przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Goteborg

gotenberg
Göteborg
Fot. sxc.hu

Göteborg to druga co do wielkości miejscowość Szwecji. Miasto położone jest w południowo-zachodniej części kraju, na wybrzeżu, w pobliżu ujścia rzeki Gota. Założone z inicjatywy Gustawa II Adolfa w XVII wieku, swój rozwój zawdzięcza bardzo korzystnej lokalizacji, która pozwalała na usamodzielnienie się szwedzkiego handlu. Do dziś port w Göteborgu ma ogromne znaczenie dla kraju - jest największym w całej Skandynawii, obsługuje ponad 11 tys. statków rocznie. Z Göteborga łatwo dotrzeć drogą morską do Sztokholmu, Kopenhagi i Oslo.

W XIX wieku Göteborg przekształca się w miasto przemysłowe. Do dzisiejszego dnia zresztą pozostaje ważnym ośrodkiem przemysłowym kraju – tu znajduje się na przykład siedziba koncernu Volvo AB. Göteborg jest także ogromnym ośrodkiem uniwersyteckim. Na założonym w 1829 roku Uniwersytecie Technologicznym Chalmers i Uniwersytecie w Göteborgu, który rozpoczął działalność w 1891 roku, kształci się ponad 60 tys. studentów. Stąd bogate życie studenckie to ważny atrybut współczesnego Göteborga. W dzielnicach Avenyn czy Linnéstan można przyjemnie spędzić czas w wielu pubach, barach czy klubach nocnych. Tu życie tętni z największą intensywnością.

Miasto, zniszczone na przestrzeni lat przez pięć ogromnych pożarów, obecny kształt ze swoimi szerokimi alejami, parkami i imponującymi budowlami przybrało pod koniec XIX wieku - do dziś zachowało się niewiele z dawniejszej zabudowy. Obecnie miejscowość przyciąga turystów licznymi bulwarami, kawiarniami i restauracjami, jest też ciekawym środkiem kulturalnym i centrum sportowym Szwecji.

Szwecja

szwecja
Korona - jeden z symboli Szwecji
Fot. Sxc.hu

Szwecja to kraj swobody - zarówno pod względem nieokiełznanej przez człowieka przyrody, ogromnych przestrzeni, a także obyczajowości mieszkańców. Wydaje się, że otwartość i brak skrępowania Szwedzi mają w genach - zwraca na to uwagę każdy turysta. Mieszkańcy wolność manifestują w obecnych na każdym kroku saunach, na przepięknych plażach liczącego ponad 32 tys. km wybrzeża, a nawet w tym, że w szwedzkich domach brakuje zasłon.

W dużych, pięknych miastach jak Sztokholm, paryskim w charakterze Göteborgu, gwarnym Malmö z przeprawą tunelowo-mostową Öresund, łączącą Skandynawię z Europą Środkową, czy uniwersyteckim Lund o ponadtysiącletniej historii i olbrzymiej katedrze, tętni bujne życie – kulturalne i nocne. Nie brak tu rozrywek dla każdego. Małe, prowincjonalne miejscowości na północy kraju zachwycają natomiast harmonią, spokojem i powolnie upływającą codziennością.

Szwecja, mimo że to duży, bogaty, uprzemysłowiony i szybko rozwijający się kraj, daje wyjątkowe warunki do odpoczynku i umożliwia niesamowity kontakt z naturą. Jeśli chcemy zupełnie wyłączyć się z nurtu pędzącej cywilizacji, wystarczy udać się na jedną z wysp archipelagu Göteborga, Sztokholmu czy Karlskrony - królestw wziętej pod ochronę przyrody, spokoju i niezapomnianych krajobrazów. Można także popłynąć promem na Olandię, słynącą z wiatraków młyńskich, plaż i gorącego słońca, czy Gotlandię (na której niegdyś mieszkał Ingmar Bergman) z jej niezwykłymi wytworami skalnymi i średniowiecznym, pełnym zabytków Visby. Prawdziwym globtroterom mocnych wrażeń dostarczy dopiero północna Szwecja, gdzie żyją jedyni chyba „Indianie Europy”, hodowcy reniferów - Lapończycy. Laponia jest sroga i piękna, pełna magii i legend – tu w końcu mieści się oficjalna siedziba Świętego Mikołaja. Mroźna Laponia to chyba ostatnia ogromna dziewicza kraina w Europie.

Kraków

krakow
Kraków - panorama miasta
Fot. sxc.hu

Kraków, miasto liczące ok. 800 tys. mieszkańców, jest ośrodkiem kultury i nauki mogącym poszczycić się 13 wyższymi uczelniami, licznymi teatrami, kinami, muzeami, galeriami sztuki, klubami, operą, filharmonią i kabaretami. W 1978 roku, decyzją Komitetu Dziedzictwa Światowego UNESCO, Kraków został wpisany na listę najcenniejszych obiektów świata. Kraków to metropolia kulturalna i uniwersytecka, dawna siedziba królów, stanowi kolebkę narodu i kultury polskiej. Dawna stolica kraju jest dziś miastem młodym i dynamicznym, opierającym swój rozwój na turystyce.

Kraków to jedno z największych miast Polski pod względem liczby mieszkańców i równocześnie jedno z najstarszych. Kraków uniknął poważnych zniszczeń podczas II wojny światowej - zachowała się w całości średniowieczna zabudowa Starego Miasta. Niektóre budowle, np. kościół św. Wojciecha na Rynku Głównym, czy kościół św. Andrzeja przy ulicy Grodzkiej pochodzą z czasów wczesnego średniowiecza, z X-XI wieku. Kraków to miasto studentów: uczy się ich ponad 100 tys., przez co to jedno z najstarszych miast w kraju jest jednocześnie jednym z najmłodszych duchem. Tu działa druga z najstarszych (po praskiej) europejskich uczelni, założony w 1364 roku Uniwersytet Jagielloński.

W przeszłości Kraków odgrywał rolę administracyjnej stolicy państwa i siedziby władców Polski. Sercem miasta jest Rynek Główny, największy średniowieczny plac Europy. Tak jak przed wiekami, w tym miejscu skupia się kulturalne, handlowe i towarzyskie życie Krakowa. To ulubione miejsce ulicznych malarzy, wędrownych muzykantów i gołębi. Niemal w każdej zabytkowej kamienicy mieszczą się kawiarnie, restauracje, puby, galerie, muzea i sklepy. W stojących na rynku żółtych Sukiennicach, podobnie jak w XIII wieku, działają kramy z pamiątkami, dziełami sztuki ludowej i biżuterią z bursztynu.

Tutaj mieszka wielu wybitnych przedstawicieli świata polskiej kultury. Długa jest także lista krakowskich imprez festiwalowych. Ich kulminację przyniósł rok 2000, w którym Kraków godnie pełnił nadaną mu przez Radę Ministrów Krajów Unii Europejskiej funkcję Europejskiej Stolicy Kultury..

Współcześnie Kraków pełni ważną funkcję administracyjną, kulturalną, edukacyjną, gospodarczą, usługową i turystyczną. Jest jednym z kluczowych węzłów drogowych i kolejowych. W Balicach pod Krakowem znajduje się drugi co do wielkości w Polsce port lotniczy o znaczeniu międzynarodowym i charakterze transatlantyckim.

Na forum

 • Gdańsk - Goteborg za 138 zł (78 zł z WDC)

  Bilety lotnicze - promocje
  got.png…
 • Goteborg - Ważna informacja od Wizzaira

  Pytania ogólne
  WAŻNA INFORMACJA DLA PASAŻERÓW PODRÓŻUJĄCYCH DO ORAZ Z GOTEBORG Informujemy że z powodu prac technicznych na lotnisku Gothenburg Citi, Państwa lot zostanie wykonany z lotniska Gothenburg Landvetter (lotnisko główne). Godzina lotu nie ulega zmianie. Prosimy udać się na lotnisko Gothenburg Landvetter 2 godziny przed planowanym czasem wylotu, zamiast na lotnisku Gothenburg City. Jeśli chcą Państwo udać się na lotnisko Gothenburg City, prosimy stawić się tam 3 godziny przed wskazanym czasem odlotu. Wizz Air zapewni transport autobusowy na lotnisko Gothenburg Landvetter, ale jest bezwzględnie konieczne by klienci wybierający tą opcję stawili się w porcie 3 godziny przed planowanym czasem wylotu. Serdecznie przepraszamy za informacje z małym wyprzedzeniem i niedogodności spowodowane niespodziewanym zamknięciem lotniska Gotheburg City.…
  Göteborg to drugie co do wielkości miasto w Szwecji i jest zarazem największym portem w Skandynawii oraz wielkim ośrodkiem handlu. Owe tytuły są konsekwencja doskonałej infrastruktury, która w połączeniu z imprezami sportowymi i kulturalnymi zapewnia jego mieszkańcom celujące warunki do życia. To przytulne i kosmopolityczne miasto (także dzięki studentom) ma status najbardziej przyjaznego w całej w Szwecji. Polecam: Göteborg plan4fun…
 • Goteborg z Warszawy za 78 zł (118 zł bez WDC)

  Bilety lotnicze - promocje
  Przeloty z Wizzair, najniższa cena dla osób z WDC: go1_2015-04-17-2.png go2_2015-04-17-2.png go3_2015-04-17-2.png Edit: Przepraszam za zdublowanie tematu. Zaciął mi się internet i myślałam, że nic nie dodałam.…
  Aleksandra fajnie, że już w tytule podałaś cenę dla osób z WDC oraz osób bez WDC:)…
 • Goteborg z Warszawy za 78 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Poniżej propozycje lotu na trasie Warszawa - Goteborg. Dla posiadaczy karty WDC cena wynosi 78 zł. Wyloty za 39 zł: 13, 17, 20, 24, 27, 31 stycznia Powroty za 39 zł: 13, 17, 20, 24, 27 stycznia 3 lutego goteborg_2014-10-23.png…
 • Skopje i Göteborg z Warszawy za 192 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Przeloty z Wizzair: s1_2015-04-08.png s2_2015-04-08.png s3_2015-04-08.png s4_2015-04-08.png…
 • Warszawa - Goteborg - Warszawa

  Bilety lotnicze - promocje
  Macie ochotę odwiedzić kraj Pippi Pończoszanki i Ikei? To jest okazja zrobić to taniej. Tylko do jutra do północy Ryanair oferuje 15% zniżki na loty z i do Szwecji. Promocja obowiązuje na loty w maju 2016 na podróże we wtorki, środy i czwartki. 15% rabatu od linii Ryanair! Bilety od 67 PLN w obie strony i 33 PLN w jedną stronę. goteborg.jpg…