przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Poznań

poznan
Poznański Rynek
Fot. sxc.hu

Poznań jest miastem pięknym i fascynującym, w którym historia spotyka się z nowoczesnością w niezwykły sposób. Położony nad Wartą Poznań to piąte pod względem ludności miasto w Polsce i jednocześnie jedno z najstarszych aglomeracji w kraju. Poznań jest uznawany za kolebkę narodzin państwa polskiego. Dzisiaj znany jest m.in. dzięki Międzynarodowym Targom Poznańskim, jednemu z najbardziej znaczących krajowych węzłów drogowych i kolejowych czy wyższym uczelniom (8 publicznych oraz 18 niepublicznych).

Polska

polska
Polska - fantastyczna natura
Fot.sxc.hu
Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu. Stolica kraju, Warszawa, jest umiejscowiona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godzin lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Na gości czeka blisko milion miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów.

W Polsce można znaleźć niemal wszystko - od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, piękne lasy, aż po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi. Pod względem atrakcyjności reliktów przeszłości i ich malowniczego powiązania z krajobrazem Polska jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc na mapie Europy.

Lotnisko Luton w Londynie

(kod IATA: LTN, kod ICAO: EGGW)

luton_airport_terminal
Terminal lotniska Luton
Fot. Steff/Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone koło Luton, 50 km na północ od centrum Londynu. Londyn Luton jest jednym z najszybciej rozwijających się portów lotniczych w Wielkiej Brytanii. W roku kalendarzowym 2007 skorzystało z niego 9,94 miliona pasażerów, co stanowi 400-procentowy wzrost w stosunku do stanu sprzed 10 lat. Obecnie z portu lotniczego Londyn Luton wylatują rejsowe samoloty linii: EasyJet, Ryanair, Wizz Air, Monarch Scheduled, Aer Arann, FlyBe, SkyEurope i Transavia. Oferta lotów rejsowych i czarterowych jest bardzo bogata. Każdego dnia wykonywanych jest ponad 95 lotów rejsowych do miast w Wielkiej Brytanii i całej Europie. Na lotnisku swoją bazę operacyjną posiadają dwie najbardziej znane tanie linie lotnicze: EasyJet i Ryanair.

Do dyspozycji pasażerów jest jeden dwupiętrowy terminal pasażerski, który oferuje wiele usług i udogodnień w tym: restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, obiekty działalności gospodarczej, dostęp do internetu, kafejkę internetową bankomaty, punkty informacyjne i przechowalnie bagażu. Trójwymiarowa mapa terminalu dostępna jest na stronie: mapa terminalu

Lotnisko Londyn Luton leży w pobliżu Obwodnicy Londynu M25 (15 minut jazdy), autostrady M1 (5 minut jazdy) i Północnego Londynu (30 minut jazdy).

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +44 (0)1582 405100.

Punkt Onward Travel Centre Portu lotniczego Londyn Luton oferuje pasażerom pełen wachlarz usług. W punkcie tym można wynająć samochód, kupić bilet kolejowy lub autobusowy i opłacić parking APCOA. Działa tu także biuro podróży, oferujące noclegi hotelowe oraz wycieczki i wyjazdy zorganizowane. Punkt Onward Travel Centre zlokalizowany jest w hali głównej terminalu.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Pomiędzy terminalem a punktem wynajmu samochodów kursuje bezpłatny autobus NCP. Do dyspozycji pasażerów są następujące firmy:

• Avis – tel. +44 (0)870 6086348,
• Europcar – tel. +44 (0)870 6075000,
• Hertz – tel. +44 (0)870 8460012,
• National Alamo – tel. +44 (0)870 1910528,

Lotnisko posiada parkingi “ekspresowe” (przy terminalu): krótko-, średnio- oraz długoterminowy. Komunikację do/z parkingów średnio- i długoterminowego zapewniają autobusy. Bezpłatny parking dla motocykli znajduje się w budynku parkingu krótkoterminowego. Na parkingach  są wydzielone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Rezerwacja możliwa na stronie: parking luton apcoa

Komunikacja

Komunikację z portem lotniczym zapewniają autostrady M1 i M25, taksówki, linie kolejowe, autobusowe i autokarowe.

Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Port lotniczy Londyn Luton posiada liczne lokalne połączenia autobusowe. Aby uzyskać więcej informacji, można skontaktować się z Traveline: +44 (0)870 608 2608. Informacje dostępne są także na stronach: www.arriva.co.uk i www.centrebus.co.uk.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Londynu do Poznania. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Poznania do Londynu.

Jeżeli planujesz podróż do Polski, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Londynu do Katowic, bilety lotnicze Stansted Warszawa lub tanie loty z Dortmundu do Poznania.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Marsylii do Poznania i z Londynu do Wrocławia.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Aten, Okazje na loty z Gdańska, Okazje na loty na Sri Lankę, Loty, Pakiety we wrześniu, połączenia ze Szczecina do Warszawy, bilety lotnicze z Londynu Luton do Poznania Ławica, tanie loty krajowe, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Krakowa do Poznania 11 12 Sierpnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ręczniki, Dla Dzieci, Torby dla dzieci, Plecaki dla dzieci i Zestawy walizek.