Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do OdessyCena za lot w dwie stronyTanie loty do Odessy

odessa
Schody Potiomkinowskie
Fot. SXC

Odessa to przede wszystkim jedno z najpiękniejszych uzdrowisk nad Morzem Czarnym z licznymi zakładami kąpielowymi i dobrze zagospodarowanymi plażami. Turystów przyciągają tutaj przede wszystkim doskonałe warunki klimatyczne, liczne źródła wód mineralnych i wykorzystywane w naturalnym lecznictwie złoża borowiny.

Z pewnością wielu Odessa kojarzy się z filmem „Pancernik Potiomkin” i słynnymi Schodami Potiomkinowskimi o 192 stopniach łączącymi Bulwar Nadmorski z portem. Nazwa schodów (poprawnie Schody Priomorskie) przyjęła się dopiero po wydarzeniach czerwca 1905 roku, czyli po sławetnym powstaniu na pancerniku "Potiomkin". Wcześniej mówiono o nich "Gigantyczne" albo "Wielkie Bulwarne". Wybudowano je w latach 1837-1841 jako reprezentacyjne wejście z portu do centrum miasta.

Historia

Odessa jest bardzo młodym miastem. Powstała w 1794 roku, kiedy to caryca Katarzyny II stwierdziła, że Rosja potrzebuje portu na morzu Czarnym by zacieśnić kontakty handlowe z Europą. Miasto powstało w miejscu gdzie była starogrecka osada. Potem zamieszkiwali tam krymscy Tatarzy, później zaś, osmani tureccy wybudowali w tym miejscu twierdzę Hadżibej, którą to wojska carskie zdobyły w 1789 roku.

Dzięki swojemu położeniu i szybkiemu rozwojowi Odessa szybko stała się jednym z najważniejszych w ówczesnej Europie ośrodków przemysłowych, handlowych, kulturalnych oraz naukowych. W XIX wieku miasto było głównym portem obsługującym eksport rosyjskiego zboża. Dzięki temu Odessa po niecałych stu latach od powstania stała się tuż za Moskwą, Petersburgiem i Warszawą czwartym co wielkości miastem w carskiej Rosji. Po rewolucji w 1917 miasto straciło swoją wyjątkową rolę i nigdy już nie wróciło na piedestał.

Niestety miasto nie oparło się zniszczeniom wojennym - podczas II wojny światowej Odessa została bardzo mocno zniszczona, a czystki i rozstrzelania przyczyniły się do tego, że wielu mieszkańców je opuściło.

Atrakcje

Dzisiaj Odessa staje się oficjalnym kurortem Ukrainy i czołowym ośrodkiem przemysłowo-handlowym. Odessa słynie przede wszystkim z licznych i przepięknych bulwarów nadmorskich i wyjątkowych, słonecznych plaż.

Wyjeżdżasz na Ukrainę? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Odessy. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Odessy, skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Zobacz więcej

Kalendarze

Mirek dodał(a) nowy post ' Centrum Spotkania Kultur w Lublinie' na forum. 1 godzinę temu 16 minut(y) temu

Nowy ośrodek kultury, niedawno otwarty, ciekawy pod względem architektonicznym.
Aktualnie wystawa fotografii Sebastiao Salgado z cyklu Genesis. Polecam!

Zobacz »

Redakcja Tanie-Loty.pl stworzył(a) nowy wpis na blogu Lato 2016 - Tydzień na Krecie w lipcu za 529 zł! w Promocje 1 godzinę temu 54 minut(y) temu

Urlop na Krecie w rewelacyjnej cenie! Mamy dla Was loty czarterowe z Katowic już za 193 zł i noclegi za 336 zł za cały tygodniowy pobyt! Kreta słynie z czystego, błękitnego morza, piaszczystych plaż i słońca. Spędźcie tydzień na tej cudownej wyspie jeszcze w lipcu! Szczegóły podróżytermin podróży: 3-10 lipca 2016

Czytaj dalej

Ewa dodał(a) nowy post ' Beztroskie wakacyjne zaczytanie' na forum. 2 godziny temu 33 minut(y) temu

Ostatnia szansa na zakup książki podróżniczej Wydawnictwa Bezdroża z 40% rabatem.

Promocja trwa od 29.06 - 01.07.2016. Pozostało więc jeszcze tylko kilka godzin.

link do promocji.

Zobacz »