przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do RzymuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Lotnisko Rzym Ciampino

(kod IATA: CIA, kod ICAO:LIRA)

rzym_ciampino
Płyta lotniska Ciampino w Rzymie
Fot. Wikipedia

Cywilno-wojskowe międzynarodowe lotnisko obsługujące tanie linie lotnicze, położony 15 km na południowy-wschód od centrum Rzymu, przy obwodnicy miasta (Grande Raccordo Anulare). Do 1960 Port Ciampino był głównym lotniskiem Rzymu, przed budową Portu lotniczego Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinciego. Port Ciampino ma stosunkowo mały obszar, lecz mimo tego jest jednym z bardziej używanych we Włoszech. Z lotniska korzysta prawie 6 mln pasażerów rocznie. Ląduje tu lub startuje ponad 65 tysięcy samolotów rocznie. Pasażerowie mają do dyspozycji jeden terminal lotniczy.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można szukać:

 • pod numerami telefonów +39 06 7934 8521, +39 06 7949 4234
 • pisząc email na adres: a.tretta@adr.it

Punkty informacyjne znajdują się m.in. w strefie odlotów – przy kasie biletowej, obok stanowiska odpraw – czynny od 7:00 do 23:30 oraz w strefie przylotów – zlokalizowany w środkowym holu (dostępnym tylko dla pasażerów) – czynny w godzinach przylotów. Informacja lotniskowa dostępna jest pod numerem tel.: +39 06 794941

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura agencji wypożyczalni samochodów znajdują się przy wjeździe na lotnisko przy Via Mameli, obok parkingu P8. Dostępny jest bezpłatny autobus do/z Terminala Odlotów. Do dyspozycji pasażerów są firmy:

 • Auto Europa, tel. +39 06 7934068
 • Avis, tel +39 06 79340195 
 • Europcar, tel. +39 06 79340387
 • Hertz, tel. +39 06 79340095
 • Maggiore, tel. +39 06 79340368
 • Sixt, tel. +39 06 79340802/06 79340718
 • Thrifty Car Renta, tel. +39 06 79340137

Do dyspozycji pasażerów oddano 1045 miejsc parkingowych (zarówno długo jak samochodów krótko terminowe) dla samochodów oraz motocykli. Osiem miejsc parkingowych obok terminalu jest zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych. Są one bezpłatne. Więcej informacji pod numerem telefonu: +39 06 79494353. Opłaty za parking można uiszczać w kasie parkingu (akceptowane są także karty płatnicze) lub w jednym automatów, które znajdują się przy wejściu na parking.

Komunikacja

Lotnisko znajduje się przy drodze Via Appia Nuova i jest łatwo dostępne z obwodnicy Rzymskiej (GRA) oraz z autostrad Wschód-Zachód i Północ-Południe. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, których postój znajduje się przy wyjściu z hali przylotów, autobusy, które kursują do centrum miasta oraz pociągi. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Rzym

Bazylika sw. Piotra.jpg
Plac św. Piotra wraz z bazyliką
Fot. Brunswickian

Rzym - wieczne miasto. Przez całe wieki prowadziły przezeń wszystkie drogi i z pewnością, prędzej czy później, musi poprowadzić tędy droga każdego turysty. Jak dotąd jeszcze żadne inne miasto nie było centrum świata przez tak długi okres czasu i nie mogłoby się pochwalić tak niespokojną historią jak Rzym. Rzym istnieje ponad 3000 lat i wydaje się, że każdy rok odcisnął swój ślad w tkance metropolii. Nie tylko rzymscy imperatorzy, ale również średniowieczny władcy, tacy jak Otto I, traktowali Rzym jako prawdziwie uosobienie potęgi i siły. Tylko tam autorytet ich władzy poprzez poświęcenie przez papieża stawał się czymś świętym. Rzym był centrum Europy i całej cywilizacji europejskiej przez wieki.

Niemal każda ulica, każdy zaułek starego Rzymu przemawia do nas historią. Architektoniczne dzieła powstawały tu na przestrzeni setek wieków – od republiki, królestwa, wczesnego chrześcijaństwa, wieków średnich, renesansu, baroku aż do czasów współczesnych były starannie tworzone przez największych artystów historii. Rzym doświadczał jednak wielu oblężeń i zniszczeń pozostawiających po sobie liczne blizny. Za każdym razem Wieczne Miasto wracało jednak do swej formy i w miejsce zgliszczy powstawały wspaniałe kształty architektury.

 

Dziś Rzym to nowoczesne, tętniące życiem miasto. Nowoczesność miesza się tu z tradycją i historią w niespotykanych nigdzie indziej proporcjach. Podróż do Rzymu to przygoda na lata - ponoć jedno życie człowieka nie wystarczy, by poznać Rzym w całości.

Włochy

wlochy
Rzymskie Koloseum jest chyba najsłynniejszym zabytkiem Włoch
Fot. Dreamstime
Włochy to kraj kontrastów. Pierwsze skojarzenia to przede wszystkim z doskonała kuchnia. Makarony, pizza, oliwa z oliwek, lekkie wina – to wizytówki kraju, rozsławiające go nie gorzej niż starożytne zabytki Rzymu czy sycylijska mafia. Jeśli doliczyć do tego zapierające dech w piersiach krajobrazy Alp, cudowne plaże i wyjątkowy klimat, mamy pełny obraz miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Z równą siłą co krajobraz i klimat, turystów przyciągają do Włoch wyjątkowe miasta. Jednocześnie wysoko uprzemysłowione i stanowiące perełki kulturowe. Wenecja, Florencja, Rimini, Mediolan, Neapol, Sorrento czy Portofino są przecież przebogate w zabytki sięgające od czasów Imperium Rzymskiego, poprzez średniowiecze i renesans aż po barok.

Włoskie miasta oferują więcej doświadczeń kulturalnych niż możemy znaleźć w innych krajach. Światową sławą cieszą się zarówno ruiny w Pompejach, Koloseum w Rzymie oraz Krzywa wieża w Pizie, jak i bazylika w Asyżu, czy klasztor na Monte Cassino. Ponoć we Włoszech jest tyle zabytków klasy zerowej, co w pozostałej części Europy. Włochy to także nieprzebrane bogactwo dzieł sztuki, zgromadzone w licznych galeriach, pałacach i kościołach. Tutaj powstała też pierwsza w historii galeria - Uffizi.

 

Łagodny klimat, ciepłe morza, zagospodarowane plaże i cudowne krajobrazy gór i wysp to atuty Włoch, którym bardzo trudno się oprzeć. Trzeba jednak pamiętać, że dzisiejsze Włochy są bardzo nowoczesnym krajem, z pietyzmem pielęgnującym swoje religijne i kulturalne korzenie.

Zobacz naszą ofertę na tanie bilety do Rzymu. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Rzymu.

Jeżeli wybierasz się do Włoch, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Warszawy do Rzymu, bilety lotnicze Tegel Wenecja Treviso lub tanie loty z Katowic do Rzymu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Katanii i z Poznania do Rzymu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje na loty do Paryża, Okazje na loty w kwietniu, Okazje na loty w sierpniu, Pakiety w październiku, bilety lotnicze z Wrocławia do Brisbane, tanie bilety z Aten do Rzymu, krajowe bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, Loty z Berlina.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Koce, poduszki, zagłówki, Torby biznesowe, Walizki miękkie i Walizki twarde małe.