przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do WiedniaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Lotnisko w Wiedniu

vienna_airport
Terminal lotniska w Wiedniu
Fot. Cha gia Jose

(kod IATA: VIE; kod ICAO: LOWW)

Największe międzynarodowe lotnisko w Austrii, oddalone o 18 km na południowy wschód od Wiednia, w pobliżu miasta Schwechat. W roku 2008 obsłużyło prawie 20 milionów pasażerów. Lotnisko jest ważnym węzłem linii lotniczych Austrian Airlines, a także tanich linii Niki i Sky Europe. Port dwukrotnie w swojej historii przyjmował zawodników startujących w zimowej olimpiadzie. Ciekawostką jest też fakt, że podczas swoich podróży do Austrii papież Jan Paweł II zawsze korzystał z lotniska Wiedeń Schwechat.

Lotnisko posiada trzy terminale pasażerskie (terminale 1. i 2. położone w jednym budynku oraz prowizoryczny terminal 1A, obsługujący tanich przewoźników). W trakcie budowy jest właśnie nowy terminal o nazwie Skylink. Interaktywna mapa terminalu znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są: udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, bank, bankomaty, kantor wymiany walut, poczta, sklepy, kawiarnie, restauracje, apteka, poczekalnie. Istnieją także: udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, możliwość skorzystania z sali konferencyjnej i bezprzewodowego internetu.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod czynnym 24 godziny na dobę numerem telefonu: +43 1 7007-22233.

Punkty informacji lotniskowej znajdują się w hali przylotów, w terminalu 2., przy stanowiskach autobusowych oraz przy drodze do bramek C. Na lotnisku znajdują się także specjalne monitory umożliwiające uzyskanie informacji o lotnisku.

Lotnisko umożliwia wypożyczanie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są firmy: Arac/Europcar, ATL, Avis, Budget, Hertz, National/Alamo, Sixt i Thrifty. Więcej informacji i dane kontaktowe wypożyczalni samochodów znajdują się na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Lotnisko dysponuje dwoma parkingami godzinnymi (K1, K2), dwoma parkingami wielopiętrowymi (PH3, PH4), a także parkingiem długoterminowym C. Cennik dostępny jest na stronie internetowej lotniska. Poszukujący więcej informacji mogą skorzystać z numeru telefonu: +43-1/7007-22886.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, pociąg i autobusy. Autostrada A4 jest najlepszą trasą dojazdową na lotnisko. Wyjazd z autostrady prowadzi bezpośrednio do terminalu. Inną drogą prowadzącą na lotnisko jest droga krajowa B9. Dojazd do Wiednia zajmuje około 20 minut.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed halą przylotów. Wszystkie taksówki posiadają taksometr. Można także zamówić taksówkę przy stoisku "taxi" na lotnisku i zapłacić za nią z wyprzedzeniem. Czas jazdy do centrum miasta wynosi około 20 minut.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Autobusy linii Vienna Airport Lines łączą lotnisko z Schwedenplatz, Uno-City, Südbahnhof (Stacja Kolejowa), Westbahnhof (Stacja Kolejowa). Czas podróży to ok. 20-35 minut. Istnieją także połączenia autobusowe pomiędzy lotniskiem a Węgrami i Słowacją. Więcej informacji i rozkłady jazdy na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT KOLEJOWY

Pociągi City Airport Train (CAT) łączące lotnisko z centrum miasta (City Air Terminal), z dworca Wien Mitte kursują bez przerwy, od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych, dwa razy w ciągu godziny. Podróż CAT trwa tylko 16 minut, co czyni go najszybszym środkiem transportu z i na lotnisko. Więcej informacji na stronie: www.cityairporttrain.at.

Kolejki napowietrzne S-Bahn łączą lotnisko z Wien Mitte i stacjami kolejowymi Wien Nord (czas podróży: 25 minut). Umożliwia ona dalszą komunikację poprzez sieć kolei podziemnej Vienna U-Bahn. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Wiedeń

schonbrunn
Pałac Schönbrunn
Fot. sxc.hu

Stolica Austrii, największe miasto w kraju liczące ponad półtora miliona mieszkańców, ośrodek o bogatej historii i dobrze zachowanej, zabytkowej architekturze. Leży nad rzeką Dunaj, na żyznych równinach. Wiedeńczycy są bardzo dumni ze swego miasta, które niedawno wyprzedziło Zurych i znalazło się na pierwszym miejscu w dorocznym zestawieniu najbardziej przyjaznych metropolii na świecie. Pod uwagę brane były bardzo różnorodne kryteria, więc tym bardziej nagrodę uznać należy za wielce znaczącą. Warto przy tym zaznaczyć, że dzięki przedsięwzięciom urbanistycznym z XIX wieku miasto w całości otoczone jest obecnie przez wielopasmową autostradę, która powstała w miejscu wyburzonych, wówczas zbyt ciasnych murów miejskich, od niej promieniście rozchodzą się kierunkowe drogi w stronę wszystkich przedmieść.

Atmosfera miasta w niezwykły sposób nawiązuje do imperialnych tradycji wielowiekowej dynastii Habsburgów, która miała tutaj swoją siedzibę przez stulecia. W mieście ślady historii można spotkać na każdym kroku, a zamożność, jaka była udziałem tego kraju pozostawiła po sobie trwały ślad w postaci licznych kościołów, parków, pałaców i domów bogatego mieszczaństwa – obecnie większość z tych obiektów ma charakter publiczny i mieszczą się w nich instytucje państwowe, urzędy i muzea.

 

Austriacy, zdając sobie sprawę z tego, jak atrakcyjny jest Wiedeń dla odwiedzających, dołożyli starań, by wypromować miasto w świecie, stworzyć w nim specyficzny klimat i dogodzić gościom. Jedną z inicjatyw, które miały do tego doprowadzić było wprowadzenie tzw. „Vienkarte”, która uprawnia posiadacza do korzystania ze wszystkich linii komunikacji miejskiej przez 3 doby. Karta oferuje liczne atrakcje: oferty specjalne, rabaty, darmowe zwiedzanie i inne. Koszt takiej karty to około 15 euro.

Atrakcje

Będąc tutaj można zakosztować różnego rodzaju form spędzania wolnego czasu, możliwości Wiednia są w tej kwestii właściwie niewyczerpane, każdy znajdzie coś dla siebie. Z atrakcji intelektualnych i kulturalnych, jakie proponuje to miasto, warto wymienić liczne galerie i muzea. Oferują one między innymi możliwość podziwiania dzieł sztuki i antyków zgromadzonych przez królewski ród Habsburgów. Poza tym Wiedeń to stolica muzyki klasycznej z wydarzeniami o międzynarodowej sławy, takimi jak chociażby transmitowany na cały świat Koncert Noworoczny.

Specyficzna mentalność mieszkańców tego miasta może na początku zaskoczyć nowego turystę. Ot, choćby witryny sklepowe reklamujące niektóre z miejsc hasłem „Dostawca na dwór Królewsko-Cesarski”! Część Wiedeńczyków nadal chlubi się potęgą Habsburgów z czasów Cesarstwa Austro-Węgierskiego, kiedy państwo to osiągało swoimi wpływami większą cześć kontynentu europejskiego. Śniąc o dawnej potędze, mieszkańcom udało się osiągnąć status miasta popularnego, lubianego i znanego w świecie, do tego jeszcze pełnego doskonale zachowanych lub odnowionych zabytków o międzynarodowej  sławie i ogromnej  wartości. Jest to rzecz nietypowa, że o tak dużym mieście zarówno mieszkańcy, jak i turyści wypowiadają się ciepło i przyjaźnie.

Liczne, unikatowe tradycje i znane osoby kojarzą się przeciętnemu człowiekowi z Wiedniem. Chyba najbardziej popularnym ze skojarzeń jest wiedeńska kawa, którą teraz można już wypić w połowie Europy, ale ponoć nigdzie nie smakuje tak doskonale jak w jednej z kafejek na starym mieście. Co ciekawe początkiem tych tradycji była pierwsza kawiarenka otwarta w Wiedniu przez Polaka. Właśnie Jerzy Franciszek Kulczycki jest prekursorem tego szlachetnego napoju. Dzięki łaskawości króla Jana III Sobieskiego znalazł się on bowiem w posiadaniu ziaren kawowych, jakie były w ekwipunku tureckiej armii podczas najazdu w XVII wieku. Jemu zatem Wiedeń zawdzięcza pierwszy symbol miasta, mieszkańcy uczcili jego pamięć niewielkim pomnikiem i pamiątkową tablicą, na którą można się natknąć spacerując po starówce.

W historii zarówno miasta, jak i całej Europy zapisał się kongres wiedeński odbywający się w latach 1814-1815, zwany również "tańczącym kongresem", ponieważ jego obrady trwały przeciągnęły się i finalne miesiące jego prac miały miejsce w czasie karnawału, gdy tutejsze rody szlacheckie organizowały wielkie bale, podczas których podejmowano ważne decyzje i ustalenia. Efektem postanowień tego kongresu był układ wpływów w Europie, który w niezmienionym kształcie przetrwał aż do wystąpień Wiosny Ludów, a jego ślady możemy znaleźć do dziś.

Poza tym postacie takie jak: Egon Schiele, Wolfgang Amadeusz Mozart, Gustaw Klimt czy uwielbiana przez poddanych królowa Sisi, również odcisnęły swe piętno na ogólnym przekazie, jaki wnosi w światową turystykę i kulturę miasto Wiedeń.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Wiednia. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Wiednia.

Jeżeli wybierasz się do Austrii, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Berlina do Wiednia, bilety lotnicze Okęcie Wiedeń Vienna lub tanie loty z Warszawy do Innsbrucka.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Okazje na loty na sylwestra, Okazje na loty Wizz Air, Pakiety z Pragi, Okazje na loty z Polski do 200 zł, tanie loty z Warszawy do Mediolanu, bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze, Pakiet z Gdanska do Wiednia 26 28 Pazdziernika.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Bagaż Wizzair, Strefa niskich cen, Torby na laptopa, Walizki kabinowe i Zestawy walizek.