Społeczność Podróżników

Loty do Chin

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Chin


Chiny

500182_the_great_wall
Wielki Mur Chiński
Fot. sxc.hu

Liczące niemal 5000 lat Chiny to państwo, które od początków swego istnienia fascynowało. Choćby dlatego, że jak żadne inne (być może oprócz Japonii) żyło w izolacji od reszty świata. Prawdziwe oblicze Chin nie tylko było przez tysiące lat skrywane za największym na świecie murem, ale również w duszach mieszkańców. Być może dlatego dziś jedno z największych mocarstw ekonomicznych świata jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Tym bardziej, że obecnie coraz bardziej otwiera się na świat.

Historia

Chiny to jedna z najstarszych istniejących cywilizacji, która pozostawiła ogromne dziedzictwo i nadal wnosi bogactwo kulturowe do współczesnego świata. Przez większość historii Chiny przodowały w rozwoju rolnictwa, rzemiosła i nauki. To Chińczykom zawdzięczamy kroki milowe w dziejach rozwoju naszej cywilizacji - wynalazki takie jak papier czy proch strzelniczy. Jednak w XIX wieku, w czasie rewolucji przemysłowej, izolacjonistycznie nastawione Chiny musiały uznać przewagę Zachodu, zwłaszcza w sferze ekonomicznej i militarnej. Jeszcze w pierwszej połowie XX wieku kraj cierpiał z powodu głodu, wojen domowych i niepokojów, a także okupacji japońskiej.

Po II wojnie światowej do władzy doszli komuniści pod władzą Mao Tse-tunga, zapewniając krajowi suwerenność. Rządy Mao kosztowały życie dziesiątki milionów Chińczyków i utratę prywatności na rzecz wszechobecnego państwa, kontrolującego wszystkie sfery życia. Po 1978 roku Deng Xiaoping, następca Mao, zdecentralizował decyzje gospodarcze, co doprowadziło do czterokrotnego wzrostu wskaźników gospodarczych. Życie polityczne kraju wciąż jest ściśle kontrolowane, podczas gdy kontrola nad strefą ekonomiczną jest coraz mniejsza. Od dwudziestu lat Chiny cechuje szybki rozwój gospodarczy, a zachodzące zmiany są widoczne na każdym kroku. Niestety postęp nie idzie w parze z poszanowaniem godności mniejszości narodowych, w szczególności Tybetańczyków.

Tajemnicze Państwo Środka, z cywilizacją kształtowaną przez tysiące lat, od czasów Marco Polo fascynuje podróżników. Intryguje ono: tajemniczą kulturą, egzotyką, pięknem krajobrazów i zabytkami będącymi świadectwem wspaniałej historii. Być może to właśnie dlatego ten kierunek jest coraz chętniej wybierany przez turystów, a oferta tanich lotów rozrasta się z dnia na dzień. Przylatujących do Chin, czy to biznesmenów, czy globtroterów, zadziwia po dzień dzisiejszy nie tylko bogactwo zabytków architektury i krajobrazu, ale i codzienne życie Chińczyków, tak odmienne od naszego.

Kiedy lecieć?

Jedno z największych terytorialnie państw świata, leży w trzech strefach klimatycznych: zwrotnikowej (południowe wybrzeża oraz wyspy), podzwrotnikowej (zachodnia, środkowa i wschodnia część kraju) oraz umiarkowanej (północne i północno-wschodnie Chiny). Teoretycznie zatem można zwiedzać Chiny niemal przez cały rok. W porze deszczowej należy jednak unikać południowo-wschodniej i wschodniej części, położonej w klimacie monsunowym.

Jeśli to możliwe, starajmy się wybierać do Chin poza lipcem i sierpniem - w całym kraju panuje wtedy pora deszczowa, łagodna na zachodzie i we wnętrzu kraju. Na suchych obszarach zachodnich występują wtedy natomiast burze pyłowe, kurz unosi się w powietrzu przez cały czas.

Dzięki serwisowi Tanie-Loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Chin w bardzo niskiej cenie. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Chin, zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
1 Komentarze | Dodaj komentarz
 • rafał

  byłem 6 lat temu na objazdówce w chinach.był to 2005 rok.chiny<br />są piękne,czyste oraz zadbane.każdemu polecam żeby tam się wybrać

  Lubię 0 Krótki URL:

Loty do Chin

więcej

Chiny w pigułce

 • Oficjalna nazwaChińska Republika Ludowa
 • UstrójKomunizm
 • StolicaPekin
 • Używane językichiński
 • WalutaChina New Yuan CNY
 • Ludność1 306 313 812
 • Powierzchnia kraju9 596 960 km2
 • Ważne telefonyAmbasada RP w Pekinie, +8610 6532-1235
 • Dokumentywiza, paszport, bilet powrotny (turyści indywidualni)
 • KlimatKlimat umiarkowany na północy, centrum i wschód kraju - podzwrotnikowy suchy, południe - podzwrotnikowy wilgotny
 • KulturaChiny to kraj niezwykłej kultury gdzie buddyjska religia przeplata się z komunistyczną propagandą, a najnowocześniejsze budynki powstają w sąsiedztwie skrajnej biedy. Wiele wieków historii i niepowtarzalne zabytki wznoszone z rozmachem godnym wielkiego imperium na pewno nikogo nie rozczarują.
 • BezpieczeństwoPrzestępczość jest niska, jednak w tłocznych miejscach pełnych turystów należy uważać na kieszonkowców, zdarzają się też wyłudzenia

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5876)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej