Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BratysławyCena za lot w dwie stronyTanie loty do Bratysławy

bratyslawa
Nocna panorama Bratysławy
Fot. SXC

Rozpościerająca się na obydwu brzegach Dunaju, położona u podnóża pasma górskiego Małych Karpat, blisko półmilionowa Bratysława już od zamierzchłych czasów była w centrum wydarzeń. Strategicznie położone miasto odegrało znaczącą rolę w historycznych dziejach Europy Środkowej.

Historia

W 1291 roku miasto uzyskało pełne prawa miejskie, stając się wolnym miastem królewskim. W wiekach XIV i XV Bratysława przeżywała okres rozkwitu handlu i rzemiosła. Założenie Academie Istropolitana (w roku 1467) wzmocniło także znaczenie Bratysławy jako centrum kultury i kształcenia na terenie ówczesnych Węgier, w 1536 roku została nawet stolicą państwa. Choć rozkwit miasta przerwały wojny, to już w XVIII wieku, szczególnie w czasach panowania królowej Marii Teresy, ponownie wzrosło znaczenie Bratysławy. Z tego okresu zachowało się do naszych czasów wiele wspaniałych pałaców i budynków. W XIX wieku zaczęło wzrastać znaczenie miasta także jako ośrodka rozprzestrzeniania się prądów oświeceniowych, a Bratysława stała się kołyską słowackiego ruchu narodowego. Wydarzenia o charakterze rewolucyjnym, ruch robotniczy i pierwsza wojna światowa odcisnęły swoje piętno również na Bratysławie, która od 1918 roku jest centrum życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego Słowaków.

Pomimo swojej bogatej historii Bratysława jest jedną z najmłodszych stolic świata. Jest otwarta i przyjazna, co doceniają turyści zwabieni szybkim pulsem miasta, urokiem jego zabytków i bogactwem historii koegzystującej w zgodzie ze współczesnością. Bratysława jest nie tylko nowoczesną metropolią, siedzibą władz i instytucji politycznych, państwowych, gospodarczych, społecznych i naukowych, ale także miejscem bujnego życia kulturalnego.

Gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Bratysławy w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Bratysławy nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Bratysławy!

Zobacz więcej

Kalendarze

Mirek dodał(a) nowy post ' Centrum Spotkania Kultur w Lublinie' na forum. 4 godziny temu 51 minut(y) temu

Nowy ośrodek kultury, niedawno otwarty, ciekawy pod względem architektonicznym.
Aktualnie wystawa fotografii Sebastiao Salgado z cyklu Genesis. Polecam!

Zobacz »

Redakcja Tanie-Loty.pl stworzył(a) nowy wpis na blogu Lato 2016 - Tydzień na Krecie w lipcu za 529 zł! w Promocje 5 godziny temu 29 minut(y) temu

Urlop na Krecie w rewelacyjnej cenie! Mamy dla Was loty czarterowe z Katowic już za 193 zł i noclegi za 336 zł za cały tygodniowy pobyt! Kreta słynie z czystego, błękitnego morza, piaszczystych plaż i słońca. Spędźcie tydzień na tej cudownej wyspie jeszcze w lipcu! Szczegóły podróżytermin podróży: 3-10 lipca 2016

Czytaj dalej

Ewa dodał(a) nowy post ' Beztroskie wakacyjne zaczytanie' na forum. 6 godziny temu 9 minut(y) temu

Ostatnia szansa na zakup książki podróżniczej Wydawnictwa Bezdroża z 40% rabatem.

Promocja trwa od 29.06 - 01.07.2016. Pozostało więc jeszcze tylko kilka godzin.

link do promocji.

Zobacz »