przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko w Gdańsku

gdansk_logoPort Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa, lotnisk międzynarodowych w Polsce. Na jego pozycję wpływa dobrze rozwinięta siatka połączeń krajowych i międzynarodowych. Lotnisko położone jest w gdańskiej dzielnicy Matarnia nieopodal wsi Rębiechowo, od której wzięło swoją pierwotną nazwę, w dogodnej lokalizacji od centrów miejskich Gdańska (10 km), Sopotu (10 km) i Gdyni (23 km). Ciekawostką jest to, że Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy jest zapasowym lotniskiem dla warszawskiego Okęcia. Lotnisko w 2008 roku obsłużyło prawie 2 mln pasażerów. Pod względem ilości przewiezionych pasażerów w 2008 roku zajmowało czwarte miejsce w Polsce po Warszawie, Krakowie i Katowicach.

 

Początki cywilnego portu lotniczego w Gdańsku są datowane na 1919 rok, kiedy to na bazie lotniska wojskowego położonego we Wrzeszczu (dawnym Langfuhr) powstał port cywilny, administrowany przez Senat Wolnego Miasta Gdańsk. W okresie międzywojennym stał się portem o międzynarodowym charakterze. Port w Rębiechowie, wybudowany od podstaw, został oddany do użytku 2 maja 1974 roku. W 1997 roku oddano nowy terminal, zaś w 2004 roku nadano mu imię byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy.

Do dyspozycji pasażerów jest jeden terminal pasażerski, nowoczesny czterokondygnacyjny budynek z pełną infrastrukturą, który został zaprojektowany w duchu współczesnej architektury. Posiada trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Terminal pasażerski Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy oferuję pasażerom bardzo szeroką gamę usług oraz punktów handlowych, dzięki czemu jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom, jakie stawiają przed nim przewoźnicy, ich pasażerowie oraz pozostali jego użytkownicy. Mapa terminala dostępna jest na stronie: mapa lotniska.

gdansk1
Gdanskie lotnisko nosi imię Lecha Wałęsy
Fot. Wikipedia

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +48 58 348 11 11 lub + 48 58 348 11 63.

Informacja turystyczna znajduje się na parterze terminala, punkt otwarty jest codziennie od 7:00 do 17:00 i udostępnia pasażerom informacje na temat Trójmiasta i okolic. Można tu także zarezerwować hotel.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Biura agencji wynajmu znajdują się na parterze terminalu. Do dyspozycji pasażerów są:

 • AutoŚwiat – Polska, tel. +48 58 348 14 96
 • AVIS, tel. +48 58 348 12 89
 • Budget, tel. +48 58 348 12 98
 • Europcar, tel. +48 58 3419843
 • Hertz,tel. +48 58 349 48 08
 • National Car Rental,tel. +48 665 301 706
 • Sixt, tel. +48 58 348 14 55
 • Travel Euroland, tel. +48 501 177 504
 • Dollar Rent A Car,tel. +48 58 348 14 57

Aktualny cennik i rezerwacja samochodu na stronie: wypożyczalnia samochodów Gdańsk.

Firma Poland Car Parking obsługuje parkingi na terenie portu. Dostępne parkingi to: parking godzinowo-dobowy „czerwony”, dwa parkingi dobowe: „zielony” i „żółty”, parking wielodobowy „niebieski”. Płatność przed wyjazdem można uregulować w kasach automatycznych. Cennik dostępny jest na stronie lotniska. Dla pasażerów tanich linii dostępny jest rabat 60% przy okazaniu ważnego biletu lub karty pokładowej (warunek konieczny). Kartę pokładową lub ważny bilet należy okazać obsłudze recepcji parkingu przed dokonaniem opłaty za parking.

Zobacz więcej: parking przy lotnisku Gdańsk Rębiechowo.

Komunikacja

Lotnisko położone jest zaledwie 10 km od centrum Gdańska, 11 km od centrum Sopotu i 23 km od centrum Gdyni. Zarówno indywidualni pasażerowie, jak przewoźnicy ładunków mogą z łatwością dojechać dzięki dobrym połączeniom drogowym. Dojazd z Gdyni jest możliwy obwodnicą trójmiejską, drogą ekspresową nr 28 (E28) kierując się na drogowskazy „Port Lotniczy”. Dojazd z Gdańska również odbywa się obwodnicą trójmiejską zgodnie z oznaczeniami.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed wejściem do terminalu pasażerskiego i obsługiwany jest przez CITY PLUS TAXI tel. 058 19686.

TRANSPORT KOLEJOWY

Port lotniczy posiada własną bocznicę kolejową, co pozwala na wykorzystanie go do obsługi większych partii ładunków ekspediowanych drogą powietrzną. W planach jest budowa połączenia szynowego (kolejowego lub tramwajowego) łączącego port lotniczy z centrum Gdańska i ewentualnie z planowanym portem lotniczym Gdynia – Kosakowo.

Pasażerowie dojeżdżający do Trójmiasta pociągiem mogą skorzystać z połączeń autobusowych. Z Gdańska Głównego jest to przyspieszona linia B oraz linia nocna N3. Z dworca we Wrzeszczu odjeżdża autobus linii 110. Z Gdyni Głównej kursuje bezpośredni autobus na lotnisko - linia 510.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Komunikację z portem lotniczym utrzymuje miejska komunikacja autobusowa:

 • do centrum Gdańska, linia B; do dworca PKP/PKS Gdańsk Główny,
 • do Gdańska-Wrzeszcza, linia 110; do dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz,
 • do Gdyni, linia 510; przez przystanek SKM Gdynia Redłowo do dworca PKP/PKS Gdynia Główna,
 • nocą kursuje do dworca Głównego w Gdańsku linia N3.

Więcej informacji na stronach: www.zkm.pl i www.zkmgdynia.pl.

TRANSFERY

Lotnisko obsługują także prywatni przewoźnicy autobusowi:

 • Interbus oferuje transfery na lotnisko z Braniewa, Fromborka, Elbląga, Gdańska, www.inter-bus.com.pl,
 • Wagner Auto Service oferuje transfery z Olsztyna, Ostródy, Elbląga i Gdańska, www.przewozy-gdansk-lotnisko.pl,
 • Airportbus - oferuje przewozy z cenrum Gdańska na lotnisko, www.airportbus.com.pl.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airport.gdansk.pl

Adres

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
ul. Słowackiego 200
80-298 Gdańsk

Gdańsk

gdansk
Stary port w Gdańsku
Fot. SXC

Gdańsk to największy polski port oraz wspaniały ośrodek nauki i kultury, a jednocześnie urokliwe i nastrojowe miasto ze starymi uliczkami i zabytkowymi kamienicami.

Gdańsk jest również miastem królewskim i hanzeatyckim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Ponad 1000-letni Gdańsk uchodzi za najbogatsze w zabytki miasto „Bałtyckiej Europy”. Obecnie jest jednym z największych polskich miast. Gdańsk to miejsce narodzin "Solidarności", dowodzonej przez Lecha Wałęsę. Znajdujące się tutaj tablice z 21 postulatami MKS zostały wpisane przez UNESCO na listę Pamięci Świata.

Gdańsk jest położony u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską; wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Aglomerację gdańską, w skład której oprócz Trójmiasta wchodzą między innymi Pruszcz Gdański, Reda, Rumia i Wejherowo, zamieszkuje ok. 1 235 000 mieszkańców.

Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, naukowym i gospodarczym oraz węzłem komunikacyjnym Polski. Z Gdańska pochodzą m.in. Günter Grass, Artur Schopenhauer i Daniel Fahrenheit.

Typowa gdańska zabudowa, wąskie uliczki i charakterystyczne przeplatanie się najbardziej turystycznych miejsc z pustymi i wyludnionymi podwórkami to wizytówka Gdańska. Jest nią także wszechobecna zieleń. W centrum wystarczy bowiem chociaż trochę zboczyć z głównej ulicy na Starym Mieście, by dotrzeć do zupełnie nienaruszonej przez człowieka przyrody.

To miejsce otwarte na ludzi i idee. Miasto ludzi wykształconych i przedsiębiorczych, dla miłośników nieskażonej przyrody, sportów wodnych, plażowiczów i inwestorów.

Polska

polska
Polska - fantastyczna natura
Fot.sxc.hu
Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu. Stolica kraju, Warszawa, jest umiejscowiona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godzin lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Na gości czeka blisko milion miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów.

W Polsce można znaleźć niemal wszystko - od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, piękne lasy, aż po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi. Pod względem atrakcyjności reliktów przeszłości i ich malowniczego powiązania z krajobrazem Polska jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc na mapie Europy.

Zobacz promocje na tanie loty z Katowic do Gdańska. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Gdańska do Katowic.

Jeżeli planujesz podróż do Polski, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Katowic do Warszawy, bilety lotnicze z Kopenhagi Copenhagen do Warszawy Okęcie lub tanie loty z Dubrownika do Gdańska.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Wrocławia do Gdańska i z Krakowa do Gdańska.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty na jeden dzień, Okazje na loty w maju, Okazje na loty z Polski, Okazje na majówkę, loty z Krakowa do Seattle, bilety lotnicze Oslo Moss Airport Rygge Gdańsk, bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, Lot z Krakowa do Gdanska 18 21 Maja.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Plecaki i torby foto, Torby, Torby biznesowe i Torby dla dzieci.