Społeczność Podróżników

Loty do Buenos Aires

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Argentyny > Loty do Buenos Aires


Buenos Aires

Zachód słońca nad Buenos Aires
Fot. Diego_3336

Buenos Aires, stolica Argentyny, jest drugim co do wielkości miastem Ameryki Południowej. Mimo to, świetnie się je zwiedza na piechotę lub korzystając z komunikacji miejskiej. Większość ciekawych miejsc znajduje się bowiem blisko centrum. Ulice są dobrze oznakowane, a mapy powszechnie dostępne w hotelach i punktach informacji turystycznej.

Historia

Miasto zostało założone w 1536 r. przez hiszpańską ekspedycję poszukującą złota. W wyniku ataków ludności tubylczej opuściła ona miasto w 1541 roku, potem założył je ponownie w 1580 r. Juan de Garaya. Było ono stolicą kolonii hiszpańskiej, a później całej Argentyny (od 1821). Po II wojnie światowej Gran (Wielkie) Buenos Aires wchłonęło wiele odległych niegdyś terenów podmiejskich. Obecnie stolicę dręczą: zanieczyszczenie środowiska, hałas, rozpadająca się infrastruktura i coraz gorsza jakość usług publicznych, wysokie bezrobocie oraz rozrost dzielnic nędzy. Może czasy świetności tego miasta już bezpowrotnie minęły, nie oznacza to jednak, że nie ma ono już absolutnie nic do zaoferowania. Wręcz przeciwnie - jego niezwykle bogata urbanistyka budzi podziw. Od czasu powrotu demokracji w 1984 r. Buenos Aires przeżywa wyraźnie odrodzenie.

Buenos Aires jest ogromne, ale dość szybko można nauczyć się poruszać po centrum i przyległych dzielnicach. Nazywane jest często Paryżem Ameryki Łacińskiej. Nic dziwnego – założenia urbanistyczne i architektura nawiązują do wyglądu dziewiętnastowiecznego Paryża. Główna arteria miasta to szeroka Avenida 9 de Julio, biegnąca z Plaza Constitución do Avenida del Libertador i ekskluzywnych dzielnic północnych. Jest to najprawdopodobniej najszersza ulica świata, jej szerokość wynosi 140 metrów. Avenida 9 de Julio stanowi serce miasta - tu ciągle panuje ruch i gwar, ciągle dzieje się coś ciekawego.

Warto obejrzeć tutejszą osiemnastowieczną katedrę, inspirowaną architekturą Włoch i Francji oraz gmach jednej z największych oper na świecie - Teatro Colon pochodzący z XIX wieku. Tutejszy Ogród Botaniczny jest świetnie wyposażony w egzemplarze egzotycznej flory z całego kontynentu południowoamerykańskiego i nie tylko.

Buenos Aires to oczywiście także dobra zabawa. Niezliczona ilość kawiarenek, pubów, klubów i dyskotek, w których zabawa trwa zwykle do białego rana sprawi, że każdy miłośnik nocnego życia poczuje się usatysfakcjonowany pobytem w stolicy. Za najlepszą formę ekspresji natury argentyńskiej jest uważane tango. Nie przeszkadza temu poglądowi fakt, ze ten szczególnie sugestywny taniec ma korzenie afro-argentyńskie lub kubańskie. Jeszcze w poprzednim stuleciu, gdy rozwijał się w biednych slumsach był odrzucany przez konserwatywne, bogate warstwy argentyńskiego społeczeństwa. Dziś jest najbardziej znanym na świecie produktem eksportowym Argentyny. Buenos Aires pozwala zapoznać się z tangiem u samych źródeł jego powstania. Dziś tańczy się go już nie w slumsach, ale w ekskluzywnych klubach, a na specjalne pokazy dla turystów często pomimo drogich biletów trudno się dostać. Odbywają się one często w klubach dzielnicy San Telmo i La Boca, zwanych tanguerias.

Wybierasz się do Buenos Aires? Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Buenos Aires w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do przejrzenia naszych promocji lotów do Buenos Aires lub skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Buenos Aires.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
1 Komentarze | Dodaj komentarz
 • rio red

  Tango - Korzenie "afro-argentyńskie" ?<br />W Argentynie nigdy nie było niewolników z Afryki . Do dziś spotkać tam czarnoskórego człowieka to rzadkość . Prędzej w Brazylii ...<br />Tango ma korzenie bardziej włoskie . "Uprawiane" szczególnie we Włoskiej dzielnicy portowej "La Boca" właśnie przez włoskich emigrantów . <br />... a z Kubą jedynie łączy Argentynę Ernesto Guevara (Che)

  Lubię 0 Krótki URL:

Loty do Buenos Aires

Argentyna w pigułce

 • Oficjalna nazwaRepublika Argentyńska
 • UstrójRepublika
 • StolicaBuenos Aires
 • Używane językihiszpański (urzędowy)
 • Walutapeso argentyńskie ARS
 • Ludność40 677 000
 • Powierzchnia kraju2 766 890 km2
 • Ważne telefonyAmbasada RP, Buenos Aires,tel. (0-05411) 4802-96-81/2
 • Dokumentypaszport, bilet powrotny, środki na pokrycie pobytu
 • Klimatprzeważnie umiarkowany; suchy na południowym wschodzie; subpolarny na południowym zachodzie
 • KulturaKultura i sztuka argentyńska jest silnie zakorzeniona w tradycji europejskiej. Ukształtowała się pod wpływem licznie przybyłych tu emigrantów ze “Starego Świata"; Religią państwową jest katolicyzm, ale powszechne są ludowe wierzenia, jak spirytualizm i kult zmarłych.
 • BezpieczeństwoArgentyna zaliczana jest do najbezpieczniejszych krajów w Ameryce Południowej, ale kradzieże i włamania zdarzają się często

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5886)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej