przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do SeattleOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Lotnisko w Seattle

(kod IATA: SEA, kod ICAO: KSEA)

Międzynarodowe lotnisko w stanie Waszyngton. Jest trzydziestym co do wielkości portem lotniczym świata, obsługuje ponad trzydzieści milionów pasażerów rocznie. Znajduje się między miastami w Seattle i Tacoma, w pobliżu Oceanu Spokojnego, około 20 km na południe od Seattle. Lotnisko Seattle Tacoma International obsługuje prawie 350 tysięcy krajowych i międzynarodowych lotów handlowych każdego roku. Lotnisko ma jeden główny terminal (z czterema holami (Concourse A, B, C i D), oraz dwa terminale pomocnicze (North Satellite i South Satellite). Każdy obiekt obsługuje kilka linii lotniczych i oferuje szeroki wybór usług i udogodnień dla pasażerów.

 

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerami telefonu: +1 206 433 5388 lub +1 800 544 1965

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Punkty informacyjne dziewięciu agencji wynajmu samochodów znajdują się w hali przylotów w strefie odbioru bagaży. Pięć z nich (Alamo, tel. 1 800 462 5266, Avis, tel. 1 800 331 1212, Budget, tel. 1 800 527 0700, Hertz, tel. 1 800 654 3131 i National, tel. 1 800 328 4567) oferuje odbiór samochodu bezpośrednio z parkingu, który znajduje się naprzeciwko terminala głównego.

Port lotniczy Seattle oferuje miejsca parkingowe w garażu łatwo dostępnym z głównego terminala. Pasażerowie przybywających na parking powinni zarezerwować sobie mnóstwo czasu na ewentualną kontrolę bezpieczeństwa, która może zawierać pełną inspekcje pojazdu.

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki i limuzyny, których postój znajduje się na trzecim poziomie parkingu. Więcej informacji możemy uzyskać pod numerami telefonów: +1 206 246 9999 (taxi), +1 206 431 5904 (limuzyny).

Do dyspozycji pasażerów są także wahadłowe autobusy, które także odjeżdżają z poziomu trzeciego parkingu.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.portseattle.org/seatac/ground/shuttlebus.shtml

Autobusowy transport publiczny oferowany jest przez: Metro Transit (tel. 1 800 542 7876) i Sound Transit (tel. 1 800 201 4900). Przystanki autobusowe znajdziemy za drzwiami nr 6 (Door 6) przy Hali Odbioru Bagaży (Baggage Claim level)

Seattle

Seattle
Downtown Seattle
Fot. WSK_2005

Pięknie położone nad zatoką Elliott, jeziorem Washington i u podnóża góry Rainier Seattle w czasie trzech ostatnich dziesięcioleci rozwijało się bardzo gwałtownie. Miasto jest nowoczesne, niezwykle atrakcyjne pod względem warunków życia, możliwości zatrudnienia i klimatu. Centrum pełne jest nowoczesne drapaczy chmur, które świadczą o potencjale ekonomicznym miasta. Pomimo zawrotnego tempa rozwoju okolice Seattle nie straciły dawnego, szczególnego charakteru, a w samym mieście panuje przyjemna atmosfera.

USA

usa
Amerykańskie drapacze chmur
Fot. SXC

USA dzięki swojej burzliwej historii oraz pozycji, jaką zajmuje na arenie światowej, jest krajem fascynującym dla każdego. Zwykło się mawiać, że to USA kulturowy, etniczny i obyczajowy "melting pot". Lecąc do USA musimy być świadomi, że stawiamy czoła krajowi pełnemu wyraźnych kontrastów. Z jednej strony bezkresne krajobrazy prerii, gór i wybrzeży na zachodzie, a z drugiej las wieżowców Manhattanu, rozciągnięta po horyzont siatka autostrad i zabudowań wielkiego megalopolis na wschodzie.

Dla wielu, spośród ponad 300 mln Amerykanów, ich ojczyzna jest spełnieniem marzeń o dostatnim życiu. Potomkowie imigrantów z całego świata wierzą, że każdy może tu zrobić błyskotliwą karierę "od pucybuta do milionera". Wydaje się jednak, że "American Dream" z upływem lat odszedł do historii. Nietrudno spotkać osoby, których sen o wielkiej Ameryce prysnął jak mydlana bańka. Trudno też zapomnieć, że dla milionów ludzi na całym świecie USA budzi skojarzenia jedynie z militarnym mocarstwem.

 

Wydaje się, że wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych nadal pobrzmiewają echa rozpoczętego w XV wieku procesu kolonizacji, zdobywania dzikiego zachodu oraz Wojny o Niepodległość pomiędzy Wielką Brytanią i jej trzynastoma koloniami. 4 lipca - dzień upamiętniający podpisanie Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776 r., to wciąż najważniejsze święto w roku dla każdego Amerykanina.

Ameryka ma dwa oblicza. Pierwsze to romantyczny wizerunek kraju, który jest światową potęgą gospodarczą, kulturalną i militarną. Wciąż powracają wspomnienia bohaterów wojny secesyjnej czy dzielnych szeryfów, którzy sprawiedliwością i zdecydowaniem stawiali czoła bezprawiu. Ten wizerunek, głównie za sprawą filmowej potęgi Hollywood, już na stałe utrwalił się w wyobraźni ludzi na całym świecie. Drugą twarz USA przecinają blizny długotrwałej walki z dyskryminacją rasową, która trwała niemal do lat 60. XX (a wielu uważa, że trwa nadal) i niemal całkowitego wyniszczenia kultury Indian. Prawdziwe oblicze kraju niewiele ma wspólnego z kadrem filmowym. Problemy społeczne i ekonomiczne są największym wyzwaniem dzisiejszej Ameryki.

USA to kraj wolnych ludzi i nieograniczonych możliwości, a jednocześnie wszechobecnych regulacji prawnych, które dotyczą niejednokrotnie paradoksalnych aspektów życia. Dla podróżnych Ameryka nie jest już tak odległa jak niegdyś. Dla wielu tani lot przez ocean to coraz częściej rutyna. Stany Zjednoczone są piękne i odstręczające zarazem. Może właśnie dlatego promieniują energicznym magnetyzmem na cały świat, przyciągając co roku do "nowego świata" coraz większą liczbę turystów, którzy wiedzą, że cokolwiek powiedzieliby o USA będzie prawdą.

Zobacz promocje na tanie loty do Seattle. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Seattle.

Jeżeli wybierasz się do USA, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Krakowa do Nowego Jorku, bilety lotnicze Wrocław Strachowice Los Angeles lub tanie loty z Warszawy do Nashville.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Seattle i z Krakowa do Chicago.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty do Australii, Okazje na loty do Polski, Okazje na loty do 100 zł, Wycieczki w sierpniu, bilety lotnicze Warszawa Los Angeles, tanie loty krajowe, odszkodowanie za odwołany lot, z Warszawy do Usa.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Koce, poduszki, zagłówki, Torby dla dzieci, Plecaki szkolne, Torby i Torby dla dzieci.