przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko Paryż Beauvais

(kod IATA: BVA, kod ICAO: LFOB)

Międzynarodowe lotnisko położone opodal Beauvais w miejscowości Tillé, 84 km na północ od centrum Paryża. Jest najmniejszym portem lotniczym w regionie Paryża obsługującym głównie tanie linie lotnicze. Może on obsłużyć ponad dwa miliony pasażerów rocznie. Na lotnisko Paryż Beauvais dojechać można autostradą A16.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +33.3.44.11.19.59. Informacja turystyczna: tourisme-aeroport@aeroportbeauvais.com, obsługa pasażerów: service.clients@cci-oise.fr.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Pięć firm oferuje swoje usługi. Rezerwacji można dokonać pod numerami telefonów:

 • Avis – www.avis.com, tel. +33 344 052 250
 • Sixt – www.sixt.fr, tel. +33 344 111 944
 • Europcar – www.europcar.com, tel. +33 344 150 503 
 • Hertz – www.hertz.com, tel. +33 344 450 128 National – www.citer.com, tel. +33 344 114 671
 • Ucar – www.ucar-location.com, tel. +33 344 064 900

Do dyspozycji pasażerów oddano ponad 1600 miejsc parkingowych (zarówno długo jak i krótko terminowe) Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z obsługą parkingu: caissier.bus@cci-oise.fr. Opłaty za parking można uiszczać w kasie parkingu lub w jednym automatów, które znajdują się przy wejściu na parking. Cennik dostępny na stronie: Parking

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, których postój znajduje się przed terminalem. Komunikację z Paryżem zapewniają także pociągi i autobusy. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Paryż

Wieża Eiffla - wizytówka Paryża

Miasto pisarzy, malarzy, mody i zakochanych, przez wielu nadal uważane za kulturalną stolicę świata. Paryż inspiruje każdego kto choć raz zasmakuje w atmosferze brukowanych ulic, okrytych mgłą mostów i stylowych kawiarni.

Stolica Francji jest pełna zabytków, muzeów i wspaniałych rozwiązań architektonicznych, ale także romantycznych zaułków, wypielęgnowanych parków i ogrodów oraz eleganckich lokali. Turysta niemal na każdym kroku ma poczucie obcowania z historią – nie poprzez zwiedzanie szacownych ruin, tylko przez kontakt z miejscami, znanymi z literatury, budynkami pokazywanymi od stuleci jako wzorce dla obowiązujących stylów w sztuce oraz postaciami, które współtworzyły dzieje świata – także nasze. To także wielokulturowy tygiel i stolica wyszukanej rozrywki. To tu ma miejsce tworzenie dorobku światowej kultury, myśli naukowej, tradycji i twórczości nieodłącznie związanej z wolnością i fantazją.

 

Nie sposób zwiedzić Paryża w kilka dni. Niektórzy twierdzą, że samo poznanie wszystkich dzieł sztuki i zabytków zgromadzonych w największych muzeach świata Luwrze czy Musée d’Orsay może zająć nawet tydzień.

W drugiej połowie XX w. Paryż stał się miastem, w którym sąsiadują ze sobą kilkusetletnie pałace i kościoły oraz ultranowoczesne drapacze chmur i postmodernistyczne kompozycje z betonu, stali i szkła.

 

Francja

Wieża Eiffla
Fot. SXC

Francja kojarzy się z najlepszym szampanem, rozrywką, winem i świetną kuchnią, a przede wszystkim z Paryżem - miastem zakochanych i artystów. Francja to kraj kontrastów i niezapomnianych wrażeń. Ma do zaoferowania turystom historyczne miasta, wspaniałe krajobrazy, najwyższe góry i najpiękniejsze plaże w Europie, zamki nad Loarą, winnice Szampanii, największy w Europie Disneyland... i wiele innych atrakcji.

Kraj składa się z 96 departamentów w 22 regionach administracyjnych, z których każdy charakteryzuje się odmiennym krajobrazem. Wybrzeże o długości 5 tys. km rozciąga się od dzikiego i kamienistego Breton na północy, po piaszczyste plaże Wybrzeża Środziemnomorskiego na południu. W dolinie najdłuższej rzeki Francji, Loary (1020 km), wznosi się ok. 300 malowniczych zamków. To właśnie tu, w Alpach Sabudzkich - raju narciarzy, wznosi się Mont Blanc (4807 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Europy.

 

Sercem i stolicą Republiki Francuskiej jest Paryż. Miasto o niezapomnianej atmosferze z szeregiem zabytków stojących na czele listy światowych atrakcji turystycznych. Paryż to: Luwr, dzielnica Łacińska, Ogrody Luksemburg, Pola Elizejskie, Montmartre. Paryż to także nigdy nie zasypiające miasto z tysiącami wyjątkowych restauracji, barów, knajpek, dyskotek i kawiarni. Paryż to wreszcie niekwestionowane współczesne centrum europejskiej kultury i sztuki.

Ale Francja to nie tylko Paryż. Równie atrakcyjne i godne polecenia są: Wersal, Fontainebleau, Dolina Loary, Bretania, Normandia, Prowansja, Langwedocja, francuskie Alpy, Riwiera Francuska, Bordeaux, Tuluza, Lourdes, Chartres, a także zabytki rzymskie i średniowieczne, m.in. w Lyonie, Avignonie. Francja oferuje tak wiele różnorodnych wrażeń, że jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wybrednego turysty.

Francja to największy i najbardziej zróżnicowany kraj Starego Kontynentu, który od dawna ma decydujący wpływ na europejską kulturę. Tu odbywają się największe pokazy mody, inspiracji do swoich dzieł szukają światowej sławy malarze, pisarze i kompozytorzy.

Zobacz promocje na tanie loty z Krakowa do Paryża. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Paryża do Krakowa.

Jeżeli wybierasz się do Francji, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Warszawy do Marsylii, bilety lotnicze Wrocław Paryż lub tanie loty z Katowic do Marsylii.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Katowic do Paryża i z Poznania do Paryża.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty ze Szczecina, Okazje na loty na 2 tygodnie, Pakiety z Radomia, Pakiety ze Szczecina, loty z Warszawy do Zurychu, bilety lotnicze z Krakowa do Hamburga, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, Loty do Tajlandii.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pokrowce na walizki, Gry, zabawki, Plecaki dla dzieci, Walizki twarde średnie i Zestawy walizek.