przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do PortoOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Porto

porto
Starówka Porto
Fot. SXC

Porto jest drugim co do wielkości miastem Portugalii, z ponad 220 tysiącami mieszkańców. Bogate tradycje, niezapomniane zabytki oraz przede wszystkim radość życia bijąca od mieszkańców sprawiają, że turyści naprawdę chętnie tutaj wracają. Miasto ma w sobie niezwykle dużo czaru. Na każdym kroku widać rękę najsławniejszych architektów wszystkich epok. Dodatkowo dużo „smaku” dodaje fakt, że przemysł winiarski w tym rejonie stoi na naprawdę wysokim poziomie. Daje się też wciąż odczuć wpływy brytyjskie.

Położenie Porto również nie mogłoby być bardziej dogodne. Nie bez powodu przecież okolica jest najbardziej popularnym regionem turystycznym Portugalii. Porto leży w dolinie rzeki Douro, w północno–wschodniej części kraju, nad Oceanem Atlantyckim. Z drugiej strony osłaniają je grzbiety gór Marão i Montemuro. Czy można wymarzyć sobie lepsze miejsce? W dodatku z racji niewielkich rozmiarów Portugalii tylko kawałek drogi dzieli nas od Hiszpanii. Porto jest cudownym miejscem na spędzenie wakacji.

Portugalia

portugalia
Wieża Belem 
Fot. SXC

Portugalia należy do najpiękniejszych krajów Europy. Jest stosunkowo niewielkim państwem, leżącym na Półwyspie Iberyjskim, nieco na uboczu i „w cieniu” Hiszpanii. Kraj ten odegrał jednak wielką rolę w dziejach całego świata i znacznie wpłynął na polityczną rzeczywistość dzisiejszej Ziemi. Kojarzy się przede wszystkim z XV- i XVI-wiecznymi odkryciami geograficznymi - opłynięciem Przylądka Dobrej Nadziei, drogą morską do Indii i skolonizowaniem Brazylii. Zwykle na tym kończy się znajomość historii Portugalii, a z atrakcji turystycznych wymienia się kilka dużych miast. Miejsc wartych poznania w kraju uważanym niegdyś za koniec świata jest tymczasem całe mnóstwo. Wielkie wrażenie robi wybrzeże atlantyckie - zwłaszcza skaliste okolice najbardziej na zachód wysuniętego Cabo da Roca, który niemal zawsze pogrążony jest we mgle. Piękna jest dolina rzeki Douro, podobnie jak doskonałe jest pochodzące stąd wino porto.

Historia

Obszar współczesnej Portugalii zamieszkiwały w starożytności ludy celtyckie i iliryjskie, które zostały podbite w II w. p.n.e. przez Rzymian. W czasie rzymskiego panowania, tj. do V w. n.e., nastąpił rozwój dróg, miast i rolnictwa, miała miejsce romanizacja i chrystianizacja. W V w. północną część Portugalii opanowali Swenowie, a południową Wizygoci. W VI w. całość Portugalii wchodzi w skład państwa Wizygotów. Na początku VII w. ziemie te znalazły się pod władzą Arabów. W wyniku reconquisty północne tereny zostały włączone do królestwa Leonu i Kastylii. Od XII w. Portugalia istnieje jako samodzielne państwo, a w okresie XIV- XVII w. stała się wielkim imperium kolonialnym. Dzięki bujnej historii Portugalia zaskakuje i jednocześnie zachwyca różnorodnością stylów architektonicznych, z których najbardziej interesujący to manueliński styl narodowy.

Mimo iż dzisiejsza Portugalia to kraj na wskroś nowoczesny, to w jego świadomości, pomnikach historii i dziełach kultury, trwa wciąż pamięć niegdysiejszej potęgi, znaczenia i bogactwa. To wyjątkowo piękna część Europy, bogata zarówno w wyjątkowe krajobrazy jak i w unikalną kulturę.

Zobacz promocje na tanie loty do Porto. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Porto.

Jeżeli wybierasz się do Portugalii, być może zainteresują Cię również tanie loty z Warszawy do Lizbony, bilety lotnicze z Warszawy Modlin do Funchal lub tanie loty z Drezna do Porto.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Porto i z Wrocławia do Lizbony.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty do Islandii, Okazje na loty w kwietniu, Okazje na loty na weekend z Krakowa, Pakiety w październiku, bilety lotnicze Stambuł, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, Ryanair z Krakowa.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Plecaki i torby foto, Koce, poduszki, zagłówki, Łóżeczka turystyczne, Plecaki na kółkach i Przewodniki, mapy, książki.