Społeczność Podróżników
Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work
KONKURSY: "Aktywni lecą za darmo!"  i "Najciekawsza podróż za mniej niż 1000 zł". Wygraj iPada Mini i inne nagrody!
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak najtaniej z lotniska w Katowicach do Krakowa?

Jak najtaniej z lotniska w Katowicach do Krakowa? 2011/06/15 12:27 #1

witam,

prosze wszystkich znajacych temat o pomoc w jaknajtanszym dotarciu z lotniska w Katowicach do Krakowa :)

cos czytalem, ze jezdzi jakas komunikacja miejska z lotniska do centrum Katowic a pozniej to juz chyba PKP albo PKS... chyba, ze ktos ma jakis lepszy pomysl

z gory dzieki :)

Odp: Jak najtaniej z lotniska w Katowicach do Krakowa? 2011/06/16 13:24 #2

• Anna
  • Anna Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania 55
może spróbuj polskibus.com - bilety powinny być w sprzedaży na 6 tygodni przed datą wyjazdu i wtedy za 2 zł można dojechać z Katowic do Krakowa.

Odp: Jak najtaniej z lotniska w Katowicach do Krakowa? 2011/06/18 08:01 #3

Z lotniska w Pyrzowicach do Krakowa kursują też autobusy Matuszka - w jedną stronę bilet kosztuje 44 PLN.

Więcej tutaj.

Odp: Jak najtaniej z lotniska w Katowicach do Krakowa? 2011/06/28 14:16 #4

Wielkie dzieki :) udalo sie w polskibus.com 2 bilety po 5zl do Krakowa :) :woohoo:

Odp: Jak najtaniej z lotniska w Katowicach do Krakowa? 2011/11/05 21:49 #5

fajnie, tylko zwróć uwagę, że z Katowic do Pyrzowic jest kawałek. polecam sprawdzić przed podróżą rozkłady i ceny (ja przeważnie jeździłam bezpośrednio z Krk więc nie wiem po ile są z Katowic).

Odp: Jak najtaniej z lotniska w Katowicach do Krakowa? 2013/02/07 15:20 #6

• ZK
  • ZK Avatar
  • Nowy
Ja mam takie pytanie czy na polskibus.pl honoruje też zniżki? ustawowe? na przykład studencką? Czy nie bardzo...? Mam też głupie pytanie aż wstydzę się je zadać... ale trudno muszę;) jak się właściwie tam zarejestrować bo szukam i nie znajduję. Jeszcze nigdy nie korzystałam z polskibus.pl, a z tego co słyszę najtaniej dojechać do jakiegoś lotniska właśnie takim autobusem.

Czy te bilety są w formie elektronicznej? trzeba je drukować? czy jak?

Odp: Jak najtaniej z lotniska w Katowicach do Krakowa? 2013/09/05 06:50 #7

aynis napisał:
Z lotniska w Pyrzowicach do Krakowa kursują też autobusy Matuszka - w jedną stronę bilet kosztuje 44 PLN.

Więcej tutaj.

Tak, busy Matuszka zabierają pasażerów bezpośrednio na lotnisko w Pyrzowicach. Ale chyba ostatnio coś podrożało, bo kierowca powiedział mi 50 zł :cheer:
W Krakowie bus zatrzymuje się na RDA - górna płyta. Poza tym zawsze można skorzystać z przewoźników kursujących na linii Kraków <-> Katowice (Inter, Uni Bus), czy przelotowych (z Częstochowy - 3 firmy, Lajkonik, PolskiBus). Z tym, że trzeba byłoby podjechać sobie miejskim do centrum Katowic i tam wsiąść w autobus do Krakowa. Wszystkie wymienione przeze mnie firmy wjeżdżają na dworzec RDA.

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5899)

Patroni

Dzienniki podróży

• Kaśka
    Kaśka
    16 lotów
    29737 km
  • Ania
    Ania
    10 lotów
    11475 km

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności serwisu. To jest darmowe i zajmie tylko kilkanaście sekund!