Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BrukseliCena za lot w dwie stronyZwiedzanie Brukseli

Grand_Place
Wielki Plac w Brukseli
Fot. Wikipedia

Grand Place

Centrum miasta ma mniej więcej kształt pięciokąta, którego granice wyznaczają bulwary zwane "petit ring". Po jego wschodniej stronie, w sercu Brukseli znajduje się Grand Place, jeden z najładniejszych rynków Europy, ulubione miejsce spotkań turystów i brukselczyków. Na placu króluje wspaniały gotycki ratusz, otoczony XVII-wiecznymi domami cechów kupieckich.

Dom Króla

W tym XVI-wiecznym pałacu znajduje się obecnie Muzeum Miejskie, którego dumą jest imponująca kolekcja ceramiki i wyrobów ze srebra, będących chlubą Brukseli. Wieczorami na pałacem odbywają się fantastyczne pokazy „son-et-lumiére” (światło i dźwięk).

Katedra św. Michała i św. Guduli

To przepiękny, gotycki kościół położony na wzgórzu Treurenberg, którego największą chyba atrakcją są niesamowite, XVI-wieczne witraże.

Manneken Pis

Jeden z najsłynniejszych symboli miasta, czyli pochodząca z 1619 roku fontanna przedstawiająca figurkę siusiającego chłopca – symbol dziecięcej niefrasobliwości, którą tak łatwo odnaleźć w nocnym życiu miasta.

Królewskie Muzeum Sztuki Dawnej

W dwóch galeriach zgromadzono ciekawe, wszechstronne zbiory sztuki, ze wspaniałą kolekcją prac m.in. Rubensa, Van Dycka, Cranacha, J. L. Davida, Breughela. Z kolei w Musée d'Art Moderne zobaczysz sporo ciekawych prac twórców XIX i XX wieku,  m.in.: Gauguina, Dalego, Matisse'a czy Degasa. Obie galerie są ogromne i aby wszystko obejrzeć, powinno się poświęcić im dwie odrębne wizyty.

Pałac Królewski I Pałac Sprawiedliwości

Stosunkowo mało imponujący budynek mieszczący biura królewskie, używany do oficjalnych państwowych uroczystości. Jego skromna fasada pochodzi z 1906 r., choć sam budynek jest nieco starszy. Z tych samych czasów pochodzi stojący w pobliży i górujący nad miastem, monumentalny Pałac Sprawiedliwości (Palace de Justice). Wyróżnia się on swoim ogromem, rozmiarami przewyższa bowiem bazylikę św. Piotra w Rzymie. Jego kopuła mierzy 118 metrów.

Parc du Cinquantenaire

Park jubileuszowy, który powstał z okazji 50-lecia istnienia państwa belgijskiego, wraz z łukiem tryumfalnym i zespołem muzealnym, gdzie mieszczą się Królewskie Muzeum Sztuki Użytkowej, starych samochodów (Autoworld) i bezpłatne Królewskie Muzeum Wojska.

Górne Miasto

Pedantyczna, monumentalna dzielnica z malowniczymi budynkami przy szerokich bulwarach i placach, gdzie mieszczą się: siedziba belgijskiego parlamentu i budynki rządowe, niektóre z największych muzeów i najelegantsze sklepy.

Zobacz więcej

Kalendarze

Powsinoga poleca wpis bloga zatytułowany, Rzym za 128 zł w dwie strony! 8 dni za 399 zł (lot+hotel)!! 1 godzinę temu 24 minut(y) temu

Bardzo dobra cena lotów do Rzymu! Za bilety w dwie strony na pokładach linii Wizz Air zapłacicie 128 zł. Loty startują w Warszawie. Aby zakupić bilety w tej cenie należy posiadać członkoswo WDC, pozostali podróżnicy zapłacą 218 zł.Tanie noclegi znajdziecie w Camping Tiber, gdzie za 8 nocy zapłacicie 271 zł w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób! Dzięki temu połączeniu cały pobyt, lot i hotel wyniosą was 399 zł! Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży:

Czytaj dalej

Continenttrotter dodał(a) nową podróż lotniczą do podróży: Wyspy Normandzkie 2 godziny temu 17 minut(y) temu

Luton - Warszawa, 1457 km

Ewa dodał(a) nowy post ' Awaryjne lądowanie' na forum. 3 godziny temu 48 minut(y) temu

Samolot Eurolotu lecący z Gdańska do Warszawy wylądował awaryjnie na lotnisku Chopina. Przyczyną była pęknięta opona.

Zobacz »