image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do OdessyCena za lot w dwie stronyTanie loty do Odessy

odessa
Schody Potiomkinowskie
Fot. SXC

Odessa to przede wszystkim jedno z najpiękniejszych uzdrowisk nad Morzem Czarnym z licznymi zakładami kąpielowymi i dobrze zagospodarowanymi plażami. Turystów przyciągają tutaj przede wszystkim doskonałe warunki klimatyczne, liczne źródła wód mineralnych i wykorzystywane w naturalnym lecznictwie złoża borowiny.

Z pewnością wielu Odessa kojarzy się z filmem „Pancernik Potiomkin” i słynnymi Schodami Potiomkinowskimi o 192 stopniach łączącymi Bulwar Nadmorski z portem. Nazwa schodów (poprawnie Schody Priomorskie) przyjęła się dopiero po wydarzeniach czerwca 1905 roku, czyli po sławetnym powstaniu na pancerniku "Potiomkin". Wcześniej mówiono o nich "Gigantyczne" albo "Wielkie Bulwarne". Wybudowano je w latach 1837-1841 jako reprezentacyjne wejście z portu do centrum miasta.

Historia

Odessa jest bardzo młodym miastem. Powstała w 1794 roku, kiedy to caryca Katarzyny II stwierdziła, że Rosja potrzebuje portu na morzu Czarnym by zacieśnić kontakty handlowe z Europą. Miasto powstało w miejscu gdzie była starogrecka osada. Potem zamieszkiwali tam krymscy Tatarzy, później zaś, osmani tureccy wybudowali w tym miejscu twierdzę Hadżibej, którą to wojska carskie zdobyły w 1789 roku.

Dzięki swojemu położeniu i szybkiemu rozwojowi Odessa szybko stała się jednym z najważniejszych w ówczesnej Europie ośrodków przemysłowych, handlowych, kulturalnych oraz naukowych. W XIX wieku miasto było głównym portem obsługującym eksport rosyjskiego zboża. Dzięki temu Odessa po niecałych stu latach od powstania stała się tuż za Moskwą, Petersburgiem i Warszawą czwartym co wielkości miastem w carskiej Rosji. Po rewolucji w 1917 miasto straciło swoją wyjątkową rolę i nigdy już nie wróciło na piedestał.

Niestety miasto nie oparło się zniszczeniom wojennym - podczas II wojny światowej Odessa została bardzo mocno zniszczona, a czystki i rozstrzelania przyczyniły się do tego, że wielu mieszkańców je opuściło.

Atrakcje

Dzisiaj Odessa staje się oficjalnym kurortem Ukrainy i czołowym ośrodkiem przemysłowo-handlowym. Odessa słynie przede wszystkim z licznych i przepięknych bulwarów nadmorskich i wyjątkowych, słonecznych plaż.

Wyjeżdżasz na Ukrainę? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Odessy. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Odessy, skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Zobacz więcej

Kalendarze

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Jak szybko poruszać się po lotniskach? w Technologie 25 minut(y) temu

Duże lotniska przesiadkowe mają to do siebie, że trzeba w nich pokonywać duże odległości. Sporym problemem są również bagaże, które trzeba ciągnąć ze sobą czasami nawet przez kilometry. Jednak jest kilka sposobów na to, by szybko przemieszczać się pomiędzy terminalami. Jednym z nich jest wynajęcie wózka elektrycznego, jednak zazwyczaj jest to dość kosztowne. Można również jeździć po lotnisku na... własnej walizce.Modobag - walizka z silnikiemModobag to właśnie taki oryginalny sposób ...

Czytaj dalej

Powsinoga stworzył(a) nowy wpis na blogu Wow! Sardynia za 215 zł w dwie strony! w Promocje 40 minut(y) temu

Bardzo dobra cena lotów na piękną Sardynię! Ta niezwykła, włoska wyspa dostępna jest dziś z Krakowa za 215 zł w dwie strony! Loty odbywają się na pokładach linii Ryanair.Tanie noclegi znajdziecie w B&B Alex Group, gdzie za 10 nocy zapłacicie 714 zł za osobę, w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób! Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży: 26 października - 5 listopada 2016< ...

Czytaj dalej