przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Warszawa

warszawa
Pałac Kultury i Nauki
Fot.  SXC

Warszawa - stolica Polski, miasto, które warto zobaczyć, oferujące wiele ciekawych atrakcji, posiadające niewątpliwie atmosferę miasta stołecznego. Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu.

Miasto pełne kontrastów, gdzie budowle historyczne sąsiadują z nowoczesną architekturą, gdzie po wojennych zniszczeniach zabytkowe pałace, kościoły, gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano bardzo wiernie, gdzie zabudowa wielkomiejska graniczy z dużą ilością otwartej przestrzeni skwerów, parków i ogrodów miejskich.

Warszawa jest miastem niezwykłym, frapuje przyjezdnych historią i klimatem, ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Warszawskie zabytki i pamiątki z przeszłości zostały docenione przez UNESCO, dzięki czemu warszawska Starówka została uhonorowana wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

Polska

polska
Polska - fantastyczna natura
Fot.sxc.hu
Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu. Stolica kraju, Warszawa, jest umiejscowiona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godzin lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Na gości czeka blisko milion miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów.

W Polsce można znaleźć niemal wszystko - od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, piękne lasy, aż po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi. Pod względem atrakcyjności reliktów przeszłości i ich malowniczego powiązania z krajobrazem Polska jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc na mapie Europy.

Kopenhaga

kopenhaga
Syrenka - symbol Kopenhagi
Fot sxc.hu.

Stolica Danii to miejsce fascynujące. Zarówno ze względu na swoje piękne położenie, jak również na unikatowy charakter. Kopenhaga to wyjątkowe połączenie kameralności i energii europejskich metropolii. Zamieszkuje ją blisko 700 tys. osób, przy czym cały zespół miejski (tzw. Wielka Kopenhaga) liczy niemal dwa miliony mieszkańców. Miasto leży nad cieśniną Sund na wschodnim krańcu Zelandii oraz północnym wybrzeżu wyspy Amager. To zresztą od morza Kopenhaga prezentuje się najpiękniej, wodzie (w szczególności cieśninie i kanałom wchodzącym w głąb miasta), zawdzięcza swój niepowtarzalny czar.

Pierwsze zapiski o Kopenhadze pochodzą z 1043 r., była to wtedy zaledwie maleńka osada rybacka, nazywana skromnie Havn (Port). Dopiero w 1167 r w miejscu dzisiejszego Christiansborg został wybudowany zamek, w ochronie przed najazdami Wenedów a w 1249 r. biskup Roskilde nadał Kopenhadze prawa miejskie. W tym samym okresie miasto zyskało dzisiejszą nazwę Kobenhavn, czyli Port Kupców. Spore korzyści przyniosły miastu przyznane przez króla Eryka Pomorskiego specjalne przywileje oraz wprowadzenie cła na przepływające cieśniną Oresund statki. Miasto czerpało z tego nie tylko dochody, ale rozwijało dynamicznie handel. Po upadku portów hanzeatyckich stało się ono głównym portem Bałtyku. W 1443 r. król Krzysztof III Bawarski przeniósł z Roskilde do Kopenhagi rezydencję królewską, a pierwszym koronowanym tu królem został w 1448 r. Chrystian I.

W XVI i XVII w. pod rządami króla Christiana IV miasto przeżywało swój rozkwit. Niestety już w XVIII w. Kopenhaga trzy razy przeżyła wielkie pożary. Swoje dołożyli również w 1801 r. i 1807 r. Anglicy, którzy zaatakowali miasto z morza, niszcząc ostrzałem z artylerii jego znaczną część. Na szczęście już pół wieku później Kopenhaga ponownie ożyła a po zakrojonej na szeroką skalę odbudowie śródmieścia, zyskała swoje dzisiejsze piękno i niepowtarzalny urok.

Miasto szczęśliwie ominęła zawierucha I wojny światowej, bowiem Dania zachowała wtedy neutralność. Podczas II wojny Kopenhaga została zajęta przez wojska hitlerowskie, jednak nie ucierpiała na tym zbytnio.

Dziś Kopenhaga jest nie tylko administracyjnym i biznesowym centrum Danii, ale także dobrze rozwiniętym centrum naukowym, z licznymi prestiżowymi uczelniami. Trzeba także pamiętać o tym, że stolica Danii to tętniąca życiem metropolia, która wyrosła na skraju Zelandii, największej wyspy kraju. W tym miejscu urok przeszłości i baśnie Andersena współistnieją z nowoczesnością i rozwojem. i brukowane ulice ustąpiły miejsca nowoczesnym budynkom i arteriom komunikacyjnym godnym nowoczesnej i szybko rozwijającej się, kosmopolitycznej metropolii. Tutejsze kluby nie ustępują paryskim, życie nocne jest równie bogate, co w Londynie czy Amsterdamie, a samo miasto i jego mieszkańcy otwarci i przyjaźnie nastawieni do nowości i turystów.

Zobacz promocje na tanie loty z Kopenhagi do Warszawy. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Warszawy do Kopenhagi.

Jeżeli wybierasz się do Polski, sprawdź też tanie loty z Girony do Katowic, bilety lotnicze Warszawa lub tanie loty z Brukseli do Warszawy.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Warszawy i z Londynu do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty do Niemiec, Okazje na loty na sylwestra, Okazje na loty do 100 zł, Pakiety z Pragi, bilety lotnicze z Gdańska do Londynu Gatwick, bilety lotnicze z Gdańska Rębiechowo do Warszawy, bilety lotnicze, tanie loty krajowe, Lot z Poznania do Warszawy 21 24 Marca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Łóżeczka turystyczne, Plecaki dla dzieci, Plecaki na kółkach i Duże.