przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Kraków

krakow
Kraków - panorama miasta
Fot. sxc.hu

Kraków, miasto liczące ok. 800 tys. mieszkańców, jest ośrodkiem kultury i nauki mogącym poszczycić się 13 wyższymi uczelniami, licznymi teatrami, kinami, muzeami, galeriami sztuki, klubami, operą, filharmonią i kabaretami. W 1978 roku, decyzją Komitetu Dziedzictwa Światowego UNESCO, Kraków został wpisany na listę najcenniejszych obiektów świata. Kraków to metropolia kulturalna i uniwersytecka, dawna siedziba królów, stanowi kolebkę narodu i kultury polskiej. Dawna stolica kraju jest dziś miastem młodym i dynamicznym, opierającym swój rozwój na turystyce.

Kraków to jedno z największych miast Polski pod względem liczby mieszkańców i równocześnie jedno z najstarszych. Kraków uniknął poważnych zniszczeń podczas II wojny światowej - zachowała się w całości średniowieczna zabudowa Starego Miasta. Niektóre budowle, np. kościół św. Wojciecha na Rynku Głównym, czy kościół św. Andrzeja przy ulicy Grodzkiej pochodzą z czasów wczesnego średniowiecza, z X-XI wieku. Kraków to miasto studentów: uczy się ich ponad 100 tys., przez co to jedno z najstarszych miast w kraju jest jednocześnie jednym z najmłodszych duchem. Tu działa druga z najstarszych (po praskiej) europejskich uczelni, założony w 1364 roku Uniwersytet Jagielloński.

W przeszłości Kraków odgrywał rolę administracyjnej stolicy państwa i siedziby władców Polski. Sercem miasta jest Rynek Główny, największy średniowieczny plac Europy. Tak jak przed wiekami, w tym miejscu skupia się kulturalne, handlowe i towarzyskie życie Krakowa. To ulubione miejsce ulicznych malarzy, wędrownych muzykantów i gołębi. Niemal w każdej zabytkowej kamienicy mieszczą się kawiarnie, restauracje, puby, galerie, muzea i sklepy. W stojących na rynku żółtych Sukiennicach, podobnie jak w XIII wieku, działają kramy z pamiątkami, dziełami sztuki ludowej i biżuterią z bursztynu.

Tutaj mieszka wielu wybitnych przedstawicieli świata polskiej kultury. Długa jest także lista krakowskich imprez festiwalowych. Ich kulminację przyniósł rok 2000, w którym Kraków godnie pełnił nadaną mu przez Radę Ministrów Krajów Unii Europejskiej funkcję Europejskiej Stolicy Kultury..

Współcześnie Kraków pełni ważną funkcję administracyjną, kulturalną, edukacyjną, gospodarczą, usługową i turystyczną. Jest jednym z kluczowych węzłów drogowych i kolejowych. W Balicach pod Krakowem znajduje się drugi co do wielkości w Polsce port lotniczy o znaczeniu międzynarodowym i charakterze transatlantyckim.

Polska

polska
Polska - fantastyczna natura
Fot.sxc.hu
Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu. Stolica kraju, Warszawa, jest umiejscowiona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godzin lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Na gości czeka blisko milion miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów.

W Polsce można znaleźć niemal wszystko - od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, piękne lasy, aż po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi. Pod względem atrakcyjności reliktów przeszłości i ich malowniczego powiązania z krajobrazem Polska jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc na mapie Europy.

Lotnisko Belfast

Lotnisko Belfast
Lotnisko w Belfaście
Fot. Wikipedia

(kod IATA: BFS, kod ICAO: EGAA)

Główne międzynarodowe lotnisko obsługujące Belfast w Irlandii Północnej w Wielkiej Brytanii. Port lotniczy Belfast-International jest oddalony 21 km na północny zachód od centrum miasta. Jest także znany jako Aldergrove, od nazwy wsi położonej tuż na zachód od portu. Port Belfast-International dzieli swoje drogi startowe z bazą lotniczą Royal Air Force RAF Aldergrove. Port posiada dwie utwardzone drogi startowe o długościach 2 780 i 1 891 metrów i obsługuje m.in. ruch transatlantycki, w tym do Vancouveru na kanadyjskim wybrzeżu Pacyfiku. W 2007 obsłużył nieco ponad 5 mln pasażerów. Ląduje tu lub startuje ponad 50 tysięcy samolotów rocznie. Terminal pasażerski położony jest na dwóch piętrach - górne piętro dla pasażerów odlatujących, parter dla pasażerów przylatujących. Na terenie terminala udostępniono dla pasażerów usługi pocztowe, kantor wymiany walut, Bussines Lounge, bankomaty i szereg sklepów i restauracji.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +44 28 9448 4848 lub kontaktując się z: info.desk@bfs.aero.

Punkt informacji lotniskowej otwarty od 7.00 do 23.00 znajduje się w hali przylotów, dostarcza informacji na temat atrakcji turystycznych, dalszej podróży i zakwaterowania. Punkt informacji turystycznej otwarty od 7.30 do 19.00 umiejscowiony także w hali przylotów udostępnia informacje na temat atrakcji turystycznych, noclegów, imprez i transportu w Belfaście i całej Irlandii Północnej.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Stanowiska firm: Avis, Budget, Europcar, Hertz i National Car Rental znajdują się w hali przylotów:

 • Avis, tel. +44 028 9442 2333, www.avis.co.uk
 • Budget, tel. +44 028 9442 3332, www.budget.ie
 • Europcar, tel. +44 028 9442 3444, www.europcar.co.uk
 • Hertz, tel. +44 028 9442 2533, www.hertz.co.uk
 • National Car Rental, tel. +44 028 9442 2285, www.nationalcar.co.uk

Q-Park na lotnisku Belfast International oferuje ponad 8000 miejsc parkingowych Short Stay & Pick Up i główny parking (Main Parking) znajdują się niedaleko od budynku terminalu. Dla podróżnych przebywających więcej niż 4 dni oferowane są parkingi długoterminowe (Long Stay Parking), na który dojazd zapewniają autobusy. Więcej informacji, cennik i możliwość rezerwacji miejsc parkingowych na stronie: www.q-parkni.com.

Komunikacja

Oficjalnym operatorem taksówek na lotnisku w Belfaście jest International Airport Taxi Company. Orientacyjny koszt podróży z lotniska do centrum Belfastu wynosi około 25 funtów. Telefon: +44 (0)28 9448 4353.

Kolej zatrzymuje się w Antrim, które oddalone jest zaledwie o 6 mil (ok. 10 km) od lotniska. Dojazd do niej zapewniają autobusy Antrim Airlink – Ulsterbus (109A), które odchodzą sprzed terminala tylko w dni robocze (od poniedziałku do soboty). Więcej informacji można otrzymać kontaktując się z Translink tel. +44 (0)28 9024 6485 lub: www.translink.co.uk.

Pasażerowie podróżujący do Dublina mogą skorzystać z szybkiego połączenia kolejowego Enterprise. Pociąg odjeżdża ze stacji Belfast Central Station.

Pomiędzy lotniskiem a centrum Belfastu (dworzec autobusowy Europa Buscentre)24 godziny na dobę kursuje linia autobusowa Airport Express 300. W ciągu dnia autobusy kursują co 10 minut. Airport Express 300 odjeżdża z przystanku usytuowanego na przeciwko wyjścia z terminalu. Orientacyjny czas jazdy to 30-40 minut (w zależności od korków na trasie). Koszt przejazdu to 7 funtów w jedną stronę, 10 funtów w dwie strony. Więcej informacji na stronie: www.translink.co.uk/airbusservice300.asp

Pomiędzy Derry/Londonderry a lotniskiem codziennie kursuje Airporter. Od poniedziałku do piątku autobusy kursują co godzinę, od rana do wieczoru. W soboty i niedziele autobusy kursują co dwie godziny. Orientacyjny czas jazdy to 1,5 godz. Więcej informacji na stronie: www.airporter.co.uk.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Belfastu do Krakowa. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Krakowa do Belfastu.

Jeżeli planujesz podróż do Polski, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Krakowa do Warszawy, bilety lotnicze z Nicei do Krakowa lub tanie loty z Paryża do Krakowa.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Londynu do Warszawy i z Kopenhagi do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty do europejskich stolic, Okazje na loty do Indonezji, Okazje na loty na Boże Ciało, Pakiety z Radomia, tanie bilety z Londynu do Nykoping, najtańsze bilety z Belfastu do Krakowa, loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów, Lot z Gdanska do Krakowa 27 Marca 01 Kwietnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Pokrowce na walizki, Przewodniki, mapy, książki, Torby na kółkach i Walizki dla dzieci.