Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.


Zwiedzanie Cannes

Palais des Festivals et des Congres

Cannes_zwiedzanie
Cannes widok z portu
Fot. sxc.hu

Jest to budynek z 1982 roku, stojący na końcu bulwaru Croisette obok Vieux Port. W trakcie festiwalu filmowego to właśnie tu odbywają się pokazy filmowe, tutaj też organizuje się konferencje prasowe i rozdaje Grand Prix oraz Złote Palmy. Wewnątrz znajduje się Casino Croisette i drogi klub. Przed pałacem biegnie słynna aleja gwiazd (allée des Etoiles), na której sławy kina pozostawiły odciski swych dłoni – jest tu m.in. odciśnięta dłoń Andrzeja Wajdy.

Le Suquet

Starówka – Le Suquet to malownicze uliczki, które są bardzo strome. To także kilka wąskich przejść ze schodami, a wszystko położone na zboczu wzgórza zamkowego. Znajdziesz tu naprawdę wiele zapuszczonych i zapomnianych miejsc. Warto wybrać się na rue du Marché Forville, gdzie odbywa się jeden z najważniejszych targów prowansalskich w regionie.

Zamek – Chateau-Musee de la Castre

Zamek znajduje się na szczycie wzgórza obok kościoła Notre-Dame. Został on wybudowany na przełomie XI i XII wieku przez mnichów z wyspy Saint-Honorat. Mieści się tu muzeum archeologiczne i etnograficzne z bogatą, ciekawą kolekcją sztuki starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu, a także sztuki prymitywnej Oceanii, Afryki i Azji. Ciekawa jest także ekspozycja, obejmująca instrumenty muzyczne z całego świata oraz dzieła prowansalskich i miejscowych artystów-malarzy. Warto wspiąć się na wieżę, skąd oztaczają się wspaniałe widoki na zatokę i Massif d’Esterel.

Route Napoléone

Route Napoléone wiedzie z Cannes na północ, mija Grasse, Castellane i Digne-les-Bains w stronę Gap i dalej. Drogę tę nazwano imieniem Napoleona I, który w marcu 1815 r., po ucieczce z wyspy Elby - miejsca swojego zesłania - przejeżdżał tędy, kompletując armię, aby 20 maja w Paryżu święcić triumfalny powrót do władzy.

Îles de Lérins

W zatoce Cannes (Baie de Cannes) znajdują się dwie ciekawe wyspy - Îles de Lérins. Jedna z nich to Île Saint-Honorat, należy do wspólnoty klasztornej opactwa Lérins. Można tu zobaczyć ruiny XI-wieczniego opactwa oraz zabytkowy kościół. Na drugiej – Île Sainte-Marguerite – więziony był człowiek w żelaznej masce. Jego celę można zwiedzać w Forcie St Marguerite, dzisiaj nazywanym Musée de la Mer.

Zobacz więcej

Kalendarze

Adam stworzył(a) nowy wpis na blogu Last minute: Zakynthos za 399 zł! w Promocje 28 minut(y) temu

Wyleć już za mniej niż tydzień do tego greckiego raju!Wyspa jest naprawdę wyjątkowa i zachwyci zarówno osoby spragnione słońca, jak i bardziej aktywnych podróżników. Szczegóły podróżytermin podróży: 5-19 lipca 2016cena biletów lotniczych: 399 zł

Czytaj dalej

Mariusz Dzierżek dodał(a) nowy przejazd do podróży: Wiedeń 2016 39 minut(y) temu

Wiedeń - Katowice, 299 km

Ewa podziękował(a) użytkownikowi Mirek w temacie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku k. Radomia 1 godzinę temu 2 minut(y) temu
Mirek dodał(a) nowy post ' Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku k. Radomia' na forum. 1 godzinę temu 8 minut(y) temu

Moje ostatnie odkrycie. Piekny zespół pałacowo-parkowy z rzeźbami i intalacjami wyeksponowanymi w zabudowaniach pałacowych, oranżerii i galerii oraz pod gołym niebem. Ekspozycje stałe, okazjonalne (teraz Cragg) oraz powarsztatowe. Naprawdę warto!

Zobacz »