Społeczność Podróżników

Loty do Kolonii

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Niemiec > Loty do Kolonii


Kolonia

kolonia_noca
Kolonia nocą
Fot. sxc.hu

Pięknie położona na Renem Kolonia jest najstarszym z dużych miast niemieckich. Została założona przez cesarzową Agrypinę, żonę Klaudiusza, która nadała osadzie legionowej w roku 50 n.e. nazwę Colonia Claudia Ara Agrippinensium i podniosła ją do rangi miasta. Do dzisiejszego dnia zachowało się kilka zabytków z czasów rzymskich, jednak dzisiejsza Kolonia żyje przyszłością. To centrum medialne i przemysłowe Niemiec. Stąd nadają Viva, MTV, Sat1 i Pro7, tutaj Ford produkuje samochody, gęsto jest od banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Ogromny port lotniczy i ważny port śródlądowy to wizytówki komunikacyjne Kolonii.

Historia

Mimo wszechobecnej nowoczesności miasto nie zapomina o swojej historii, choć praktyczni Niemcy podchodzą do niej bez specjalnej atencji. Większość średniowiecznych zabytków Kolonii to pieczołowite rekonstrukcje – miasto zostało niemal zrównane z ziemią w trakcie zmasowanych bombardowań w czasie II Wojny Światowej. Odbudowa zabytków odbyła się jednak na samym końcu – pierwszeństwo miały tereny mieszkalne i przemysłowe. Takiej kolejności odbudowy Kolonia zawdzięcza zatem swój obecny wizerunek.

Atrakcje

Myli się jednak ten, który sądzi, że w Kolonii brak ciekawych, historycznych miejsc do zwiedzania. W średniowieczu miasto kwitło - było współzałożycielem Hanzy, a w 1388 roku  powstał w nim pierwszy miejski uniwersytet w Niemczech. Kolonia była wtedy największym i najbogatszym miastem niemieckojęzycznym, a budowana przez 600 lat gotycka katedra, symbol Kolonii, jest jedną z największych na świecie. Katedra to najczęściej odwiedzany zabytek w Niemczech. Miasto słynie także ze swoich muzeów - bogatsze zbiory maję jedynie placówki w Berlinie, Dreźnie i Monachium. Miasto zyskało również sławę jako centrum piwowarstwa. Są tu 24 browary, więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Wszystkie produkują jedyne w swoim rodzaju piwo kölsch. Wyjątkowe dzieje miasta są nadal widoczne w jego obecnym obliczu.

Tanie loty do Kolonii

A więc gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Kolonii w promocyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Loty do Kolonii

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5992)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej