Treść strony

tanie-loty-do-portoryko

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Puerto RicoOrientacyjna cena za lot w dwie strony

  • San Juan (SJU) San Juan Apt.od 3244Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Portoryko

Znajdź nas w social mediach

portoryko
Photo by Oquendo

Kolorowe wyspy, na których zderzenie różnych kultur dało rezultat w postaci niespotykanego nigdzie indziej zabawowego, przyjaznego klimatu – to właśnie Portoryko. Na wyspach widoczne są wpływy USA (w końcu Portoryko jest państwem z nim stowarzyszonym), ale nie doprowadziło do to zaniku tradycji pochodzących z karaibskich wysp. Żyje tu ponad 4 miliony osób. Pomimo tego, że niemal połowa populacji żyje w biedzie, badania przeprowadzone kilka lat temu wykazały, że to Portorykańczycy spośród wszystkich narodów są najszczęśliwsi.

Kto wie, może swoje zadowolenie z życia zawdzięczają słonecznej pogodzie? Faktem jest, że pomimo stałych narzekań większość Portorykańczyków promienieje szczęściem. Cały naród z zapałem oddaje się grze w baseball, który uznają za narodową dyscyplinę. W Portoryko chyba wszyscy, od najstarszych po najmłodszych, wiedzą jak tańczyć salsę. Ścisły związek z USA wyrobił w mieszkańcach silne zaangażowanie w politykę. Ilość głosujących w wyborach obywateli sięga tu blisko 90% - kraje europejskie mogłyby tylko pozazdrościć takiej statystyki.

Portoryko zostało odkryte w 1493 roku. 19 listopada tamtego roku do wybrzeży wyspy przybił statek należący do floty Krzysztofa Kolumba. Tereny, na których wylądował były wówczas zamieszkane przez Indian Arawaków z plemienia Taino, którzy nazywali swój kraj „Borikén”. Według relacji hiszpańskich kolonizatorów Indianie byli początkowo przyjaźnie nastawieni do przybyszów. Ich stosunek do Europejczyków zmienił się dopiero wraz z narastającym wyzyskiem z ich strony. Kolumb nazwał wyspę San Juan Bautista ku czci św. Jana Chrzciciela i wkrótce popłynął dalej. W 1508 roku powrócił tu jeden z konkwistadorów, Juan Ponce de León. Wkrótce objął urząd gubernatora i wprowadził politykę krwawego tłumienia indiańskich buntów. W międzyczasie  San Juan Bautista przemianowano na Puerto Rico (w hiszpańskim - „bogaty port”). W trakcie następnego wieku populacja Indian Taino zmniejszyła się niemal do zera. Ich kultura została prawie całkowicie wyniszczona, za to Portoryko stało się ważną hiszpańską kolonią. Swoim znaczeniem zwróciło uwagę innych kolonizatorskich potęg: Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii. Ich próby zdobycia wyspy spełzły jednak na niczym.

W 1797 Brytyjczycy pod wodzą Ralpha Abercromby'ego po raz ostatni podjęli próbę opanowania Portoryko, ponownie nieudaną. Wyniszczenie populacji indiańskiej zdążyło już doprowadzić do tamtej pory do braku taniej siły roboczej. Hiszpanie zdecydowali o sprowadzeniu do Portoryko afrykańskich niewolników. Od tamtej pory zaczął kwitnąć handel ludźmi na wyspie. Murzyni pracowali głównie w rolnictwie, przy produkcji trzciny cukrowej. Ponad 400- letnie panowanie hiszpańskie w Portoryko skończyło się wraz z wybuchem wojny USA z Hiszpanią. W wyniku porażki Hiszpanie na mocy traktatu paryskiego z 1898 roku oddali Portoryko USA. W 1917 roku tzw. dekret Jonesa gwarantował wszystkim mieszkańcom Portoryko obywatelstwo USA. 21 marca 1937 roku wybuchły zamieszki sprowokowane przez Partię Nacjonalistów Portorykańskich, niezadowolonych z amerykańskich wpływów. W Ponce poniosło wówczas śmierć 19 osób. 10 lat później Portorykańczycy otrzymali prawo do wyboru swojego gubernatora w demokratycznych wyborach, a 6 lutego 1952 ratyfikowana została konstytucja Portoryko, przekazująca pewne kompetencje władzom USA.

Czyste, piaszczyste plaże Portoryko to niejedyna atrakcja kraju. Od lat turystyka jest dla Portorykańczyków źródłem pokaźnych dochodów. Najliczniejszą grupą odwiedzających są oczywiście mieszkańcy USA, ale sporo jest także Hiszpanów i Francuzów. Piękne widoki, doskonała baza turystyczna, zabytki z czasów kolonizatorskich... Portoryko jest miejscem, w którym można zrelaksować się w czasie wakacji. A wakacje trwają tu cały rok!

Kiedy jechać?

Panuje tu klimat równikowy wilgotny. W lipcu średnia temperatura w Portoryko wynosi 27 – 28 stopni Celsjusza, natomiast w styczniu 23 stopnie. Nawet ci, którym przeszkadza gorąco nie będą więc narzekać na pogodę. Niestety, temperatura to jedno, a wilgotność powietrza – drugie. Od maja do lipca jest bardzo parno, pobyt na wyspie może męczyć. Z kolei wrzesień i październik są niebezpieczne z racji często występujących huraganów. We znaki mogą się dawać także gwałtowne burze. Najlepiej więc chyba wybrać się do Portoryko w okresie od stycznia do maja.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Portoryko za bardzo niską cenę. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Portoryko? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź