image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty na KubęCena za lot w dwie stronyTanie loty na Kubę

kuba
Kuba - Varadero
Fot. scaturchio

Kuba to idealne miejsce dla tych, którzy chcą się oderwać od rzeczywistości i odprężyć. Choć wyspa jest tak odległa, budzi wiele skojarzeń. Kubańskie cygara, wesoły tłum tańczący salsę, przepyszne mojito, należą do tych zdecydowanie pozytywnych.

Republika Kuby położona jest w archipelagu Wielkich Antyli i jest największą wyspą na Karaibach. Nie bez powodu bywa nazywana „perłą Antyli” - piękno natury od razu rzuca się w oczy każdemu turyście. Piękne piaszczyste plaże zacienione w niektórych miejscach palmami przyciągają plażowiczów z całego świata. Kuba czerpie większość dochodów z turystyki, dlatego stara się zauroczyć przyjezdnych także w inny sposób. To dla nich przeznaczone są liczne pola golfowe, korty tenisowe, eleganckie restauracje i snobistyczne bary. Wbrew pozorom Kuba nie jest jednak bardzo drogim miejscem.

Historia nie oszczędzała Kuby. Według archeologów pierwsi osadnicy pojawili się tu ponad 4 tys. lat temu. Byli to prawdopodobnie Indianie z plemienia Guanahatabey. Szybszy rozwój rozpoczął się dopiero ok. 1000 lat przed naszą erą wraz ze zjawieniem się tu plemienia Tainów. 28 października 1492 roku na wyspie wylądował Krzysztof Kolumb razem ze swoją załogą. Kolumb opisał wyspę jako „najpiękniejszą krainę, jakie widziały ludzkie oczy” i nadał jej nazwę „Juana”. Następny po odpłynięciu Kolumba zjawił się tu w 1511 roku Diego Velázquez i to on rozpoczął kolonizację Kuby: włączono ją do wicekrólestwa Nowej Hiszpanii, założono miasta. Do pracy sprowadzano niewolników z Afryki. Powstało tu centrum handlu niewolnikami, rozwinęły się plantacje tytoniu i kawy. W XVIII wieku Kuba przez chwilę znajdowała się pod panowaniem Anglii, ale szybko wróciła do Hiszpanii. Pierwszą próbę wyzwolenia przeprowadzono pod wodzą Carlosa Manuela de Cespedesa w 1868 roku, powstanie zakończyło się jednak klęską. Kolejne próby także nie przyniosły rezultatu.

W 1898 roku w wyniku wojny USA z Hiszpanią Amerykanie zajęli Kubę i objęli ją protektoratem. W 1902 roku proklamowano niepodległość wyspy, wciąż jednak wpływy USA były bardzo silne. W 1952 roku dyktatorem ogłasza się Fulgencio Batista, wcześniejszy prezydent. Jego rządy doprowadzają do wzmocnienia ruchu opozycyjnego, którym kieruje Fidel Castro. Wkrótce Castro zostaje premierem i nawiązuje silną współpracę z ZSRR. W 1962 roku obecność Rosjan na wyspie i instalacja tam rakiet z głowicami jądrowymi doprowadza do kryzysu kubańskiego i w dalszym ciągu niemalże do wojny. W następnych latach na Kubie narasta kryzys gospodarczy. Z racji panującego tu wciąż ustroju - republiki socjalistycznej – ciężko jest go przezwyciężyć.

Kuba pozostaje jednak jedną z najciekawszych turystycznych destynacji na świecie. Pomimo ciężkiej sytuacji ludzie są pełni energii i optymizmu, pomocni i gościnni. Zabawa do białego rana, niepowtarzalna kultura to kolejne zalety kubańskich wakacji. Najlepszym podsumowaniem klimatu wyspy jest chyba nazwa kolejnego drinka stąd się wywodzącego – Cuba Libre!

Kiedy jechać?

Najkorzystniej jest wybrać się na Kubę pomiędzy grudniem a kwietniem. Jesienią bardzo częste są ulewne deszcze, a lato jest upalne. Od maja do października można się spodziewać huraganów. Niestety, z racji niekorzystnych warunków pogodowych podczas pozostałych miesięcy w roku okres od grudnia do kwietnia to wysoki sezon turystyczny na wyspie. Można się wtedy spodziewać tłumów.

Zobacz więcej

Kalendarze

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Jak szybko poruszać się po lotniskach? w Technologie 25 minut(y) temu

Duże lotniska przesiadkowe mają to do siebie, że trzeba w nich pokonywać duże odległości. Sporym problemem są również bagaże, które trzeba ciągnąć ze sobą czasami nawet przez kilometry. Jednak jest kilka sposobów na to, by szybko przemieszczać się pomiędzy terminalami. Jednym z nich jest wynajęcie wózka elektrycznego, jednak zazwyczaj jest to dość kosztowne. Można również jeździć po lotnisku na... własnej walizce.Modobag - walizka z silnikiemModobag to właśnie taki oryginalny sposób ...

Czytaj dalej

Powsinoga stworzył(a) nowy wpis na blogu Wow! Sardynia za 215 zł w dwie strony! w Promocje 40 minut(y) temu

Bardzo dobra cena lotów na piękną Sardynię! Ta niezwykła, włoska wyspa dostępna jest dziś z Krakowa za 215 zł w dwie strony! Loty odbywają się na pokładach linii Ryanair.Tanie noclegi znajdziecie w B&B Alex Group, gdzie za 10 nocy zapłacicie 714 zł za osobę, w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób! Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży: 26 października - 5 listopada 2016< ...

Czytaj dalej