image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.


Transport z lotniska Girona

girona_terminal
Terminal lotniska w Gironie
Fot. Wikipedia

Lotnisko Girona-Costa Brava (GRO) położone jest 13 km od Girony. Port lotniczy znajduje się około 90 km na północ od Barcelony, dlatego przez wielu postrzegany jest  jako obsługujący właśnie to miasto.

Taksówki

Postój taksówek znajduje się przed halą przylotów. Cena za przejazd kształtuje się na poziomie 120-123 euro do Barcelony i 22-25 euro do Girony. Orientacyjne ceny przejazdu do innych miast w regionie można znaleźć tutaj.

Transport autobusowy

Lotnisko połączone jest z regionem kilkoma liniami autobusowymi. Dostępne są między innymi połączenia do: Barcelony, Andory, Figueres, Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella de la Costa czy Tossa de Mar. Więcej informacji o liniach auobusowych obsługujących lotnisko można znaleźć tutaj.

Połączenie do Barcelony – Firma Barcelona Bus oferuje kursy na trasie lotnisko Girona-Barcelona dopasowane do przylotów samolotów Ryanair. Rozkład jazdy zmieniany jest co jakiś czas, dlatego najlepiej sprawdzić go na stronie przewoźnika. Podróż do Barcelony trwa około 70 minut. W Barcelonie autobus zatrzymuje się na stacji Estación del Norte. Bilet w jedną stronę kosztuje około 12 euro, w dwie - 21 euro (ważny 30 dni).

Połączenie do Girony - Firma Barcelona Bus oferuje także połączenia do miasta Girona. Podróż trwa około 30 minut, bilet w jedną stronę kosztuje 2,40 euro, a w dwie strony 4,60 euro. Autobusy kursują co godzinę.

Transport kolejowy

Z lotniska do stacji kolejowej Girona kursują autobusy. Bilet w jedną stronę kosztuje 2,60 euro (patrz wyżej). Ze stacji w Gironie do Barcelony kursują pociągi regionalne i ekspresowe. Bilet do Barcelony to koszt 6,50-8,80 euro. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie przewoźnika.

Informacje o środkach komunikacji

Rodzaj Czas przejazdu Cena biletu Dodatkowe info
taxi 70 min.
120-123 euro
-
autobus 70 min.
10,5-12 euro
www
pociąg 2h 8,90-11,20 euro (autobus + pociąg)
www
Zobacz więcej

Kalendarze

Coraz więcej Chińczyków lata. To prawda obiektywna i bezsprzeczna. Coraz więcej obywateli tego kraju ma dostęp do tego środka transportu. Ze względu na rozwój gospodarczy, rośnie liczba ludzi, nawet tych pochodzących z biedniejszych rejonów, których stać na zakup biletu lotniczego. Jednak poziom znajomości etykiety nie wzrasta wraz z bogaceniem się podróżnych. Dlatego właśnie chińskie linie lotnicze przeprowadzają wojskowe wręcz szkolenia dla stewardes, by mogły sobie poradzić z trudnymi pasażerami.Trening a'la marines

Czytaj dalej

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Pieniądze w podróży w Wideo 39 minut(y) temu

  ...

Czytaj dalej