przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Sankt Petersburg

st_petersburg
Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Petersburgu
Fot. Thomas Leplus

Sankt Petersburg jest potocznie nazywany drugą stolicą Rosji. Leżący przy ujściu Newy do Zatoki Fińskiej Petersburg liczy ok. 5 mln mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem Rosji. To także drugi pod względem wielkości ośrodek gospodarczy, kulturalny, naukowy oraz przemysłowy. Położony nad Bałtykiem Sankt Petersburg, wraz z otaczającymi go miejscowościami, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych zarówno w Rosji, jak i w Europie.

Rosja

527168_kremlin_bell_tower
Rosja to przepiękne cerkwie i sobory
Fot. SXC

Rosja jest największym państwem na świecie według powierzchni. Jej terytorium jest większe od kontynentu Europy, Australii i Antarktydy. Ogromny obszar Rosji oferuje niemal wszystkie strefy klimatyczne - od polarnego na dalekiej północy po klimat podzwrotnikowy na wybrzeżach Morza Czarnego. Rosja to jednak przede wszystkim rozległe niziny i stepy, które od południa i wschodu otaczają wielkie systemy górskie.

Ze względu na ogromny i zróżnicowany obszar kraju, niezwykłe zabytki, obiekty historyczne i wspaniałe muzea, Rosja mogłaby stać się ważnym punktem na turystycznej mapie Europy. Niestety ze względu swą komunistyczną przeszłość, słabo rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i niestabilność polityczno-społeczną, kraj nadal nie cieszy się należną popularnością wśród turystów. Większość odwiedzających pochodzi z byłego ZSRR, Polski (okręg kaliningradzki), Francji, Niemiec i Finlandii.

Zobacz promocje na tanie loty z Berlina do Sankt Petersburga. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Sankt Petersburga do Berlina.

Jeżeli planujesz podróż do Rosji, sprawdź też tanie loty z Berlina do Sankt Petersburga, bilety lotnicze Kraków Balice Sankt Petersburg lub tanie loty z Katowic do Moskwy.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Moskwy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje na loty do Tajlandii, Wycieczki na słoneczne wyspy, Okazje na loty Ryanair do 200 zł, Pakiety z Łodzi, bilety lotnicze z Wrocławia do Chicago Midway, loty z Berlina do Mediolanu, krajowe bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Berlina do Sankt Petersburga 29 Kwietnia 07 Maja.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Zabezpieczenie bagażu, Torby dla dzieci, Plecaki szkolne, Torby dla dzieci i Walizki twarde średnie.