przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do ChicagoOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Lotniska w Chicago

(kod IATA: ORD, kod ICAO: KORD)

Międzynarodowe lotnisko położone 32 km (20 mil) na północny zachód od centrum Chicago w granicach administracyjnych miasta, w stanie Illinois, w USA. Nosi nazwę na cześć amerykańskiego pilota wojskowego, Edwarda "Butch'a" O'Hare. Ląduje tu lub startuje ponad 900 tysięcy samolotów rocznie. Drugi port lotniczy w USA i trzeci świata pod względem ruchu pasażerskiego – corocznie obsługuje ponad 75 mln pasażerów. O'Hare składa się z czterech terminali lotniczych, z czego jeden przeznaczony jest wyłącznie do ruchu międzynarodowego.Z portu lotniczego O'Hare korzystają regularnie 42 pasażerskie linie lotnicze oraz 27 linii cargo. Lotnisko obsługuje ponad 60 międzynarodowych kierunków lotów, w tym do Warszawy i Krakowa.

 

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać na pod czynnym 24h numerem telefonu + 1 773 686 2200 (biuro obsługi pasażera)

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Na najniższym poziomie terminali 1, 2 i 3 znajdują się wypożyczalnie samochodów firm Alamo, Avis, Budget, Dollar, Hertz i National. Niektóre numery telefonów: Avis, tel: 800-331-1212, Budget, tel: 800-527-0700 i Hertz, tel: 800-654-3131

Z Chicago na lotnisko O'Hare dojedziemy drogą I-90 kierując się na zachód. W pobliżu lotniska znajdują się parkingi godzinne, dobowe i długo terminowe. Na głównym parkingu doba postoju kosztuje 30$. Na parkingu godzinowym 3 godziny i mniej kosztują 4$. Na parkingu znajdującym się w pobliżu terminala międzynarodowego doba postoju kosztuje 50$. Informacja parkingowa +1 773 686 7530.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty.Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, których postój znajduje się przed każdym z terminali (podróż do centrum Chicago kosztuje około 35 – 40 dolarów), limuzyny, autobusy i metro

Pomiędzy lotniskiem a Chicago kursuje kolejka metra CTA (Chicago Transit Authority). Trasa na lotnisko oznaczona jest kolorem niebieskim. Kolejka kursuje 24 godziny na dobę, co 10 lub 8 minut. Przystanek kolejki znajduje się pod głównym parkingiem. Darmowa przesiadka pozwala na dojazd metrem także do portu lotniczego Midway jak i do wszystkich stacji metra w Chicago. Dzięki temu, cena szybkiego przejazdu z centrum do lotnisk komunikacyjnych w Chicago lub pomiędzy nimi jest jedną z najniższych gdziekolwiek: obecnie kosztuje 2 dolary.

centrum Chicago dostaniemy się też autobusem Continental Airport Express, który kursuje co 10 minut. Przystanki znajdują się przed terminalem międzynarodowym oraz na najniższych piętrach terminali 1, 2 i 3. Autobusami Omega Airport Shuttle dojedziemy na lotnisko Midway Airport.

Chicago

chicago
Drapacze chmur w Chicago
Fot. SXC

Chicago to jedno z najszybciej rozwijających się miast świata. Status miasteczka posiadało już od 12 sierpnia 1833 roku – miało wtedy 350 mieszkańców. Niewiele później, bo 4 marca 1837 roku Chicago otrzymało prawa miejskie. Tymczasem już w 1857 Chicago było już największym miastem na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych i liczyło ponad 90 tys. mieszkańców. Zawdzięcza to swojemu położeniu i niesłychanie szybkiemu rozwojowi infrastruktury. W 1848 rok otworzono kanał łączący Jezioro Michigan z rzeką Missisipi, który miał swój początek w Chicago. W 1853 roku powstała zaś pierwsza linia kolejowa między Chicago i miastem Freeport w Illinois. W następnych latach szybki rozwój kolei spowodował, że w Chicago zbudowano jeden z najważniejszych węzłów kolejowych w Stanach Zjednoczonych. Ze swoimi doskonałymi połączeniami transportu wodnego, kolejowego, a potem lotniczego, miasto stało się i jest do dzisiaj jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych i transportowych w Stanach Zjednoczonych.

Historia

Na wizerunku Chicago odbił się jego szybki wzrost. Bynajmniej nie negatywnie, choć początki były naznaczone tragedią. W 1871roku duża część miasta została zniszczona w ogromnym pożarze, jednej z największych katastrof XIX wieku. Przyczyna pożaru jest do dziś nieznana. Są teorie, że pożar wywołały spadające na Chicago odłamki komety von Bieli, choć tradycyjna wersja mówi o lampie kopniętej przez krowę pani O'Connor. Miasto miało wtedy już 300 tys. mieszkańców i około 100 tys. z nich straciło dach nad głową. Różne szacunki podaję, że zginęło wtedy od 250 do 3000 osób. To nieszczęście dało okazję do zaprojektowania i zbudowania nowego miasta z nowymi rozwiązaniami urbanistycznymi i architektonicznymi. Nowa architektura była niezwykle oryginalna, a „styl chicagowski” miał wpływ na rozwój wielu innych miast na świecie. Pierwszy na świecie drapacz chmur - Home Insurance Building został zbudowany w Chicago w 1885 r. Pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku miasto rozwijało się niezwykle dynamicznie, głównie z powodu napływu ogromnej rzeszy imigrantów z Europy. W latach 1900-1910 ludność miasta wzrosła z nieco ponad półtora do dwóch milionów mieszkańców. Wystarczyło zatem niecałe dwieście lat by z kilkuosobowego miasteczka wyrosnąć na trzecią co do wielkości metropolię w Stanach Zjednoczonych.

 

Atrakcje

Przez lata Chicago było mekką polskiej emigracji do USA - jest drugim co do wielkości, po Warszawie, skupiskiem Polaków. Chicago nie bez kozery jest nazywane miastem drapaczy chmur i uważa się je za najnowocześniejsze w Stanach Zjednoczonych. Piękne i imponujące przykłady nowoczesnej architektury wielkomiejskiej, począwszy od budynków projektowanych przez Franka Lloyda Wrighta, a skończywszy na 110-piętrowym wieżowcu Searsa są niezaprzeczalnie wizytówką miasta. Dziś Chicago jest kulturalnym i finansowym centrum środkowej części kraju.

USA

usa
Amerykańskie drapacze chmur
Fot. SXC

USA dzięki swojej burzliwej historii oraz pozycji, jaką zajmuje na arenie światowej, jest krajem fascynującym dla każdego. Zwykło się mawiać, że to USA kulturowy, etniczny i obyczajowy "melting pot". Lecąc do USA musimy być świadomi, że stawiamy czoła krajowi pełnemu wyraźnych kontrastów. Z jednej strony bezkresne krajobrazy prerii, gór i wybrzeży na zachodzie, a z drugiej las wieżowców Manhattanu, rozciągnięta po horyzont siatka autostrad i zabudowań wielkiego megalopolis na wschodzie.

Dla wielu, spośród ponad 300 mln Amerykanów, ich ojczyzna jest spełnieniem marzeń o dostatnim życiu. Potomkowie imigrantów z całego świata wierzą, że każdy może tu zrobić błyskotliwą karierę "od pucybuta do milionera". Wydaje się jednak, że "American Dream" z upływem lat odszedł do historii. Nietrudno spotkać osoby, których sen o wielkiej Ameryce prysnął jak mydlana bańka. Trudno też zapomnieć, że dla milionów ludzi na całym świecie USA budzi skojarzenia jedynie z militarnym mocarstwem.

 

Wydaje się, że wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych nadal pobrzmiewają echa rozpoczętego w XV wieku procesu kolonizacji, zdobywania dzikiego zachodu oraz Wojny o Niepodległość pomiędzy Wielką Brytanią i jej trzynastoma koloniami. 4 lipca - dzień upamiętniający podpisanie Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776 r., to wciąż najważniejsze święto w roku dla każdego Amerykanina.

Ameryka ma dwa oblicza. Pierwsze to romantyczny wizerunek kraju, który jest światową potęgą gospodarczą, kulturalną i militarną. Wciąż powracają wspomnienia bohaterów wojny secesyjnej czy dzielnych szeryfów, którzy sprawiedliwością i zdecydowaniem stawiali czoła bezprawiu. Ten wizerunek, głównie za sprawą filmowej potęgi Hollywood, już na stałe utrwalił się w wyobraźni ludzi na całym świecie. Drugą twarz USA przecinają blizny długotrwałej walki z dyskryminacją rasową, która trwała niemal do lat 60. XX (a wielu uważa, że trwa nadal) i niemal całkowitego wyniszczenia kultury Indian. Prawdziwe oblicze kraju niewiele ma wspólnego z kadrem filmowym. Problemy społeczne i ekonomiczne są największym wyzwaniem dzisiejszej Ameryki.

USA to kraj wolnych ludzi i nieograniczonych możliwości, a jednocześnie wszechobecnych regulacji prawnych, które dotyczą niejednokrotnie paradoksalnych aspektów życia. Dla podróżnych Ameryka nie jest już tak odległa jak niegdyś. Dla wielu tani lot przez ocean to coraz częściej rutyna. Stany Zjednoczone są piękne i odstręczające zarazem. Może właśnie dlatego promieniują energicznym magnetyzmem na cały świat, przyciągając co roku do "nowego świata" coraz większą liczbę turystów, którzy wiedzą, że cokolwiek powiedzieliby o USA będzie prawdą.

Zobacz promocje na tanie loty do Chicago. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Chicago.

Jeżeli planujesz podróż do USA, koniecznie sprawdź też tanie loty z Wrocławia do Los Angeles, bilety lotnicze z Warszawy do Chicago Midway lub tanie loty z Krakowa do Nowego Jorku.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Nashville i z Krakowa do Chicago.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dubaju, Okazje na loty z Krakowa, Okazje na loty na Boże Ciało, Okazje do Islandii, Pakiety z Pragi, bilety lotnicze Modlin Stambuł Stambuł‚ Sabiha Gokcen, bilety lotnicze z Krakowa Balice do Seattle Tacoma International, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Krakowa do Chicago 19 Grudnia 07 Stycznia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Zawieszki do bagażu, Plecaki biznesowe, Walizki i Walizki dla dzieci.