przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Florencja

duomo_firenze
Charakterystyczne czerwone dachy Florencji
Fot. sxc.hu

Florencja (Firenze) to stolica Toskanii, prowincji w środkowych Włoszech. Miasto usytuowane jest nad rzeką Arno, na wschód od Apenin. Florencja, zwana perłą Toskanii, jest jednym z najpiękniejszych miast włoskich z ogromną liczbą imponujących zabytków architektury. Florencja zachwyca swoim klimatem, wąskimi uliczkami i pięknymi zabytkami. Strzelające w niebo wieże już z daleka witają przybywających z całego świata miłośników włoskiej kultury i historii, oferując ciepły klimat, piękne otoczenie, niezwykłe zagęszczenie zabytków Starego Miasta, wspaniałe punkty widokowe, zawieszone w czasie uliczki i dzielnice, a także nowoczesną infrastrukturę turystyczną. Ulicami Florencji spacerowali: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zygmunt Krasiński, Cyprian Norwid. Mieszkała tu również Maria Konopnicka. Miasto od wielu stuleci uchodzi za jedno z najważniejszych miejsc na świecie, jeśli chodzi o wrażenia artystyczne i kulturalne.

Atrakcje

Florencja olśniewa turystów magiczną urodą swoich zabytków. Jej przeszłość związana jest z takimi nazwiskami, jak: Michał Anioł, Machiavelli czy Galileusz. Nie można też zapomnieć o rodzie Medyceuszy, którzy rządzili miastem przez ponad 300 lat. Obecnie turyści mogą zwiedzać ogromny pałac Palazzo Pitti, który stanowił rezydencję rodu od 1550 roku, a w którym zgromadzono wiele arcydzieł sztuki. Od XIV do XVI wieku Florencja, dzięki dobremu systemowi finansowo-podatkowemu, wspierała najwspanialszych artystów renesansu: rzeźbiarzy, malarzy, budowniczych. To właśnie dzięki nim miasto stało się kolebką europejskiego odrodzenia i przyciąga turystów z różnych zakątków globu.

 

Światową sławą cieszy się również Galleria degli Uffzi, zawierająca największy zbiór sztuki włoskiej na świecie. Pełno tu znanych nazwisk, takich jak: Botticelli (m.in. „Narodziny Wenus”), Michał Anioł, Rafael czy Tycjan. W wielu salach znajdują się też prace Rubensa, Rembrandta, van Dycka. W dodatku pełno tam portretów królów polskich.

 

Jeśli do tych wspaniałości dołączymy zabytkowe kościoły, domy należące do słynnych mieszkańców Florencji oraz zbiory, których tutejszym galeriom zazdroszczą muzea na całym świecie, to naprawdę nie można się dziwić, że stolicę Toskanii odwiedzają co roku nieprzebrane tłumy turystów.

Włochy

wlochy
Rzymskie Koloseum jest chyba najsłynniejszym zabytkiem Włoch
Fot. Dreamstime
Włochy to kraj kontrastów. Pierwsze skojarzenia to przede wszystkim z doskonała kuchnia. Makarony, pizza, oliwa z oliwek, lekkie wina – to wizytówki kraju, rozsławiające go nie gorzej niż starożytne zabytki Rzymu czy sycylijska mafia. Jeśli doliczyć do tego zapierające dech w piersiach krajobrazy Alp, cudowne plaże i wyjątkowy klimat, mamy pełny obraz miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Z równą siłą co krajobraz i klimat, turystów przyciągają do Włoch wyjątkowe miasta. Jednocześnie wysoko uprzemysłowione i stanowiące perełki kulturowe. Wenecja, Florencja, Rimini, Mediolan, Neapol, Sorrento czy Portofino są przecież przebogate w zabytki sięgające od czasów Imperium Rzymskiego, poprzez średniowiecze i renesans aż po barok.

Włoskie miasta oferują więcej doświadczeń kulturalnych niż możemy znaleźć w innych krajach. Światową sławą cieszą się zarówno ruiny w Pompejach, Koloseum w Rzymie oraz Krzywa wieża w Pizie, jak i bazylika w Asyżu, czy klasztor na Monte Cassino. Ponoć we Włoszech jest tyle zabytków klasy zerowej, co w pozostałej części Europy. Włochy to także nieprzebrane bogactwo dzieł sztuki, zgromadzone w licznych galeriach, pałacach i kościołach. Tutaj powstała też pierwsza w historii galeria - Uffizi.

 

Łagodny klimat, ciepłe morza, zagospodarowane plaże i cudowne krajobrazy gór i wysp to atuty Włoch, którym bardzo trudno się oprzeć. Trzeba jednak pamiętać, że dzisiejsze Włochy są bardzo nowoczesnym krajem, z pietyzmem pielęgnującym swoje religijne i kulturalne korzenie.

Zobacz promocje na tanie loty z Berlina do Florencji. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Florencji do Berlina.

Jeżeli planujesz podróż do Włoch, sprawdź też tanie loty z Berlina do Wenecji, bilety lotnicze Modlin Rzym Fiumicino lub tanie loty z Berlina do Mediolanu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Florencji.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na loty na Malediwy, Okazje na loty w kwietniu, Okazje na loty na weekend z Warszawy, Pakiety we wrześniu, bilety lotnicze Bergamo, bilety lotnicze z Berlina Tegel do Florencji, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za opóźniony lot, Loty do Wloch.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pokrowce na walizki, Gry, zabawki, Koce, poduszki, zagłówki, Przewodniki, mapy, książki i Walizki miękkie.