61 6429 407

pn-pt 9-20, sob 10-14, ndz 17-21

1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
podróż złożona Infolinia +48 61 6429 407
Tanie loty > Tanie loty na Islandię

Loty do IslandiiCena za lot w dwie strony

 • do Rejkjawiku [KEF]od 658 PLNWybierz
 • do Akureyri [AEY]od 2798 PLNWybierz


Tanie loty do Islandii

Malownicze jezioro Jokursarlon
Fot. sxc.hu

Islandia jest wyspą położoną na południe od koła podbiegunowego północnego, co sprawia, iż latem słońce świeci tu prawie przez 24 godziny, zaś zimą prawie przez cały dzień jest ciemno. Północna Islandia jest pod wpływem mroźnego podbiegunowego klimatu, zaś południowa część wyspy jest łagodniejsza dzięki ciepłemu Prądowi Północnoatlantyckiego. Islandia często zwana jest jako "Ziemia Lądu i Ognia", gdyż znajdujące się tu wulkany i gejzery wmieszane są w krajobraz lodowców i krainy wiecznych śniegów.

Około 870 roku Islandia została zasiedlona przez przybyłych tu z Norwegii wikingów. W 930 utworzony został Althing - czyli islandzki parlament, który istnieje do dziś, jako najstarszy parlament świata. Lata XIII wieku to panowanie na tych ziemiach Norwegów zaś od 1380 przynależały one do Danii. W 1904 roku ustanowiono autonomię, a w 1918 roku Islandia stała się suwerennym państwem. Pełną niepodległość Islandia uzyskała dopiero 17 czerwca 1944 roku.

Główną gałęzią gospodarki Islandii jest rybołówstwo. W poszukiwaniu dorszy, śledzi i innych ryb islandzkie łodzie zapuszczają się daleko na północne wody Oceanu Atlantyckiego. Ze względu na surowy klimat Islandii rolnictwo ma bardzo małe znaczenie, a większe hodowla owiec, bydła i islandzkich kucyków. Przemysł Islandii także jest mało rozwinięty i w większości polega się tu na eksporcie, dlatego też koszty utrzymania są tu bardzo wysokie poza energią cieplna dostarczaną z gorących podziemnych źródeł wyspy. Gorąca źródlana woda używana jest również do ogrzewania szklarni, w których uprawia się przez cały rok pomidory i kwiaty. Gorące źródła Islandii są niewątpliwie tanią energią, ale także atrakcją turystyczną dla przyjeżdżających tu co roku coraz to większej liczby turystów.

Najlepsza pogoda do zwiedzania wyspy to koniec maja - początek czerwca. Gdzieniegdzie leży jeszcze wtedy śnieg, nocy już prawie nie ma, a pogoda jest "wyżowa" - wspaniała, nieograniczona widoczność, rześkie powietrze (4-8 st. C), przechodzą tylko przelotne deszcze. Lipiec i sierpień też są ciepłe, ale utrapieniem mogą być deszcze. Nawet, jeśli wybieramy się na wyspę w lipcu należy zabrać ze sobą kilka ciepłych swetrów i ciepłą nieprzemakalną kurtkę (przydadzą się na 98%).

Jedyny kraj w Europie, gdzie mieszkańcy nie mają nazwisk to Islandia. Mężczyźni po imieniu dodają imię ojca z dodatkiem son (syn), a kobiety imię ojca z dodatkiem dóttir (córka). Np. dzieci Einara Jónssona po swoim imieniu dodają Einarsson albo Einardóttir.

Ta kraina, dopiero, co stworzona przez działalność wulkaniczną w miejscu, gdzie Grzbiet Środkowoatlantycki wynurza się na powierzchnię, jest rajem dla wielbicieli natury nieożywionej - skał, kamieni, wulkanów, lodowców, nadmorskich klifów, fiordów, wodospadów… Zdobywcy nieprzetartych szlaków i niedostępnych gór, góreczek i lodowców znajdą tutaj dla siebie wiele interesujących miejsc. Za to żądni doznań cywilizacyjnych nie mają raczej czego szukać na tej wyspie, zamieszkałej jedynie przez 270 tys. ludzi. Islandia to nieskazitelnie czysta przyroda, jakiej nie ma w całej Europie. Lasów wprawdzie brak, ale są łąki, strumienie, piękne rzeki i jeziorka, które tworzą niezapomniany krajobraz. Jeżeli więc nie interesują cię hałaśliwe kurorty czy też zgiełk dużych miast Islandia będzie idealnym miejscem na wakacje i aktywny wypoczynek w ciszy i spokoju.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Islandii w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Islandi? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Komentarze (3)

 • Zmagania z wiatrem, piachem i "tarką" podczas podróży rowerem w 150% zostały wynagrodzone niesamowitymi widokami, które tak kontrastowo zmieniają się co 10 km :)

 • irma

  tak Islandia to cudny kraj , byłam tam 3 mies. zwiedzilam dużo, to miejsce spokoju i uroku jeżeli ktoś ceni krajobrazy i pierwotną naturę. warto pojechac , to inny świat, spokój, spokój, brak zgiełku. polecam ,

 • kinga

  Islandia jest piekna !Warto tam jechać !Byłam na wakacjach w 2008 roku było cudownie chętnie bym tam poleciała po raz drugi !Są tam piękne krajobrazy ,przyroda nie to co w polsce !

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub