Społeczność Podróżników
 


Lotnisko Chania

Lotnisko Chania (+30/282106.3418, +30/282108.3803) jest usytuowane na półwyspie Akrotíri, 15 km od miasta. Do centrum można z niego dojechać właściwie tylko taksówką, choć czasem udaje się wsiąść do jednego z autobusów rozwożących pasażerów niektórych samolotów. Z Chanii istnieją dobre połączenia autobusowe z innymi kreteńskimi miejscowościami takimi jak Chóra Sfakion.

Informacja
Biuro informacji turystycznej, kantor wymiany walut, biura turystyczne i stoiska firm wynajmujących samochody znajdują się w hali przylotów lotniska.

Komunikacja
W pobliżu centrum, przy Kidonías znajduje się dworzec autobusowy.

Aby trafić na Stare Miasto, przy dworcu należy skręcić w prawo, a następnie pójść w lewo w dół Platía 1866 aż do dużego skrzyżowania, na którym zaczyna się główna ulica starówki, Chalídon, biegnąca prosto do weneckiego portu.

Promy cumują w porcie Soúda, ok. 10 km na wschód od Chanii. Pomiędzy przystanią a targiem na obrzeżach Starego Miasta kursują często autobusy, można też skorzystać z taksówki; na pasażerów większości promów oczekują ponadto autobusy KTEL do Réthimnonu i Kastélli.

Oficjalna strona
www.hcaa-eleng.gr

Chania
Chaniá, dla wielu jest to bez wątpienia najatrakcyjniejsze miasto wyspy. Szczególnie na wiosne, gdy osnieżone szczyty Lefka Ori wydaja się unosić nad dachami. Zgodnie z tym co głosi większość mieszkańców, uchodzi za duchową stolicę Krety, mimo że nominalnie stolica została przeniesiona w 1971 r. na powrót do Iráklionu.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5829)