Społeczność Podróżników

Loty do Chicago

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do USA > Loty do Chicago > Zwiedzanie


Zwiedzanie Chicago

chicago_buckingham_fountain
Fontanna Buckhingam
Fot. sxc.hu

Sears Tower

To najwyższy budynek w Stanach Zjednoczonych. Podstawa tego budynku zabiera cały blok kwadratowy (odległość pomiędzy przecznicami), a wnętrze wabi turystów swoimi sklepikami, restauracjami, oraz oczywiście możliwością podziwiania miasta z wysokości 103-go piętra. W pogodny dzień można dostrzec z tarasu widokowego miejsca oddalone nawet o 80 km czyli panoramę stanów Michigan, Indiana, Illinois i Wisconsin. Jest to też najlepsze miejsce, z którego można podziwiać wyjątkową architekturę Chicago.

John Hancock

To 100 piętrowy budynek, który w latach 1970-1973 był najwyższym wieżowcem Chicago. Tysiąc stóp na ziemią, na galerii mieszczącej się na 94 piętrze znajduje się tzw. obserwatorium „Observatory”. Tutaj w komfortowych warunkach można zagłębić się w tajniki astronomii i za pomocą specjalnych teleskopów podziwiać niebo nad USA.

Planetarium i Muzeum Astronomii im. Adlera

W słynnym Planetarium Adlera, można niemal na żywo zobaczyć jak funkcjonuje nasz wszechświat. Planetarium i muzeum astronomiczne powstało w 1930 roku, a dziś zajmuje powierzchnię ponad 3000 m². Jest to pierwsze planetarium zbudowane na zachodniej półkuli i najstarsze istniejące do dzisiaj. Max Adler (1866–1952) był pomysłodawcą projektu i w pełni sfinansował budowę. W muzeum znajduje się znacznych rozmiarów model Układu Słonecznego, zabytkowe przyrządy astronomiczne, bardzo rzadkie książki oraz specjalne pomieszczenie kinowe przeznaczone do oglądania trójwymiarowych filmów IMAX o tematyce astronomicznej.

John G. Shedd Aquarium

Akwarium to potężny kompleks edukacyjno rozrywkowy. Można tu podziwiać ogromną kolekcję gatunków wodnych w ultranowoczesnych akwariach, a także podziwiać wspaniałe pokazy delfinów. W Akwarium można spędzając z rodziną cały dzień – poznać morską faunę i florę, zjeść obiad w restauracji, a nawet popływać. W bogatej ofercie kompleksu są interaktywne wystawy i multimedialnych pokazy tematyczne.

Instytut Sztuki Chicago

The Art Institute of Chicago został założony w 1879 roku, zarówno jako muzeum jaki i akademia sztuki. Od początku instytut pełnił rolę muzeum i szkoły. Dzisiaj zbiory muzeum liczą ponad pięć tysięcy eksponatów i dzieł sztuki ze wszystkich kontynentów i kultur świata. Szkoła zaś nadal przoduje w rankingu uczelni artystycznych w kraju.

Muzeum Historii Naturalnej w Chicago

Field Museum of Natural History zostało założone w 1893 roku jako Columbian Museum of Chicago, w roku 1905 przemianowane na Field Museum na cześć Marshalla Fielda (1834-1906), przedsiębiorcy i filantropa, którego fortuna w dużym stopniu przyczyniła się do założenia Muzeum. Posiada bogate zbiory antropologiczne (m.in. okazy z Egiptu, wysp Pacyfiku, Tybetu), zoologiczne (w tym dużą kolekcję wypchanych zwierząt), paleontologiczne (w tym niemal kompletny szkielet tyranozaura zwanego Sue) oraz eksponaty archeologiczne i etnograficzne rdzennych ludów obu Ameryk.

Dom Ernesta Hemingway'a

Dom zbudowali dziadkowie Ernesta Hemingwaya w 1890 roku. Obecnie działa tam muzeum, w którym udało się zachować wiele oryginalnych części i przedmiotów domu, jeszcze z czasów małego Ernesta Hemingwaya. W początkach 20-stulecia, kiedy urodził się Ernest, w domu znajdowało się mini-muzeum dzikich zdobyczy dr. Clarence'a, matka Ernesta udzielała lekcji pianina, na drugim pietrze mieszkał wuj - podróżnik, który dzielił się swoimi przygodami, pradziadek organizował spotkania modlitewne i czytanie Biblii, a dzieci namiętnie czytały bogaty księgozbiór z domowej biblioteki. Ernest Hemingway spędził tam pierwszych 6 lat swojego życia. Niedaleko od domu znajduje się Muzeum Ernesta Hemingwaya.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
3 Komentarze | Dodaj komentarz


Loty do Chicago

USA w pigułce

 • Oficjalna nazwaStany Zjednoczone Ameryki (The United States of America)
 • UstrójRepublika prezydencka
 • StolicaWaszyngton
 • Używane językiangielski
 • Walutadolar amerykański (USD)
 • Ludność307 359 000
 • Powierzchnia kraju9 631 420 km²
 • Ważne telefonyAmbasada RP: (202) 234 3800, telefony alarmowe: 911
 • DokumentyAby móc wjechać do Stanów Zjednoczonych, konieczne jest posiadanie wizy. Można ją uzyskać w konsulacie, ale warto wiedzieć, że nawet jej posiadanie niczego nie gwarantuje. Na granicy państwa urzędnicy mogą podjąć decyzję o odmowie wjazdu. Konieczne jest także wypełnienie deklaracji celnej.
 • KlimatUSA to ogromny kraj, w którym znajdują się zarówno regiony pustynne (Dolina Śmierci), jak i wiecznie pokryte warstwą śniegu (Alaska).
 • KulturaAmerykanie jako naród charakteryzują się dużą otwartością i gościnnością. Z racji wielokulturowości państwa ciężko jest jednak dokonać większego uogólnienia.
 • BezpieczeństwoW USA bezpieczeństwo jest niezwykle ważne, zwłaszcza od czasu zamachu terrorystycznego na WTC. Pomimo środków bezpieczeństwa graniczących niekiedy z absurdem, przestępczość w niektórych jego rejonach wciąż kwitnie. Turyści nie należą na szczęście do najbardziej zagrożonej grupy.

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5834)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej