image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do UrugwajuCena za lot w dwie strony

 • do Montevideo [MVD]od 3155 PLNWybierz
 • do Punta Del Este [PDP]od 7044 PLNWybierz


Tanie loty do Urugwaju

Montevideo Urugwaj
Karnawał w Montevideo
Fot. Sxc.hu

Urugwaj to niewielki kraj, położony między dwoma gigantami – Brazylią i Argentyną. Ze względu na tę specyficzną lokalizację nie miał on łatwej historii. Pierwotnie kolonizacja portugalska, następnie hiszpańska znacząco wyeksploatowały państwo i jego mieszkańców. Obecnie w pełni niepodlegli Urugwajczycy rozwijają krajową gospodarkę, której fundamenty oparli na turystyce. Trzeba przyznać, że jest to strzał w dziesiątkę, o czym przekona się łatwo każdy, kto odwiedzi ten kraj. 

Urugwaj – europejski kraj w Ameryce

Urugwaj niegdyś zamieszkali Indianie. Po brutalnej kolonizacji ich miejsce zajęli głównie Hiszpanie i Portugalczycy. Obecnie obywatelami Urugwaju są potomkowie kolonizatorów. Z tej przyczyny kraj ten zyskał miano europejskiego państwa Ameryki Południowej.

Urugwaj jest państwem o najwyższym stopniu zurbanizowania w Ameryce Południowej. Stolica, Montevideo skupia ponad połowę ludności kraju. Językiem urzędowym Urugwaju jest hiszpański. Dominuje wyznanie katolickie, jednak dużą część populacji stanowią także ateiści. Szczególnie widoczne jest to w podejściu do świąt o charakterze religijnym. Święta Bożego Narodzenia w Urugwaju nazywane są Dniami Rodziny, natomiast Święta Wielkiej Nocy i Wielki Tydzień Tygodniem Podróży.

Kiedy warto lecieć do Urugwaju?

Turyści przybywający do Urugwaju dzielą się na tych, którzy większość czasu spędzają na przepięknych plażach, oraz na tych, których interesuje głównie eksplorowanie miast i atrakcji. Pierwsza grupa powinna zarezerwować sobie na urlop urugwajskie lato. Obejmuje ono koniec grudnia, styczeń, luty i część marca. Od końca kwietnia do listopada klimat w Urugwaju jest wiosenno-jesienny, więc pozostaje jedynie napawać się pięknem krajobrazu oraz zabytków. Tanie loty do Urugwaju możemy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Połaczenia lotnicze do Urugwaju znajdziemy zarówno z Polski jak i lotnisk zagranicznych. Warto też rozważyć loty kombinowane.

Zobacz więcej

Kalendarze

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Jak szybko poruszać się po lotniskach? w Technologie 25 minut(y) temu

Duże lotniska przesiadkowe mają to do siebie, że trzeba w nich pokonywać duże odległości. Sporym problemem są również bagaże, które trzeba ciągnąć ze sobą czasami nawet przez kilometry. Jednak jest kilka sposobów na to, by szybko przemieszczać się pomiędzy terminalami. Jednym z nich jest wynajęcie wózka elektrycznego, jednak zazwyczaj jest to dość kosztowne. Można również jeździć po lotnisku na... własnej walizce.Modobag - walizka z silnikiemModobag to właśnie taki oryginalny sposób ...

Czytaj dalej

Powsinoga stworzył(a) nowy wpis na blogu Wow! Sardynia za 215 zł w dwie strony! w Promocje 40 minut(y) temu

Bardzo dobra cena lotów na piękną Sardynię! Ta niezwykła, włoska wyspa dostępna jest dziś z Krakowa za 215 zł w dwie strony! Loty odbywają się na pokładach linii Ryanair.Tanie noclegi znajdziecie w B&B Alex Group, gdzie za 10 nocy zapłacicie 714 zł za osobę, w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób! Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży: 26 października - 5 listopada 2016< ...

Czytaj dalej