przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Barcelona

barcelona_sagrada_familia
Sagrada Familia - symbol Barcelony
Fot. sxc.hu

Barcelona, drugie po Madrycie miasto Hiszpanii, jest stolicą autonomicznej wspólnoty Katalonii. Usytuowane przepięknie na niewysokich wzgórzach miasto, obniża się stopniowo ku wybrzeżu Morza Śródziemnego – nie dziwi więc, że Barcelona uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Na każdym kroku można spotkać zabytkową architekturę, urokliwe uliczki i parki. W 1992 roku miasto organizowało Letnie Igrzyska Olimpijskie, przez co stało się jeszcze bardziej z znane wśród turystów zagranicznych.

Stolica Katalonii to także główny ośrodek przemysłu samochodowego, komputerowego, przetwórczego i chemicznego regionu. Jest także ważnym ośrodkiem handlowo-finansowym Hiszpanii z dużym portem śródziemnomorskim.

 

Ale miasto to także historia, która jest widoczna niemal na każdym kroku. Pierwszą osadą na tym terenie była grecka kolonia. Następnie w 218 r. p.n.e. Rzymianie zbudowali miasto wokół niewysokiego wzgórza w miejscu dzisiejszej Plaça Sant Jaume. Z wzniesionej przez nich świątyni ofiarowanej cesarzowi Augustowi pozostało do dzisiejszego dnia sześć korynckich kolumn. Barcelona to także miasto Kolumba – tutaj w 1493 r. ogłosił on odkrycie Indii Zachodnich.

Choć poprzecinana śladami starożytnej historii Barcelona to przede wszystkim współczesność....i niespokojny duch. To miasto ludzi odważnych, niepokornych i poszukujących - miasto artystów, którzy zmienili oblicze współczesnej sztuki, takich jak Dali, Picasso, Miró, Gaudi czy Tapies.

Hiszpania

Korrida to sport narodowy w Hiszpanii
Fot. SXC

Hiszpania to bardzo zróżnicowany kraj zarówno pod względem kultury, jak i krajobrazu. Myśląc o Hiszpanii, z pewnością najpierw wyobrażamy sobie corridę i flamenco, zatłoczone, słoneczne plaże i niesamowitą architekturę Barcelony bogatą w dzieła Gaudiego. Ale czas w Hiszpanii można spędzić na wiele sposobów. Hiszpania jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy – góry i zielone wzgórza na północy, południe przywodzące na myśl atmosferę marokańskich krajobrazów i architektury oraz urzekająco piękne plaże na wybrzeżu. Pejzaż Hiszpanii zmienia się od pokrytych śniegiem pirenejskich szczytów, poprzez zielone łąki Galicji i pomarańczowe gaje Walencji, aż do pustynnej Almerii.

Turystyka jest dziś w Hiszpanii bardzo ważna, gdyż stanowi około 10% dochodu narodowego. Mimo iż większość turystów nadal przybywa do Hiszpanii na słoneczne wybrzeże, to coraz silniej przyciągają ich także inne atuty kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim. Hiszpania posiada ogromne bogactwo historyczna i kulturowe – obok jaskiń z prehistorycznymi malowidłami warto odwiedzić pałace Maurów, ruiny średniowiecznych zamkówm, sąsiadujące z rzymskimi budowlami. Architektura Hiszpanii jest bardzo inspirujaca - nad nowoczesnymi miastami górują wieże gotyckich i renesansowych katedr. Zróżnicowanie Hiszpanii jest widoczne także w języku, kulturze, a przede wszystkim kuchni oraz sztuce.

 

Popularne wyobrażenie o Hiszpanii, jako kraju flamenco, corridy, barów tapas i uroczystych procesji Wielkanocnych w najmniejszym stopniu nie oddaje różnorodności tej ziemi. Hiszpania ma cztery oficjalne języki, dwa wielkie miasta o prawie równym znaczeniu oraz krajobraz zróżnicowany bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim. Te właśnie kontrasty czynią z Hiszpanii tak fascynujący cel podróży.

Kiedy warto lecieć?

Najlepszy okres na podróż do Hiszpanii to miesiące od maja do września. W południowych regionach kraju przyjemnie jest również w październiku i kwietniu. W okresach tych można liczyć na ładną i ciepłą pogodę. Trzeba się jednak liczyć z możliwością dotkliwych upałów. Szczyt sezonu turystycznego w Hiszpanii przypada na sierpień. Wtedy to regiony nadmorskie przeżywają istne oblężenie. Z kolei podróżowanie tuż przed lub po sezonie ma swoje zalety, głównie w postaci znacznie niższych cen.

Gdańsk

gdansk
Stary port w Gdańsku
Fot. SXC

Gdańsk to największy polski port oraz wspaniały ośrodek nauki i kultury, a jednocześnie urokliwe i nastrojowe miasto ze starymi uliczkami i zabytkowymi kamienicami.

Gdańsk jest również miastem królewskim i hanzeatyckim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Ponad 1000-letni Gdańsk uchodzi za najbogatsze w zabytki miasto „Bałtyckiej Europy”. Obecnie jest jednym z największych polskich miast. Gdańsk to miejsce narodzin "Solidarności", dowodzonej przez Lecha Wałęsę. Znajdujące się tutaj tablice z 21 postulatami MKS zostały wpisane przez UNESCO na listę Pamięci Świata.

Gdańsk jest położony u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską; wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Aglomerację gdańską, w skład której oprócz Trójmiasta wchodzą między innymi Pruszcz Gdański, Reda, Rumia i Wejherowo, zamieszkuje ok. 1 235 000 mieszkańców.

Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, naukowym i gospodarczym oraz węzłem komunikacyjnym Polski. Z Gdańska pochodzą m.in. Günter Grass, Artur Schopenhauer i Daniel Fahrenheit.

Typowa gdańska zabudowa, wąskie uliczki i charakterystyczne przeplatanie się najbardziej turystycznych miejsc z pustymi i wyludnionymi podwórkami to wizytówka Gdańska. Jest nią także wszechobecna zieleń. W centrum wystarczy bowiem chociaż trochę zboczyć z głównej ulicy na Starym Mieście, by dotrzeć do zupełnie nienaruszonej przez człowieka przyrody.

To miejsce otwarte na ludzi i idee. Miasto ludzi wykształconych i przedsiębiorczych, dla miłośników nieskażonej przyrody, sportów wodnych, plażowiczów i inwestorów.

Na forum

 • Barcelona, Minorka i Londyn z Gdańska za 299 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Oblotówka obejmująca długi weekend. Przeloty liniami Wizzair, Ryanair i EasyJet. Powrót 5 maja, lub dzień wcześniej o 20 zł drożej. min1.png min2.png min3.png min4.png…
 • Gdańsk - Barcelona w marcu za 228 zł :-) !

  Bilety lotnicze - promocje
  Gdańsk - Barcelona 228 zł :-) ! z WDC 04.03.15 r. - 11.03.15 r. 1_2015-02-04.png…
 • Tanie loty z Gdańska do Barcelony

  Bilety lotnicze - promocje
  Z Gdańska do Barcelony polecimy za 113 PLN w dwie strony. Tanie loty do Hiszpanii oferują nam linie lotnicze Wizz Air, cena dostępna dla członków Discount Club dla pozostałych niestety droższe, ale i tak warto. Podróż na przełomie stycznia oraz lutego 2016 r. Podróżujemy z małym bagażem podręcznym (o wymiarach 42 x 32 x 25 cm). Duży bagaż podręczny dodatkowo płatny. BARCELONA.png…
 • Gdańsk - Barcelona dobre ceny na 2015 r. ;-)

  Bilety lotnicze - promocje
  Ceny nawet od 188 zł w obie strony ;-) ! (z kartą WDC) b.png bb-Kopia.png bbb.png bbbb.png bbbbb.png bbbbbb.png bbbbbbb.png bbbbbbbb.png…
  Aż się rozmarzyłam, że spaceruję uliczkami Barcelony :> Ale to jeszcze nie teraz ;)…
 • Barcelona z Gdańska od 148 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Bilety Gdańsk - Barcelona dla posiadaczy karty WDC zaczynają się od 148 zł. Poniżej terminy lotów: Wyloty za 74 zł: 21 stycznia 26 kwietnia Wyloty za 114 zł: 7, 10, 17 grudnia 14, 18, 25, 28 stycznia 29 marca 8 kwietnia Powroty za 74 zł: 18, 21 stycznia 4 lutego Powroty za 114 zł: 10 grudnia 14, 28 stycznia 22 kwietnia Powroty za 154 zł: 7 grudnia 1 kwietnia 13 maja barcelona_2014-10-17.png…
  Ja mam zdecydowanie blizej do Modlina. Jesli chcialabym dojechac do Gdanska to mogloby wyjsc mniej wiecej tyle samo co polaczenie Modlin - Barcelona :)…
 • Barcelona z Gdańska, styczeń 2015, 148zł/os.

  Bilety lotnicze - promocje
  Może ktoś myśli już o zimowym urlopie? Wizzair ma w systemie tanie połączenia na trasie Gdańsk - Barcelona w styczniu, ceny dla członków WDC zaczynają się od 148zł/os. w dwie strony przy założeniu że lecimy jedynie z małym bagażem podręcznym. Wylot 74zł: 11, 14, 18, 21, 25.01 Powrót 74zł: 14, 18.01 Powrót 114 zł: 21, 25.01 Barcelona.jpg Barcelona2.jpg…
  zimą do Barcelony ???? hmmmm oryginalny pomysł albo na narty w alpy albo na półkole południową wygrzać kości :) :)…