Jak najtaniej z lotniska w Katowicach do Krakowa?

#1 2011/06/15 12:27

Jacek Se Avatar Jacek Se Nowy
11
witam,

prosze wszystkich znajacych temat o pomoc w jaknajtanszym dotarciu z lotniska w Katowicach do Krakowa :)

cos czytalem, ze jezdzi jakas komunikacja miejska z lotniska do centrum Katowic a pozniej to juz chyba PKP albo PKS... chyba, ze ktos ma jakis lepszy pomysl

z gory dzieki :)
, aby wziąć udział w dyskusji.

#2 2011/06/16 13:24

Anna Avatar Anna Opiekun Społeczności
1060 620
może spróbuj polskibus.com - bilety powinny być w sprzedaży na 6 tygodni przed datą wyjazdu i wtedy za 2 zł można dojechać z Katowic do Krakowa.

#3 2011/06/18 08:01

Anna Żuchlińska Avatar Anna Żuchlińska Bywalec
34 4
Z lotniska w Pyrzowicach do Krakowa kursują też autobusy Matuszka - w jedną stronę bilet kosztuje 44 PLN.

Więcej tutaj.

#4 2011/06/28 14:16

Jacek Se Avatar Jacek Se Nowy
11
Wielkie dzieki :) udalo sie w polskibus.com 2 bilety po 5zl do Krakowa :) :woohoo:

#5 2011/11/05 21:49

Magda x. Avatar Magda x. Nowy
7
fajnie, tylko zwróć uwagę, że z Katowic do Pyrzowic jest kawałek. polecam sprawdzić przed podróżą rozkłady i ceny (ja przeważnie jeździłam bezpośrednio z Krk więc nie wiem po ile są z Katowic).

#6 2013/02/07 15:20

ZK Avatar ZK Nowy
14
Ja mam takie pytanie czy na polskibus.pl honoruje też zniżki? ustawowe? na przykład studencką? Czy nie bardzo...? Mam też głupie pytanie aż wstydzę się je zadać... ale trudno muszę;) jak się właściwie tam zarejestrować bo szukam i nie znajduję. Jeszcze nigdy nie korzystałam z polskibus.pl, a z tego co słyszę najtaniej dojechać do jakiegoś lotniska właśnie takim autobusem.

Czy te bilety są w formie elektronicznej? trzeba je drukować? czy jak?

#7 2013/09/05 06:50

Kamil Stróżyński Avatar Kamil Stróżyński Nowy
16 5
aynis napisał(a):
Z lotniska w Pyrzowicach do Krakowa kursują też autobusy Matuszka - w jedną stronę bilet kosztuje 44 PLN.

Więcej tutaj.

Tak, busy Matuszka zabierają pasażerów bezpośrednio na lotnisko w Pyrzowicach. Ale chyba ostatnio coś podrożało, bo kierowca powiedział mi 50 zł :cheer:
W Krakowie bus zatrzymuje się na RDA - górna płyta. Poza tym zawsze można skorzystać z przewoźników kursujących na linii Kraków <-> Katowice (Inter, Uni Bus), czy przelotowych (z Częstochowy - 3 firmy, Lajkonik, PolskiBus). Z tym, że trzeba byłoby podjechać sobie miejskim do centrum Katowic i tam wsiąść w autobus do Krakowa. Wszystkie wymienione przeze mnie firmy wjeżdżają na dworzec RDA.

#8 2014/04/20 09:18

Powsinoga Avatar Powsinoga Admin
2492 835
można też kupić sobie przejazd busami wizz ale to jest droższe niż pojechać tam własnym samochodem i zostawić go na parkingu.

#9 2014/07/13 23:37

Sharmowa Avatar Sharmowa Guru
784 506
Najtaniej wychodzi dojazd busem miejskim do Krakowa i następnie pociągiem do Krakowa (ale za to tracimy mnóstwo czasu). Polecam za to bardziej połączenie busem (Matuszek lub jakikolwiek inny) lub bus miejski z Pyrzowic do Katowic i następnie bus do Krakowa (Link Bus). W sumie ostatnia opcja wychodzi poniżej 30 zł.

#10 2014/07/14 10:23

Barbara Avatar Barbara Guru
1979 404
Sharmowa napisał(a):
Najtaniej wychodzi dojazd busem miejskim do Krakowa i następnie pociągiem do Krakowa (ale za to tracimy mnóstwo czasu). Polecam za to bardziej połączenie busem (Matuszek lub jakikolwiek inny) lub bus miejski z Pyrzowic do Katowic i następnie bus do Krakowa (Link Bus). W sumie ostatnia opcja wychodzi poniżej 30 zł.
Pytałam właśnie w innym forum, a tu jest odpowiedź czyli Link Bus jest za 30 zł ok dobrze wiedzieć.

#11 2014/07/14 10:50

Barbara Avatar Barbara Guru
1979 404
Kaśka Powsinoga napisał(a):
można też kupić sobie przejazd busami wizz ale to jest droższe niż pojechać tam własnym samochodem i zostawić go na parkingu.
Faktycznie taniej wychodzi samochodem (2 razy tak byłam i korzystałam z tego samego parkingu za każdym razem bo był korzystny cenowo), ale muszą jechać co najmniej 2 osoby i trzeba mieć samochód :) a w ogóle szkoda, że nie ma np. Polskiegobusa do Pyrzowic

#12 2014/07/18 20:06

Sharmowa Avatar Sharmowa Guru
784 506
Link-bus widzę, że jeszcze obniżył cenę, tutaj możesz sobie to dokładnie zobaczyć :)
Podziękowania od: Barbara
Zobacz więcej

Kalendarze