Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.


Zwiedzanie Casablanki

Meczet Hassana II

Świątynia muzułmańska zbudowana w latach 1986-1993 na życzenie i ku czci króla Maroka Hassana II według projektu francuskiego architekta Michela Pinseau. Przy budowie meczetu zatrudnionych było ponad 10 tyś. rzemieślników marokańskich. Budowla wznosi się na sztucznie usypanym skrawku lądu, który wcina się w Ocean Atlantycki.

Jest to drugi co do wielkości meczet świata, ustępujący jedynie temu w Mekce (Arabia Saudyjska), a jego minaret o wysokości 210 metrów to najwyższy element architektoniczny w całym Maroku i najwyższy minaret świata. W głównej sali modlitewnej może jednocześnie przebywać ok. 25 tyś. ludzi, a na przyległym dziedzińcu kolejne 80 tys. Budowa pochłonęła ok. 600 mln dolarów, pochodzących prawie w całości z dotacji państwowej. Częściowo przeszklona posadzka budynku i otwierany dach umożliwiają muzułmaninowi kontemplacje Allaha poprzez boski ocean i niezmierzony nieboskłon, zgodnie z koranicznymi zaleceniami. Jako jeden z niewielu meczetów w Maroku jest udostępniony do zwiedzania również  niemuzułmanom.

Medyna

W centrum miasta znajduje się stara dzielnica arabska otoczona murem (medyna), dawniej to właśnie była cała Casablanka. Zwiedzenie medyny daje odpowiedni punkt odniesienia, pozwalając docenić ogromny skok cywilizacyjny, jaki dokonał się tutaj w ciągu ostatnich zaledwie 100 lat. W jej obrębie oprócz tradycyjnie znajdujących się w takich miejscach bazarów i stoisk targowych mieści się meczet Chleuh.

Nowa Medyna

W Casablance mieści się również dzielnica, która, nawiązując nazwą do dawnych centrów miast arabskich, daje do zrozumienia, jak ważna jest dla obecnego funkcjonowania metropolii. Dzielnica ta określana jest również mianem Quartier Habous. Wybudowana przez Francuzów w latach 30. XX wieku łączy charakter architektury kolonialnej z lokalnymi wpływami. Znajdują się tutaj ważne dla miasta obiekty, wśród nich do najważniejszych należą: niedostępny dla turystów Pałac Królewski czy Mahakma du Pasha – sąd, który można zwiedzić czasem w godzinach porannych.

Place des Nations Unies

Serce miasta, plac i rondo na skraju medyny, z którego promieniście rozchodzą się najważniejsze ulice Casablanki - Ave des Forces Armées Royales (Ave des FAR), Ave Moulay Hassan I, Ave Hassan II, Blvd Mohammed V i Blvd Houphouet Boigny, prowadząc do wszystkich pozostałych części miasta.

Parc de la Ligue Arabe

Założenie parkowe w stylu francuskim stanowiące mieszankę wpływów europejskich z afrykańską florą, przyjemne miejsce na spacer lub szaleństwa w parku rozrywki Yasmina. Na obrzeżu Parku znajduje się wybudowana w 1930 roku katedra Sacré Coeur, dziś trochę zaniedbana, lecz nadal robiąca wrażenie lokalizacją w samym sercu kraju właściwie całkowicie islamskiego.

Synagoga Beth-El

Synagoga sefardyjskich Żydów położona przy ulicy Verlet Hanus 67 to kolejny przykład na to, że nawet w tak jednorodnym religijnie społeczeństwie jak marokańskie zdarzają się nisze, które również przyciągają wiernych. Jest to główny ośrodek religii mojżeszowej w kraju, poza nim w Casablance funkcjonuje ok. 30 judaistycznych domów modlitwy.

Casablanka jako port oceaniczny może poszczycić się piaszczystym wybrzeżem, które ciągnie się wzdłuż Blvd de la Corniche i Blvd de Biarritz, proponując atrakcyjne warunki plażowania.

Zobacz więcej

Kalendarze

Podróżujący rodzice będą zachwyceni. Powstał kompaktowy, w pełni składany wózek dziecięcy, który mieści się w zwykłej torbie.Koniec z problematycznym zostawianiem wózka przed wejściem do samolotu i liczeniem na to, że w trakcie transportu się nie zniszczy. Dość zajmowania całego bagażnika samochodu. Pockit to nowy wózek, który pobił rekord Guinnessa, w złożonej formie jest najmniejszym wózkiem dziecięcym świata, zajmuje 30 cm x 18 cm x 35 cm.Pockit jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin często się przemieszczających. Jest wygodny, ale p ...

Czytaj dalej

Powsinoga stworzył(a) nowy wpis na blogu Lato 2016: Wenecja za 184 zł w dwie strony! w Promocje 1 godzinę temu 19 minut(y) temu

Nie macie jeszcze pomysłu na lato? Zapraszamy do Wenecji! Bardzo dobre ceny lotów znaleźliśmy w środku sezonu z Wrocławia! Za bilety w dwie strony zapłacicie dziś 184 zł! Loty odbywają się na pokładach linii Ryanair.W Wenecji dobre ceny noclegów ma Hotel Helvetia, gdzie 14 noclegów kosztuje 1494 zł za osobę, w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób. Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży: 1 ...

Czytaj dalej

Paulina odpowiedział(a) na temat 'Opóźnienia Small Planet' na forum. 1 godzinę temu 28 minut(y) temu

Moja rodzinka właśnie w niedzielę miała wylecieć do Grecji na wakacje. lot o 16 został przesunięty na 4 rano. W ostateczności byli na miejscu o 10 rano kolejnego dnia. Oni mieli tyle szczęścia, że czekali w domu, zostali poinformowani i jednak odległość od lotniska nie była taka duża. Ale współczuję tym, którzy wybierali się z małymi dziećmi i musieli ten czas spędzić na lotnisku.

Zobacz »

Adam stworzył(a) nowy wpis na blogu WOW! Czarnogóra za 237 zł na wakacje! w Promocje 1 godzinę temu 33 minut(y) temu

​Super ceny przelotów do Czarnogóry! Znajdziemy tu piękne plaże, góry i zatoki. Jeśli nie mieliście okazji być w tym wyjątkowym miejscu to koniecznie skorzystajcie z naszej dzisiejszej oferty. Odkryjcie Bałkany w sezonie!Szczegóły podróżytermin podróży: 30 czerwca - 7 lipca 2016cena biletów lotniczych:  237

Czytaj dalej