61 6429 407

pn-pt 9-20, sob 10-14, ndz 17-21

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
podróż złożona Infolinia +48 61 6429 407
Tanie loty > Tanie loty do Singapuru > Zwiedzanie

Loty do SingapuruCena za lot w dwie strony

  • do Singapuru [SIN]od 1984 PLNWybierz


Zwiedzanie Singapuru

Singapur – miasto

Stolica Singapuru położona jest nad Cieśniną Singapurską, w południowej części wyspy. Serce Singapuru stanowi rzeka Singapur i ulokowane wokół niej dzielnice, m.in. stara dzielnica kolonialna, Chinatown czy Orchard Road. W architekturze miasta przeważają nowoczesne drapacze chmur, ale mimo tego tonie ono w tropikalnej zieleni, a na ulicach słychać śpiew ptaków. Jest jednym z dwóch miast na świecie, w obrębie których znajduje się rezerwat przyrody. Stworzono tu także ogromny ogród zoologiczny, realizujący koncepcję tzw. otwartego zoo – bez klatek i ogrodzeń. Atrakcją dla turystów jest nocne safari, podczas którego „myśliwi” z latarkami obserwują drapieżniki, Jurong Bird Park, w którym żyje ponad 800 tys. tropikalnych ptaków, cudowne ogrody (Chiński, Japoński, Botaniczny, Storczyków), parki, fontanny i ukwiecone brzegi Singapore River.

sentosa
Sentosa nocą
Fot. zoompict

Wyspa Sentosa

Wyspa Sentosa, położona zaledwie pół kilometra od miasta, jest popularnym miejscem wypoczynku. Każdego roku odwiedza ją około 3,5 miliona osób – miejscowych i turystów. Jest jedną z największych wysp w porcie Singapur. Niegdyś znajdowała się na niej brytyjska baza wojskowa. Na powierzchni 375 ha znajduje się wiele atrakcji dla młodszych i starszych: pola golfowe, trzy muzea, szlaki spacerowe, ścieżki rowerowe, park, fontanny, kolejka, tor do jazdy na wrotkach, akwarium z tropikalnymi rybami oraz wiele restauracji i barów. 3-kilometrowa plaża oraz dwie plaże na lagunach (piasek jest tu dowożony z Indonezji) oferują doskonałe warunki do pływania, wypoczynku, jazdy na skuterach wodnych, windsurfingu i pływania kajakiem. Do innych atrakcji na wyspie można zaliczyć także Azjatycką Wioskę, Park Wodny oraz różne wystawy.

Rezerwaty

Trudno w to uwierzyć, ale na terenie jednego z najbardziej zurbanizowanych krajów świata zachowało się jeszcze kilka stosunkowo nietkniętych przez cywilizację zakątków. Rezerwat Bukit Timah jest jedynym większym dziewiczym lasem deszczowym, który zachował się w Singapurze. Rezerwat przecina kilka ciekawych pieszych i rowerowych szlaków. W północno-zachodniej części wyspy w Sungei Buloh Nature Park, rezerwacie na bagnach, można obserwować ptaki.

Podwodny Świat

Jedną z największych atrakcji na wyspie Sentosa jest Podwodny Świat, największe w południowo-wschodniej Azji tropikalne oceanarium. Niesamowite wrażenie sprawia przejazd ruchomym chodnikiem w 100-metrowym, akrylowym tunelu, przechodzącym pod dwoma ogromnymi akwariami. W pierwszym znajdują się rafy koralowe z typową dla nich florą i fauną. W drugim są ryby drapieżne, między innymi rekiny.

Wyspa św. Jana (Pulau Si-Kijang Bendera) i wyspa Kusu (Pulau Tembakul)

Są to dwie popularne, łatwo dostępne wyspy położone na południe od Sentosy. Z wyspą Kusu wiąże się wiele legend i mitów. Dotyczą one między innymi ratowania ludzi przez żółwie morskie i lądowe. Jedna z legend głosi, że przed wiekami rozbitkowie zostali tu uratowani przez olbrzymiego żółwia morskiego, który potem zamienił się w wyspę. Na wyspie znajduje się chińska świątynia i Sanktuarium Żółwi, czyli basen i pawilon z żółwiami. W czasie dziewiątego miesiąca księżycowego (październik-listopad) tysiące wiernych odbywają pielgrzymkę na wyspę, aby złożyć hołd swoim bóstwom. Wyspa św. Jana to w czasie weekendów popularne miejsce piknikowe.

Wyspa Ubin (Pulau Ubin)

Ubin, odległa od wioski Changi o 10 minut jazdy łodzią, jest spokojną, małą wyspą przypominającą raczej rolniczą Malezję niż Singapur. Wyspę zamieszkują rolnicy i rybacy, którzy łowią ryby tradycyjnymi sieciami w kształcie litery V. Ubin (kamienna wyspa) jest także ważnym źródłem granitu.

Miasteczko Dynastii Tang

W tym nowym, dużym parku tematycznym na przedmieściach Jurong starano się odtworzyć Chang An – stolicę chińskiej dynastii Tang z VII w. Miasto, położone na początku Jedwabnego Szlaku, było w tym czasie w pełni rozkwitu. W tym 12-hektarowym muzeum można zobaczyć między innymi repliki 6 pałaców, 5-pietrową pagodę, 1100 żołnierzy wykonanych z terakoty, podziemny pałac, targ z herbaciarniami i aptekami oraz Dom Publiczny Tysiąca Przyjemności.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Komentarze

  • Brak komentarzy

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub