Społeczność Podróżników

Loty do Czarnogóry

Wyszukaj
Loty > Loty do Czarnogóry > Zwiedzanie


Co warto zwiedzać w Czarnogórze

Wybrzeże

Czarnogórska część wybrzeża adriatyckiego uważna jest za najbardziej atrakcyjną. Rozciąga się na długości prawie 300 km, z czego ponad 50 km zajmują przepiękne, złociste plaże. Oprócz plaż spotkać można góry schodzące do samego morza. Częstym widokiem są małe, skaliste wyspy z ruinami wież i zamków.

Zatoka Kotorska

Jest najbardziej charakterystycznym obszarem wybrzeża Czarnogóry. Zatoka Kotorska (Boka Kotorska) przypomina fiord norweski i - podobnie jak jej odpowiednik na północy - powstała w wyniku zatopienia dwóch równoległych dolin śródgórskich. Różnica polega na tym, że na jej brzegach znajduje się bujna roślinność śródziemnomorska oraz piękne miasteczka z licznymi zabytkami.

Święty Stefan

Nieopodal Budwy znajduje się wysepka połączona z brzegiem wąskim przesmykiem z naniesionego przez fale piasku i żwiru, wzmocnionym kamiennym podmurowaniem. W najwyższym punkcie wyspy położona jest mała cerkiew z XV w. Całość otaczają mury obronne z XV-XVI w., których zadaniem była ochrona przed atakami piratów. Obecnie wszystkie budynki należą do hotelu.

Bar

Bar to znane miasto, słynie ze wspaniałych drzew oliwnych, zaliczanych do najstarszych na świecie. Rozłożysta oliwka, która ma ponad 2 tysiące lat jest najstarszym drzewem Europy. Swoją sławę Bar zawdzięcza bogatej historii, której odzwierciedleniem są piękne zabytki i uliczki. Z murów obronnych otaczających miasto roztacza się wspaniała panorama na góry, gaje oliwne oraz turkusowe morze. Warto zwiedzić pałac króla Nikoli, charakterystyczny ceglasty budynek z 1855 roku, otoczony pięknymi ogrodami. Odpocząć zaś można na miejskiej plaży, położonej w samym centrum Baru.

Bečići

Nadmorskie Bečići leży 2 km od Budwy, jednego z najstarszych miast adriatyckich. Miejscowość słynie z piaszczystej plaży i cudownych kolorów morza. Bečići to znakomite miejsce dla miłośników sportów wodnych oraz imprezowiczów.

Budva

Budva to niewielkie miasto z czasów rzymskich. Największą jego atrakcją jest średniowieczna starówka, nad którą góruje cytadela. Na uwagę zasługuje katedra św. Jana, której fundamenty datuje się na VII-VIII w. Plaża Budvy należy do najlepszych nad Adriatykiem.

Sutomore

Ta nowoczesna turystyczna miejscowość położona jest nad zatoką "Sutomorski Zaliv", 10 km od Baru. Charakterystyczną cechą miasteczka jest duża plaża. To specyficzne położenie sprawia, iż Sutomore stanowi znakomite miejsce dla miłośników wypoczynku na plaży i spokoju na łonie natury. Idealne warunki do spędzania urlopów stwarzają przytulne kawiarenki i restauracje, gdzie można zrelaksować się i skosztować lokalnej kuchni. W okolicach miasta znajdują się ruiny zamku Haj-Nehaj. Zamek wybudowali przez Wenecjanie w XV w, a następnie rozbudowali go Turcy.

Góry

Masywy Gór Dynarskich znajdujący się w północnej i wschodniej części Czarnogóry. Są wysokie, często przekraczają 2 tys. m n.p.m. i charakteryzują się głębokimi kanionami, których głębokość przekracza niekiedy 1000 m. Wciąż są to tereny rzadko zamieszkane, umożliwiające bezpośredni kontakt z naturą. Turyści wybierają morze, ale i miłośnicy gór mają swoje ulubione miejsca przeznaczenia. Są nimi: masyw Durmitor, a ponadto Komovi, Prokletije i Bjelasica.

 

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy


Loty do Czarnogóry

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5826)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej