przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko we Wrocławiu

(kod IATA: WRO, kod ICAO: EPWR)

logo lotnisko wrocławLotnisko Wrocław im. Mikołaja Kopernika położone jest 10 km na południowy zachód od centrum Wrocławia. Lotnisko zostało zbudowane w 1938 roku w Strachowicach. Od stycznia 1992 działa jako Port Lotniczy Wrocław S.A. Pierwsze zagraniczne połączenie uruchomiono w 1993 roku z Frankfurtem nad Menem. Port lotniczy Wrocław jest obecnie piątym najruchliwszym polskim portem lotniczym (pod względem liczby pasażerów), natomiast porównując liczbę operacji lotniczych zajmuje on trzecią pozycję. W 2007 po raz pierwszy, jako piąty polski port lotniczy po lotniskach w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku przekroczył próg obsługi 1 miliona pasażerów rocznie, obsługując prawie 1,3 miliona osób. Obecnie lotnisko obsługuje prawie 2 mln pasażerów rocznie.

Lotnisko posiada nowoczesny terminal pasażerski. Mapa terminalu dostępna jest na stronie: mapa.

 

Lotnisko Wrocław Strachowice
Port Lotniczy Wrocław
Fot. Wikipedia

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce skąd uruchomione zostały połączenia słynnych irlandzkich tanich linii lotniczych - Ryanair. Ten tani przewoźnik zaoferował Dolnoślązakom codzienne loty do Londynu. W okresie letnim z lotniska odbywa się sporo lotów czarterowych, m.in. do Grecji i Egiptu. Lotnisko utrzymuje regularne połączenia z Londynem (Ryanair), Kopenhagą, Frankfurtem i Monachium. Z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe połączenia. Odbywają się także codzienne loty do Warszawy.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +48 (071) 358 13 81.

Przedstawicielstwa firm zajmujących się wynajmem samochodów znajdują się w strefie ogólnodostępnej Hali Przylotów Międzynarodowych. Ich parkingi zlokalizowane są przed terminalem pasażerskim. Do dyspozycji pasażerów są:

 • AVIS, tel (071) 358 12 93
 • Budget, tel. (071) 358 12 92
 • Europcar, tel. (071) 358 12 91
 • Hertz, tel. (071) 358 12 94
 • Sixt, tel. (071) 353 77 14
 • National – Alamo, tel. (071) 358 12 96
 • Feldman-Car, tel. (071) 358 12 09

Więcej wypożyczalni aut na stronie: wypożyczalnia samochodów Wrocław.

W bezpośrednim sąsiedztwie terminalu usytuowane są parkingi mogące pomieścić około 1500 samochodów osobowych. Wjazd i wyjazd z parkingu oraz pobieranie opłat nadzorowane są przez elektroniczny system kontroli dostępu. Plan parkingów

Przed terminalem znajduje się tzw. strefa krótkiego postoju. Łączny czas bezpłatnego przejazdu i postoju w strefie wynosi 10 minut. Za pobyt w strefie krótkiego postoju powyżej 10 minut zostanie naliczona opłata: do 20 minut – 20 zł, za każde następne 10 minut – 10 zł.

Lotnisko Wrocław Strachowice
Hala strefy ogólnodostępnej
Fot. Wikipedia

Komunikacja

Od strony Zgorzelca i Legnicy oraz Krakowa i Opola do lotniska prowadzi Autostrada A4. Do lotniska od strony Jeleniej Góry dojedziemy trasą 35, a następnie ulicami: Czekoladową, Karmelkową, Awicenny, Stanisławowską, oraz Mińską bezpośrednio do ulicy Granicznej.

TAKSÓWKI

Przed terminalem pasażerskim znajduje się postój taksówek, który obsługuje firma Taxi-Plus. telefony: 601 700 753, 601 725 067, 601 708 753. Telefony do innych firm taksówkowych:

 • ACI, (71) 19667
 • Domino Taxi, (71) 19625
 • MPT, (71) 19191
 • Radio Taxi, (71)19622
 • Taxi Blues, (71) 19661
 • Lux Radio Taxi, (71) 19623
 • Taxi Maj, (71) 19585

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Autobus miejski linii 406 kursuje do Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS w dni powszednie co 20-30 minut a w dni wolne i świąteczne co 40 minut.

Autobus nocny linii 249 kursuje na trasie Lotnisko - Jarnołtów, trzy razy w ciągu doby.

Szczegółowy rozkład jazdy na stronie www.wroclaw.pl.

TRANSFERY

Firma Dekatlon oferuje pasażerom lotów czarterowych transfery na lotnisko we Wrocławiu z Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha i Świdnicy. Więcej informacji na stronie: www.transfery.dekatlon-Travel.pl

0d 1 lutego 2011 roku funkcjonuje regularne połączenie autobusowe z Wałbrzycha do Portu Lotniczego we Wrocławiu. Autobus zatrzymuje się na trasie w nastepujących miejscowościach: Wałbrzych, Świebodzice ul. Świdnicka, Świdnica ul. Zamenhoffa, Jaworzyna Śl. ul. 1 Maja, Strzegom Dworzec PKS. Rozkład jazdy i aktualny cennik dostępny jest na stronie: www.airportbus-turysta.pl.

Wrocław

wroclaw
Wrocławski Rynek
Fot. sxc.hu

Wrocław to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast Polski. Z roku na rok przyciąga również coraz większą liczbę turystów, mimo że pod względem turystycznych atrakcji ustępuje wielkim europejskim stolicom, takim jak Paryż czy Barcelona.

Historia

Miasto po raz pierwszy wzmiankowane w sposób jednoznaczny w roku 1000 w związku z założeniem biskupstwa, jednak osadnictwo słowiańskie na Ostrowie Tumskim istniało co najmniej 150 lat wcześniej. Od końca X wieku znajdowało się pod panowaniem Piastów. W 1035 roku, w okresie tzw. Reakcji Pogańskiej, źródła informują o budowie świątyni pogańskiej w mieście. W XIII wieku dokonano lokacji miasta na prawie magdeburskim, w 1335 miasto znalazło się pod panowaniem królów czeskich, a później (po krótkim okresie rządów węgierskich) wraz z Koroną Czeską zostało włączone do Monarchii Habsburskiej. W 1741 roku wraz z większością Śląska zostało zdobyte przez Prusy, w związku z czym w latach 1741-1918 oficjalna nazwa miasta brzmiała Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław (niem. Königliche Haupt- und Residenzstadt Breslau), w latach 1918-45 (po rewolucji listopadowej) Miasto Stołeczne Wrocław (Hauptstadt Breslau). W 1945 miasto zostało ogłoszone twierdzą i zniszczone w czasie walk między Armią Czerwoną i Wehrmachtem. Po II wojnie światowej Wrocław decyzją konferencji poczdamskiej został włączony do Polski.

Dzięki swojej barwnej historii Wrocław stał się miastem wielokulturowym, w którym przenikają się wpływy niemieckie (odziedziczone po przedwojennym mieście Breslau) oraz polskie i kresowe - spora część wrocławian to potomkowie mieszkańców polskiego Lwowa. Po II wojnie światowej przewieziono do Wrocławia także większość dorobku kulturowego tego miasta, na czele ze zbiorami Biblioteki Ossolineum i Panoramą Racławicką.

Czasem Wrocław nazywany jest "Wenecją Północy". To porównanie może budzić uśmiech, ale rozbudowana sieć kanałów, przepływające przez miasto rzeki, sto dwadzieścia mostów, ogromna ilość parków, dziesiątki imponujących zabytków i gotyckich kościołów przekonują, że na taki tytuł Wrocław zasługuje. Również życie nocne miasta tętni z iście włoskim temperamentem i z pewnością można się tu bawić równie dobrze, jak w sercu Italii.

Wrocław to niezwykłe polskie miasto, które charakteryzuje się ogromną liczbą młodych i kreatywnych ludzi, szczególnie studentów - stolica Dolnego Śląska to bowiem bardzo istotny na mapie Polski ośrodek uniwersytecki. To wszystko sprawia, że nieustannie tętniący życiem Wrocław gwarantuje relaks i dobrą zabawę każdemu turyście.

Polska

polska
Polska - fantastyczna natura
Fot.sxc.hu
Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu. Stolica kraju, Warszawa, jest umiejscowiona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godzin lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Na gości czeka blisko milion miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów.

W Polsce można znaleźć niemal wszystko - od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, piękne lasy, aż po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi. Pod względem atrakcyjności reliktów przeszłości i ich malowniczego powiązania z krajobrazem Polska jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc na mapie Europy.

Zobacz promocje na tanie loty z Bergamo do Wrocławia. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Wrocławia do Bergamo.

Jeżeli planujesz podróż do Polski, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Oslo do Wrocławia, bilety lotnicze z Londynu Stansted do Wrocławia lub tanie loty z Kopenhagi do Warszawy.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Madrytu do Wrocławia i z Krakowa do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty na południe, Okazje na loty na Cypr, Okazje na loty w marcu, Pakiety we wrześniu, bilety lotnicze Warszawa Modlin Bristol, połączenia z Bergamo do Wrocławia, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Loty na Dlugi Weekend Sierpniowy.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Gry, zabawki, Koce, poduszki, zagłówki, Plecaki szkolne, Torby dla dzieci i Walizki twarde.