Społeczność Podróżników

Loty do Londynu

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Wielkiej Brytanii > Loty do Londynu > Lotniska > Luton (LTN) > Dojazd na lotnisko


Dojazd do/z lotniska Londyn Luton (LTN)

luton_stacja
FCC na stacji Luton Airport Parkway
Fot. Wikipedia

Lotnisko położone jest 50 km na północ od centrum Londynu. Korzysta z niego wiele linii lotniczych. Obecnie z portu lotniczego Londyn Luton wylatują rejsowe samoloty linii: EasyJet, Ryanair, Wizz Air, Monarch Scheduled, Aer Arann, FlyBe, SkyEurope i Transavia. Swoją bazę mają tu np. easyJet i Ryanair. Do dyspozycji pasażerów jest jeden dwupiętrowy terminal pasażerski

Taksówki

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Aby uzyskać więcej informacji lub zrobić rezerwację, można skontaktować się z:

 • Alpha Taxis Luton, Tel: +44 (0) 1582 599499, Alpha Taxis,
 • Cabco Taxis Luton, Tel: +44 (0) 1582 737777, Cabo Taxis
 • Luton Taxi Association, Tel: +44 (0) 1582735 555, Luton Taxi.

Transport kolejowy

W odległości 1,8 km od lotniska Londyn Luton położona jest stacja kolejowa Luton Airport Parkway Station. Z lotniska na stację kolejową jeździ bezpłatny autobus Rail Shuttle Bus. Czas jazdy to 10 minut. Regularne i szybkie połączenia z centrum Londynu oferują linie kolejowe Midland Mainline (21 minut) i First Capital Connect (25 minut). Koszt przejazdu w jedną stronę to około 14 funtów. Bilety można nabyć w punkcie Onward Travel Centre. Więcej informacji na stronach: First Capital Connect, Midland Mainline i National Rail.

Około 20 mil od lotniska znajduje się dworzec w Milton Keynes (dojeżdżają do niego autobusy z lotniska), z którego kursują pociągi Virgin Trains zarówno do Londynu, jak i Manchesteru i Birmingham. Więcej informacji na stronie: Virgin Trains.

Transport autobusowy

Autobus to jeden z najdogodniejszych środków transportu dla korzystających z usług lotniska Luton. Port lotniczy Londyn Luton posiada dobrze rozwiniętą sieć połączeń z najważniejszymi ośrodkami w kraju. Przystanki dla wsiadających i wysiadających znajdują się przed terminalem. Bilety można nabyć w punkcie Onward Travel Centre.

Do Londynu można dojechać linią Green Line 757 - ekspresowe połączenie autobusowe pomiędzy portem lotniczym Londyn Luton i centrum Londynu. Autobus kursuje co 12-15 minut i zatrzymuje się na przystankach: Finchley Road, Baker Street, Marble Arch, Hyde Park Corner, London Victoria. Koszt przejazdu w jedną stronę to 13 funtów. Czas przejazdu to 1,5-2,5 godziny. Więcej informacji na stronie Green Line.

Easybus - oferuje ekspresowe połączenie minibusowe z centrum Londynu (Baker Street), koszt biletu to od 2 do 9 funtów, w zależności od czasu i miejsca zakupu – najtaniej na stronie internetowej przewoźnika. Czas przejazdu to 1,5-2,5 godziny. Autobusy kursują co 20-30 minut.

Dodatkowo firma National Express oferuje częste połączenia z: Birmingham, Cambridge, East Midlands, Portem lotniczym Gatwick, Portem lotniczym Heathrow, Liverpoolem, Manchesterem, Milton Keynes, Northampton i Portem lotniczym Stansted, więcej informacji na stronie przewoźnika.

 

Informacje o środkach komunikacji

Rodzaj Czas przejazdu Cena biletu Dodatkowe info
autobus 1,5-2,5h £13, £2-9 Green Line, EasyBus
kolej 30-50m £14 First Capital Connect, Midland Mainline i National Rail.
taxi 1,5h £55-70 Alpha Taxis , Cabo Taxis , Luton Taxi

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Loty do Londynu

więcej

Wielka Brytania w pigułce

 • Oficjalna nazwaZjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
 • UstrójMonarchia konstytucyjna
 • StolicaLondyn
 • Używane językiangielski, walijski, irlandzki, gaelicki szkocki
 • Walutafunt szterling (GBP)
 • Ludność60 975 000
 • Powierzchnia kraju244 820 km²
 • Ważne telefonyAmbasada RP: 0 044 870 774 2700, Policja: 999/112, Straż Pożarna: 999/112, Pogotowie ratunkowe: 999/112
 • DokumentyOdkąd Polska należy do Unii Europejskiej nie są wymagane wizy wjazdowe. Konieczne jest jedynie posiadanie dokumentu tożsamości, może to być paszport lub dowód osobisty.
 • KlimatW Wielkiej Brytanii często pada deszcz. Wyspy leżą w strefie klimatu umiarkowanego z wpływami morskimi.
 • KulturaMieszkańcy Wielkiej Brytanii są postrzegani jako ludzie chłodni i pełni rezerwy. Niezwykle ważne jest dla nich również przywiązanie do tradycji. Obecnie Wielka Brytania jest mieszanką różnych kultur i narodowości, co pozwoliło jej mieszkańcom otowrzyc się na obcokrajowców i ich zwyczaje.
 • BezpieczeństwoPoza największymi miastami Wielka Brytania jest stosunkowo spokojnym krajem. Środki bezpieczeństwa stosowane przez władze są zaawansowane i dość skuteczne, ale warto pamiętać o zagrożeniu ze strony kieszonkowców.

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej