Społeczność Podróżników

Loty do Bratysławy

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty na Słowację > Loty do Bratysławy


Bratysława

bratyslawa
Nocna panorama Bratysławy
Fot. SXC

Rozpościerająca się na obydwu brzegach Dunaju, położona u podnóża pasma górskiego Małych Karpat, blisko półmilionowa Bratysława już od zamierzchłych czasów była w centrum wydarzeń. Strategicznie położone miasto odegrało znaczącą rolę w historycznych dziejach Europy Środkowej.

Historia

W 1291 roku miasto uzyskało pełne prawa miejskie, stając się wolnym miastem królewskim. W wiekach XIV i XV Bratysława przeżywała okres rozkwitu handlu i rzemiosła. Założenie Academie Istropolitana (w roku 1467) wzmocniło także znaczenie Bratysławy jako centrum kultury i kształcenia na terenie ówczesnych Węgier, w 1536 roku została nawet stolicą państwa. Choć rozkwit miasta przerwały wojny, to już w XVIII wieku, szczególnie w czasach panowania królowej Marii Teresy, ponownie wzrosło znaczenie Bratysławy. Z tego okresu zachowało się do naszych czasów wiele wspaniałych pałaców i budynków. W XIX wieku zaczęło wzrastać znaczenie miasta także jako ośrodka rozprzestrzeniania się prądów oświeceniowych, a Bratysława stała się kołyską słowackiego ruchu narodowego. Wydarzenia o charakterze rewolucyjnym, ruch robotniczy i pierwsza wojna światowa odcisnęły swoje piętno również na Bratysławie, która od 1918 roku jest centrum życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego Słowaków.

Pomimo swojej bogatej historii Bratysława jest jedną z najmłodszych stolic świata. Jest otwarta i przyjazna, co doceniają turyści zwabieni szybkim pulsem miasta, urokiem jego zabytków i bogactwem historii koegzystującej w zgodzie ze współczesnością. Bratysława jest nie tylko nowoczesną metropolią, siedzibą władz i instytucji politycznych, państwowych, gospodarczych, społecznych i naukowych, ale także miejscem bujnego życia kulturalnego.

Gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Bratysławy w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Bratysławy nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Bratysławy!

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
1 Komentarze | Dodaj komentarz


Loty do Bratysławy

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5914)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej