Społeczność Podróżników

Loty do Sao Paulo

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Brazylii > Loty do Sao Paulo > Zwiedzanie


Co warto zwiedzić w Sao Paulo

sao_paulo_katedra
Katedra w Sao Paulo
Fot. sxc.hu

Starówka

Stare centrum Săo Paulo to jeden z nielicznych obszarów miasta, który w całości zachował najstarszą, zabytkową architekturę z XVIII i XIX wieku. Chlubą starego miasta jest, łączący tradycję baroku i art nouveau budynek Teatro Municipal. W obrębie lub bezpośredniej bliskości starego miasta znajdują się także liczne zabytkowe kościoły i obiekty sakralne. Do najważniejszych należy zaliczyć klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz (pochodzący z roku 1770), Santo Antônio oraz bezwzględnie Katedrę da Sé - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r.
O ile miasto jest gigantyczną aglomeracją, pełną pamiątek z przeszłości, nie tworzą one spójnych obszarowo rejonów. Wystarczy wspomnieć, że tuż przy granicy starówki wznosi się, na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur - Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze. W porze zachodu słońca widać stamtąd nawet naturalną linię horyzontu.

Muzea

Bogatą (w przenośni i dosłownie) historię miasta i kraju można poznać w niezliczonych muzach miejskich. Wśród nich są także bardzo nietypowe, a jednocześnie posiadające jedne z największych kolekcji eksponatów placówki, jak np. Muzeum Sztuki Sakralnej, którego ekspozycja mieści się w w pomieszczeniach zabytkowego, XVIII-wiecznego Klasztoru da Luz. W Museu de Arte de Săo Pauloma najlepszą w Ameryce Łacińskiej kolekcję dzieł twórców na zachodniej półkuli, wyeksponowaną w nowoczesnym i zaskakująco prostym budynku muzealnym. Do największych atrakcji należą prace wielkiego brazylijskiego artysty, Cândida Portinari oraz obrazy francuskich impresjonistów. Do znaczniejszych muzeów należy także Pinacoteca do Estado, gromadzące bogatą kolekcję prac brazylijskich i zagranicznych artystów.

Parki

Poza muzeami, o których mowa w każdym przewodniku, nie wolno też przegapić parków pełnych tropikalnych ciekawostek. Przykładem może być Parque Zoológico, który słynie z ogromnej kolekcji ptaków tropikalnych. Jest także jednym z największych na świecie ogrodów zoologicznych, odwiedzanym przez miliony osób rocznie. Ciekawym punktem zwiedzania Sao Paulo jest także Park Ibirapuera. W parku znajduje się kilka muzeów, planetarium oraz orientalny, japoński pawilon. Park słynie głównie z monumentalnego, awangardowego obelisku Monumento as Bandeiras – Pomnika Flagi. Ta długa na niemal pięćdziesiąt i wysoka na szesnaście metrów rzeźba przedstawia grupę ludzi wszystkich nacji Brazylii (pchających wspólnie łódź) i została wzniesiona, by uczcić czterechsetną rocznicę powstania miasta.

Instituto Butantă

Instituto Butantă, jedna z największych atrakcji Săo Paulo, znajduje się w ładnym parku na obrzeżach Cidade Universitária. W rzeczywistości jest to ferma pełna węży, na której zgromadzono aż 1000 osobników różnych gatunków. Pozyskiwany od nich jad wykorzystuje się do produkcji szczepionek i antidotów. Zwiedzanie tego miejsca to obowiązkowy punkt wycieczki po mieście.

Śladami Formuły 1

W São Paulo sporty motorowe cieszą się niemal taką samą popularnością jak piłka nożna. To zasługa słynnych kierowców F1, którzy pochodzą z tego miasta. To tu urodzili się Ayrton Senna, Emerson Fittipaldi, Felipe Massa i Rubens Barrichello. To tu uczyli się oni jeździć, między innymi na zbudowanym pomiędzy dwoma jeziorami (Inter i Lagos) w 1940 roku torze Autodromo Carlos Pace, gdzie do dzisiejszego dnia rozgrywane są wyścigi o Grand Prix Brazylii.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy


Loty do Sao Paulo

Brazylia w pigułce

 • Oficjalna nazwaFederacyjna Republika Brazylii
 • UstrójRepublika federacyjna
 • StolicaBrasilia
 • Używane językiportugalski
 • Walutareal brazylijski BRL
 • Ludność181 991 737
 • Powierzchnia kraju8 511 965 km2
 • Ważne telefonyAmpasada RP w Brasilii, 0-055 61 3443-34-38
 • Dokumentypaszport, bilet powrotny, środki na pokrycie pobytu, karta wjazdu
 • Klimatrównikowy i podrównikowy
 • KulturaKraj latynoski,kuchnia wspaniała, ludzie radośni i przyjaźni, każdy dzień jest dla nich świętem. Tutejszy karnawał przyciąga turystów z całego świata.
 • BezpieczeństwoW dużych miastach zachować należy szczególną ostrożność, bo zagrożenie przestępstwami pospolitymi jest duże. Należy unikać samotnych spacerów po zmroku, niebezpiecznych dzielnic, ostentacyjnego pokazywania zamożności, dokumenty i kosztowności lepiej zdeponować w sejfach hotelowych

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5845)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej