przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Piza

Krzywa wieza w Pizie
Krzywa Wieża i Duomo w Pizie
Fot. sxc.hu

Piza jest jednym z tych miast, które każdy podróżnik zwiedzający Włochy powinien zobaczyć. Słynna krzywa wieża w Pizie jest jednym najbardziej rozpoznawalnych symboli słonecznej Italii na świecie i to głównie z jej powodu turyści przyjeżdżają do miasta. Niezależnie od pory roku w tym miejscu znajdziemy prawie zawsze tłumy turystów, pragnących podziwiać słynną Torre Pendente. Szkoda tylko, że większość z nich spędza w nim zaledwie kilka godzin,na trasie do innego miasta. Tymczasem Piza ma naprawdę wiele do zaoferowania. Oprócz słynnej wieży i ogromnego Piazza del Duomo, Pizę rozsławia także na cały świat znakomity uniwersytet. Dzięki dużej liczbie studentów miasto wibruje życiem i pozytywna energią.

Historia

Piza szczyci się bogatą historią, która była najciekawsza w erze republiki morskiej. W II wieku p.n.e. jako niewielka osada została włączona do cesarstwa rzymskiego. Już w 313 roku miasto stało się stolicą biskupstwa. Piza uzyskała prawa miejskie w 1081 roku. Rozwinął się tu port. Niestety Piza po przegranej bitwie morskiej z Genuą (w 1284 roku) zaczęła podupadać. Negatywny wpływ na miasto miało także zapiaszczenie portu przez muł nanoszony przez rzekę. Ożywienie gospodarcze nastąpiło dopiero w okresie rządów Florencji.

Włochy

wlochy
Rzymskie Koloseum jest chyba najsłynniejszym zabytkiem Włoch
Fot. Dreamstime
Włochy to kraj kontrastów. Pierwsze skojarzenia to przede wszystkim z doskonała kuchnia. Makarony, pizza, oliwa z oliwek, lekkie wina – to wizytówki kraju, rozsławiające go nie gorzej niż starożytne zabytki Rzymu czy sycylijska mafia. Jeśli doliczyć do tego zapierające dech w piersiach krajobrazy Alp, cudowne plaże i wyjątkowy klimat, mamy pełny obraz miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Z równą siłą co krajobraz i klimat, turystów przyciągają do Włoch wyjątkowe miasta. Jednocześnie wysoko uprzemysłowione i stanowiące perełki kulturowe. Wenecja, Florencja, Rimini, Mediolan, Neapol, Sorrento czy Portofino są przecież przebogate w zabytki sięgające od czasów Imperium Rzymskiego, poprzez średniowiecze i renesans aż po barok.

Włoskie miasta oferują więcej doświadczeń kulturalnych niż możemy znaleźć w innych krajach. Światową sławą cieszą się zarówno ruiny w Pompejach, Koloseum w Rzymie oraz Krzywa wieża w Pizie, jak i bazylika w Asyżu, czy klasztor na Monte Cassino. Ponoć we Włoszech jest tyle zabytków klasy zerowej, co w pozostałej części Europy. Włochy to także nieprzebrane bogactwo dzieł sztuki, zgromadzone w licznych galeriach, pałacach i kościołach. Tutaj powstała też pierwsza w historii galeria - Uffizi.

 

Łagodny klimat, ciepłe morza, zagospodarowane plaże i cudowne krajobrazy gór i wysp to atuty Włoch, którym bardzo trudno się oprzeć. Trzeba jednak pamiętać, że dzisiejsze Włochy są bardzo nowoczesnym krajem, z pietyzmem pielęgnującym swoje religijne i kulturalne korzenie.

Gdańsk

gdansk
Stary port w Gdańsku
Fot. SXC

Gdańsk to największy polski port oraz wspaniały ośrodek nauki i kultury, a jednocześnie urokliwe i nastrojowe miasto ze starymi uliczkami i zabytkowymi kamienicami.

Gdańsk jest również miastem królewskim i hanzeatyckim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Ponad 1000-letni Gdańsk uchodzi za najbogatsze w zabytki miasto „Bałtyckiej Europy”. Obecnie jest jednym z największych polskich miast. Gdańsk to miejsce narodzin "Solidarności", dowodzonej przez Lecha Wałęsę. Znajdujące się tutaj tablice z 21 postulatami MKS zostały wpisane przez UNESCO na listę Pamięci Świata.

Gdańsk jest położony u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską; wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Aglomerację gdańską, w skład której oprócz Trójmiasta wchodzą między innymi Pruszcz Gdański, Reda, Rumia i Wejherowo, zamieszkuje ok. 1 235 000 mieszkańców.

Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, naukowym i gospodarczym oraz węzłem komunikacyjnym Polski. Z Gdańska pochodzą m.in. Günter Grass, Artur Schopenhauer i Daniel Fahrenheit.

Typowa gdańska zabudowa, wąskie uliczki i charakterystyczne przeplatanie się najbardziej turystycznych miejsc z pustymi i wyludnionymi podwórkami to wizytówka Gdańska. Jest nią także wszechobecna zieleń. W centrum wystarczy bowiem chociaż trochę zboczyć z głównej ulicy na Starym Mieście, by dotrzeć do zupełnie nienaruszonej przez człowieka przyrody.

To miejsce otwarte na ludzi i idee. Miasto ludzi wykształconych i przedsiębiorczych, dla miłośników nieskażonej przyrody, sportów wodnych, plażowiczów i inwestorów.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Gdańska do Pizy. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Pizy do Gdańska.

Jeżeli planujesz podróż do Włoch, koniecznie sprawdź też tanie loty z Berlina do Mediolanu, bilety lotnicze Warszawa Modlin Rzym Ciampino lub tanie loty z Warszawy do Mediolanu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na loty z Gdańska, Okazje na loty na Karaiby, Okazje na loty do Hiszpanii, Okazje na loty w marcu, bilety lotnicze z Warszawy Okęcie do Frankfurtu, bilety lotnicze Rębiechowo Piza, krajowe bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, z Gdanska.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Zawieszki do bagażu, Plecaki dla dzieci, Przewodniki, mapy, książki, Walizki dla dzieci i Walizki miękkie.