rozbudowana sieć kanałów, przepływające przez miasto rzeki, sto dwadzieścia mostów, ogromna ilość parków, dziesiątki imponujących zabytków i gotyckich kościołów przekonują, że na taki tytuł Wrocław zasługuje. Również życie nocne miasta tętni z iście włoskim temperamentem i z pewnością można się tu bawić równie dobrze, jak w sercu Italii.

Wrocław to niezwykłe polskie miasto, które charakteryzuje się ogromną liczbą młodych i kreatywnych ludzi, szczególnie studentów - stolica Dolnego Śląska to bowiem bardzo istotny na mapie Polski ośrodek uniwersytecki. To wszystko sprawia, że nieustannie tętniący życiem Wrocław gwarantuje relaks i dobrą zabawę każdemu turyście.

Polska

polska
Polska - fantastyczna natura
Fot.sxc.hu
Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu. Stolica kraju, Warszawa, jest umiejscowiona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godzin lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Na gości czeka blisko milion miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów.

W Polsce można znaleźć niemal wszystko - od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, piękne lasy, aż po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi. Pod względem atrakcyjności reliktów przeszłości i ich malowniczego powiązania z krajobrazem Polska jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc na mapie Europy.

Monachium

monachium
Frauenkirche w Monachium
Fot. sxc.hu

Monachium za czasów upadku Berlina przejęło jego rolę – to tu była przez długi czas prawdziwa stolica Niemiec. Do dziś stolica Bawarii jest miastem ogromnych kontrastów. Wznoszą się tu majestatyczne pałace, pochodzące z czasów rozkwitu niepodległego królestwa Bawarii, rozwija się współczesny przemysł. Nadal jednak żyje się prawdziwą bawarską tradycją. Na ulicach nowoczesnej metropolii nie trudno spotkać pocztówkowego Bawara w kapeluszu z kitką i skórzanych, wyszywanych spodniach.

Spacerując po ogromnym, nowoczesnym mieście łatwo zapomnieć, że jesteśmy zaledwie godzinę jazdy samochodem od przepięknych, podalpejskich wiosek i łąk. A przecież w Monachium jest centrum niemieckiej wysokiej technologii, produkcji samochodów BMW, samolotów Airbus i wielu znaczacych na świecie banków.

Tu młodzi ludzie przyjeżdżają tłumnie na studia, tutaj też chętnie osiedlają się elity finansowe i towarzyskie. Również artyści: pisarze, malarze, muzycy i filmowcy znajdują swój dom w Monachium. Nic więc dziwnego, że obywatele innych państw stanowią obecnie ponad 20% mieszkańców miasta. Wszyscy jednak zgodnie raczą się narodowym trunkiem - piwem, które każdej jesieni w Monachium ma swoje święto. Chyba każdy turysta słyszał o Oktoberfest, które (wbrew nazwie) odbywa się we wrześniu. Na ogromnej łące rozstawiane są gigantyczne namioty, mieszczące po kilka tysięcy osób. Ustawiane są karuzele i jarmarczne budy, a piwo leje się strumieniami do ogromnych, litrowych kufli. Corocznie chmielowe dożynki odwiedza około siedmiu milionów osób.

Na forum

 • Wrocław - Huelva

  Szukam taniego lotu do...
  W kwietniu lub maju planuję odwiedzić moją przyjaciółkę, która jest na wymianie w Huelvie (Hiszpania). Dostać się tam mogę pociągiem z Sewilli (z Malagi pociąg jest 5 razy droższy) lub pociągiem z Faro. Oczywiście zależy mi na tym, żeby koszty całej podróży były jak najniższe, pobyt trwał 1-2 tygodnie i fajnie byłoby "zaliczyć" po drodze jakieś duże miasta (np. właśnie Sewillę i Faro). Póki co brałam pod uwagę loty na trasie: Warszawa (lub Kraków) - Bruksela - Sewilla oraz Warszawa (lub Kraków) - Bruksela - Faro ale nie udało mi się zejść z kosztami poniżej 700zł. Ktoś może pomóc? Macie pomysł na jakieś lepsze połączenie? ;)…
  Dziękuję pięknie ^^ Opcji z lotem przez Dortmund nie brałam pod uwagę. Skorzystałam z Twoich rad + znajoma poleciła mi absolutnie genialną wyszukiwarkę http://www.azair.eu/index.php i problem już rozwiązany, znalazłam lot za 500zł w najbardziej dogodnym terminie, wylot z wro, powrót do wawy (zaraz potem jadę na Mazury na wesele) i do tego "tracę" minimalnie mało dni na uczelni. Dzięk! :) Gdyby ktoś szukał podobnych połączen - da się zejść do ok 380zł w kwietniu, 500 zł w maju :)…
 • Wrocław Wenecja Praga z Warszawy w jednej podróży!

  Bilety lotnicze - promocje
  PraWenWro.png Autobus (polskibus.com) z Wrocławia do Pragi (45 PLN + 2 PLN za rezerwację): PraWenWroII.png Praga - Wenecja Treviso - Praga (wizzair.com) z kartą WDC: PraWenWroIII.png W sumie: wylot 15.01 (czwartek), powrót 21.01 (środa). We Wrocławiu kilka godzin (tam) i ok. 10 (powrót), w Pradze dwa dni, W Wenecji 3 dni. Cztery loty i dwa przejazdy autokarem: 246 PLN…
 • Wrocław - Ryanair - limity bagażu

  Lotniska w Polsce
  Witam Temat chyba w dobrym dziale, bo pytanie dotyczy obsługi lotniska we Wrocławiu ;) Słyszałam, że pracownicy Ryanaira bardzo skrupulatnie przestrzegają wagi 10 kg dla bagażu podręcznego. Czy to prawda? Leciałam np z Gdańska Ryanairem i spokojnie przechodziły przez kontrolę bagaże po 15 kg, a we Wrocławiu podobno czepiają się nawet 0, 5kg... Jak to jest? Będę wdzięczna za odpowiedzi.…
 • Wrocław - Doncaster/Sheffield od 148 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Poniżej propozycje lotu a trasie Wrocław - Doncaster/Sheffield od 148 zł dla posiadaczy karty WDC Wyloty za 39 zł: 26 lutego Wyloty za 54 zł: 24, 28 lutego 19, 26 marca Wyloty za 74 zł: 2, 4, 6, 11, 13 grudnia 3, 5, 10, 12 lutego 3, 510, 12, 14, 21, 24 marca 2, 4, 16 kwietnia Powroty za 74 zł: 4, 9 grudnia Powroty za 114 zł: 17 stycznia 3 lutego 17 marca Powroty za 154 zł: 6, 11 grudnia 10, 13, 15, 20 stycznia 10, 12…
 • Wrocław na weekend

  Atrakcje turystyczne w Polsce
  Zapraszam na spacer do mojego rodzinnego miasta, pełnego smaków, czarów, wielkiej historii i malutkich krasnali. "Nie ma siły, spacer po Wrocławiu trzeba zacząć od Rynku. Ten nasz jest po to, żeby włóczyć się dookoła Ratusza, zaglądając do kawiarnianych ogródków oraz restauracji, zatrzymać się na chwilę przy fontannie i w końcu podjąć męską decyzję: kawa czy herbata ..." LINK…
 • AUTOSTOP RACE WROCŁAW 2014

  Szukam towarzysza podróży
  Wybiera się z Was ktoś w tym roku na Autostop Race?:D…
  Mnie nie udało się zarejestrować :>…