przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BariOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Bari

bari
Bari widok na port
Fot. Salvatore.Freni

Bari to miasto portowe położone nad Adriatykiem, jest stolicą prowincji Bari i regionu Apulia. Bari to ośrodek kultu świętego Mikołaja, miasto o biało-czerwonej fladze, miasto gdzie spoczywa królowa Bona, brama w stronę Orientu. W Bari mówi się: „Gdyby Paryż leżał nad morzem, to wyglądałby jak mała wersja Bari.” Te słowa są przejawem dumy, cechy, z której (oprócz poczucia humoru) słyną mieszkańcy tego rejonu. Dumy z bycia mieszkańcem miasta, które potrafi połączyć sztukę i wielowiekową historię z dynamicznym współczesnym duchem przedsiębiorczości.

Bari, będące już w czasach antycznych „pomostem” łączącym Włochy z Grecją i Bliskim Wschodem, przeżywało rozkwit w wiekach średnich. Romańska architektura wspaniałej katedry i kościoła św. Mikołaja przypominają turystom o tej złotej erze. Ślady starożytnego handlu i wymiany kulturalnej ze światem greckim podziwiać można dzisiaj w Muzeum Archeologicznym.

Historia

W starożytności Bari było małą rzymską osadą, znaną pod nazwą Barium. Miasto założone przez Greków, rozbudowane przez Rzymian dzisiaj jawi się nam jako miasto o trzech twarzach. Średniowieczne stare miasto, la Citta Vecchia, o wąskich, krętych uliczkach, oślepiająco białych domach, dawna brama Orientu, chwilami wydaje się nam bardziej arabskie niż włoskie. Obok starego miasta inne oblicze ukazuje nam tzw. Borgo Nuovo, zwane też citta murattiana, nazwane tak od swego twórcy Gioacchino Murat, powstałe na początku XIX wieku, jest nowoczesne a jego alejki zbudowane są na kształt szachownicy. XX wiek wyznaczył nowe zadanie dla Bari, trzecie oblicze – rolę wielkiego centrum kulturalnego i handlowego. Uniwersytet w Bari należy do najbardziej uczęszczanych w całych Włoszech. Politechnika w Bari jest natomiast jedyną tego typu wyższą uczelnią w całych środkowo południowych Włoszech. Także w stolicy Apulii mają swoją siedzibę ważne wydawnictwa, wśród nich np. Casa Editrice Laterza. Wydaje się tu także np. słynny dziennik Południa Włoch: La Gazzetta del Mezzogiorno.

Bari, jako ważne miasto portowe południowych Włoch, bardzo ucierpiało w czasie II wojny światowej. Powojenna rozbudowa miasta była raczej chaotyczna i nieciekawa. Spowodowało to, że mimo intrygującej plątaniny wąskich uliczek starego miasta, przypominającego często arabskie casbah, mimo wspaniałego kościoła San Nicola, który zapewne był pierwowzorem dla wielu wspaniałych kościołów w Apulii, mimo cudownego zamku normańskiego, to miasto dzisiaj nie jest wielką atrakcją turystyczna na miarę Włoch.

Włochy

wlochy
Rzymskie Koloseum jest chyba najsłynniejszym zabytkiem Włoch
Fot. Dreamstime
Włochy to kraj kontrastów. Pierwsze skojarzenia to przede wszystkim z doskonała kuchnia. Makarony, pizza, oliwa z oliwek, lekkie wina – to wizytówki kraju, rozsławiające go nie gorzej niż starożytne zabytki Rzymu czy sycylijska mafia. Jeśli doliczyć do tego zapierające dech w piersiach krajobrazy Alp, cudowne plaże i wyjątkowy klimat, mamy pełny obraz miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Z równą siłą co krajobraz i klimat, turystów przyciągają do Włoch wyjątkowe miasta. Jednocześnie wysoko uprzemysłowione i stanowiące perełki kulturowe. Wenecja, Florencja, Rimini, Mediolan, Neapol, Sorrento czy Portofino są przecież przebogate w zabytki sięgające od czasów Imperium Rzymskiego, poprzez średniowiecze i renesans aż po barok.

Włoskie miasta oferują więcej doświadczeń kulturalnych niż możemy znaleźć w innych krajach. Światową sławą cieszą się zarówno ruiny w Pompejach, Koloseum w Rzymie oraz Krzywa wieża w Pizie, jak i bazylika w Asyżu, czy klasztor na Monte Cassino. Ponoć we Włoszech jest tyle zabytków klasy zerowej, co w pozostałej części Europy. Włochy to także nieprzebrane bogactwo dzieł sztuki, zgromadzone w licznych galeriach, pałacach i kościołach. Tutaj powstała też pierwsza w historii galeria - Uffizi.

 

Łagodny klimat, ciepłe morza, zagospodarowane plaże i cudowne krajobrazy gór i wysp to atuty Włoch, którym bardzo trudno się oprzeć. Trzeba jednak pamiętać, że dzisiejsze Włochy są bardzo nowoczesnym krajem, z pietyzmem pielęgnującym swoje religijne i kulturalne korzenie.

Zobacz promocje na tanie loty do Bari. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Bari.

Jeżeli planujesz podróż do Włoch, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Katowic do Rzymu, bilety lotnicze Berlin Mediolan lub tanie loty z Warszawy do Mediolanu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Bari i z Warszawy do Rzymu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Aten, Okazje na loty w marcu, Okazje na loty w czerwcu, Okazje na loty w październiku, Pakiety w czerwcu, tanie loty z Warszawy do Brukseli, najtańsze bilety z Warszawy do Katanii, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Warszawy do Bari 27 Lutego 10 Marca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Mapy zdrapki, Ręczniki, Kosmetyczki dla dzieci i Torby na laptopa.