przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko w Sankt Petersburgu

(kod IATA: LED, kod ICAO: ULLI)

Międzynarodowe lotnisko położone 15 km na południe od Sankt Petersburga. Jest czwartym największym portem lotniczym Rosji pod względem ilości obsługiwanych pasażerów, zaraz po trzech lotniskach Moskiewskich: Domodedovo, Sheremetyevo i Vnukovo. W 2008 roku lotnisko Pułkowo obsłużyło ponad 7 mln pasażerów. Lotnisko jest główną bazą przewoźnika Rossiya Airlines.

Do dyspozycji pasażerów są dwa terminale pasażerskie – Pulkovo 1 (oferuje loty krajowe) i Pulkovo 2 (obsługujące loty międzynarodowe), które oferują pasażerom wiele usług i udogodnień w tym: sklepy, kawiarnie, bary, restauracje, pocztę, banki, punkty informacyjne, dostęp do Internetu, kwiaciarnie, obiekty działalności gospodarczej. Interaktywne mapy terminali dostępne są na stronie: mapy. Dostępny jest także terminal cargo.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +7 (812) 704 36 11.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są firmy: Hertz, Sixt, Avis i Europcar. Więcej informacji na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się, oprócz płatnych parkingów, także dwa parkingi darmowe: Pulkovo 1 oferuje 350 miejsc, a Pulkovo 2 – 136. W pobliżu terminala Pulkovo 2 znajduje się też płatny parking wielopoziomowy na 365 samochodów. Parking posiada 5 pięter, z czego 4 znajdują się pod dachem. Koszt postoju to 350 rubli za dzień. Więcej informacji na stronie: parking.

Komunikacja

Lotnisko Pulkovo znajduje się 15 km od centrum Sankt Petersburga. Komunikację z miastem (Najbliższa stacja metra "Moskovskaya»), zapewniają taksówki, autobusy miejskie i prywatne minibusy.

TAKSÓWKI
Postoje taksówek znajdują się przed terminalami. Z lotniska do miasta kursuje kilka korporacji. Więcej informacji na stronie: taxi.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Typowe minibusy "Marshrutka" (Marszrutki) obsługują miasto kursując na trasach podobnych do autobusów miejskich (używając dopasowanch numerów linii). Bilety kosztują 24 rubli. Minibus rozpoczyna kurs dopiero wtedy, gdy wszystkie miejsca są zajęte.

 • Linia 39 obsługuje terminal Pulkovo 1, łącząc lotnisko ze stacjami metra: Moskovskaya, Park Pobedy, Elektrosila, Moskovskie Vorota, Ligovsky Prospekt, Ploschad Aleksandra Nevskogo, Novocherkasskaya, Ladozhskaya, jak również ze stacjami kolejowymi Moskovsky i Ladozhsky.

 • Linie 3, 13, 113 obsługują terminal Pulkovo 2 (przystanek znajduje się blisko hali przylotów). Linie 13 i 113 kursują do stacji metra Moskovskaya, linia 113 kontynuuje kurs do Kupchino. Linia 3 łączy lotnisko ze stacjami metra: Moskovskaya, Park Pobedy, Elektrosila, Moskovskie Vorota, Frunzenskaya, Tekhnologichesky Institut, Sennaya Ploschad.

KOMUNIKACJA MIEJSKA
Lotnisko jest obsługiwane przez dwie miejskie linie autobusowe: numer 13 i 39. Cena biletu to 18 rubli.

 • Autobus linii 30 kursuje co 20-30 minut do stacji metra Moskovskaya, czas podróży to 15-20 minut. Przystanek linii 39 znajduje się obok hali przylotów terminala Pulkovo-1.

 • Autobus linii 13 kursuje co 5-15 minut do stacji metra Moskovskaya, czas podróży to 15-20 minut. Przystanek linii 13 jest usytuowany obok hali przylotów terminala Pulkovo-2. Drugi przystanek autobusu 13, dla autobusów jadących z miasta w kierunku Aviagorodok, znajduje się obok hali odlotów.

Sankt Petersburg

st_petersburg
Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Petersburgu
Fot. Thomas Leplus

Sankt Petersburg jest potocznie nazywany drugą stolicą Rosji. Leżący przy ujściu Newy do Zatoki Fińskiej Petersburg liczy ok. 5 mln mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem Rosji. To także drugi pod względem wielkości ośrodek gospodarczy, kulturalny, naukowy oraz przemysłowy. Położony nad Bałtykiem Sankt Petersburg, wraz z otaczającymi go miejscowościami, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych zarówno w Rosji, jak i w Europie.

Rosja

527168_kremlin_bell_tower
Rosja to przepiękne cerkwie i sobory
Fot. SXC

Rosja jest największym państwem na świecie według powierzchni. Jej terytorium jest większe od kontynentu Europy, Australii i Antarktydy. Ogromny obszar Rosji oferuje niemal wszystkie strefy klimatyczne - od polarnego na dalekiej północy po klimat podzwrotnikowy na wybrzeżach Morza Czarnego. Rosja to jednak przede wszystkim rozległe niziny i stepy, które od południa i wschodu otaczają wielkie systemy górskie.

Ze względu na ogromny i zróżnicowany obszar kraju, niezwykłe zabytki, obiekty historyczne i wspaniałe muzea, Rosja mogłaby stać się ważnym punktem na turystycznej mapie Europy. Niestety ze względu swą komunistyczną przeszłość, słabo rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i niestabilność polityczno-społeczną, kraj nadal nie cieszy się należną popularnością wśród turystów. Większość odwiedzających pochodzi z byłego ZSRR, Polski (okręg kaliningradzki), Francji, Niemiec i Finlandii.

Zobacz promocje na tanie loty z Berlina do Sankt Petersburga. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Sankt Petersburga do Berlina.

Jeżeli planujesz podróż do Rosji, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Krakowa do Sankt Petersburga, bilety lotnicze z Berlina Tegel do Sankt Petersburga lub tanie loty z Katowic do Moskwy.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Moskwy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty do 5 dni, Pakiety z Rzeszowa, Okazje na loty z Polski do europejskich stolic, Pakiety na majówkę, bilety lotnicze Moskwa Domodedovo, tanie bilety z Berlina do Mediolanu, loty krajowe, odszkodowanie za odwołany lot, Loty na Boze Cialo.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Bez kategorii, Plecaki na kółkach, Torby dla dzieci, Torby na laptopa i Walizki twarde.