Społeczność Podróżników

• poznaj ciekawych ludzi
  • prowadź swój dziennik podróży
  • dodawaj zdjęcia, filmy, opinie i dyskutuj na forum
  • bądź aktywny i odbieraj nagrody
Dołącz do nas

TEMAT: Miejsce w samolocie - gdzie usiąść?

#1 2013/08/30 14:35

Paula B Avatar Paula B Nowy
A może jakieś doświadczenia odnośnie miejscówki w samolocie? Moje pytanie może wydać się głupie, ale dla kogoś, kto nie jest zbyt doświadczony, może to być dosyć ważne. Gdzie według Was najlepiej usiąść, żeby dosyć dobrze znieść podróż? Tył samolotu, środek, przód? Wiem jedynie, że miejsca przy oknie raczej nie zagrzeję :D. Ktoś może mi coś doradzić lub opowiedzieć?
Za tę wiadomość podziękował(a): Mały Turysta

#2 2013/08/30 15:58

Patrycja Mejer Avatar Patrycja Mejer Nowy
Witaj!
Na długie loty preferuje miejsce z przodu tuż przy przejściu, ponieważ jest więcej miejsca na nogi i nie trzeba się przepychać przez ludzi. Wyjątek stanowią loty nad fajnymi miejscami,gdzie warto pooglądać widoczki przez okienka. Poza tym radze nie brać miejsc z tyłu samolotu bo po kilku godzinach lotu będzie czuć zapach z WC i ogólny zaduch. Tak więc ustawiaj się jako pierwsza w kolejce i zajmuj najlepsze miejscówki ! :)

#3 2013/08/30 17:31

Dziękuję za odpowiedź, każda porada jest dla mnie bardzo cenna, tym bardziej fajnie, że ktoś się tym dość trywialnym, a jednak istotnym zagadnieniem zainteresował! :)

#4 2013/08/31 11:41

Magdalena Iskrzycka Avatar Magdalena Iskrzycka Nowy
Dużego doświadczenia w podróżowaniu samolotami nie mam, bo leciałam zaledwie 4 razy (loty do 5 godzin) i za każdym razem siedziałam pośrodku albo bliżej początku, także dużej różnicy nie zauważyłam w komforcie :) Za to za każdym razem podróżowałam przy oknie (jak nie ja to mój partner, więc nie było mi niezręcznie wychylać się przez niego i zaglądać co się dzieje :D) i powiem tylko jedno: POLECAM miejsca przy oknie!!! Jeszcze jak trafisz na fajnego pilota, który podczas lotu opowiada: po prawej stronie Nil, proszę popatrzyć na lewo na godzinie 12 widzimy piramidy, wiem, że Państwo nie mogli ich zobaczyć na żywo przez zamieszki to może chociaż taka forma Państwu to wynagrodzi :D Ogólnie pilot z którym leciałam z Egiptu był świetny :) Ludzie, którzy siedzieli przy przejściu byli źli, że nic nie widzieli, a gościu opowiadał rewelacyjnie i widoki zapierały dech w piersiach! :) Także polecam siedzenie przy okienku :) No i spokojnie, nie jest trudno o bilet przy oknie, choć mi zwykle trafiało się przy skrzydle, to troszkę mniej widziałam :) Moje zdjęcie w avatarze jest z lotu z Egiptu w tym roku :)

#5 2013/09/02 12:45

Sylwia Tyszko Avatar Sylwia Tyszko Nowy
Ja również preferuję miejsca przy oknie. Jakimś cudem zawsze uda mi się zająć miejsce właśnie przy oknie. Plusem takiego miejsca jest oczywiście to, że można podziwiać widoki po starcie i przy odchodzeniu do lądowaniu. Minusem jest to, że przy wychodzeniu musimy czekać aż zabiorą się nasi współtowarzysze podróży:) Poza tym wolę miejsca w przedniej części samolotu lub w środkowej blisko wyjść bezpieczeństwa.

#6 2013/09/02 15:35

Filip Sypniewski Avatar Filip Sypniewski Nowy
Ja również polecam jak najbardziej miejsca przy oknie, przy dobrej pogodzie naprawdę niesamowite widoki. Zawsze siadam z przodu, ale tak żeby skrzydło nie zasłaniało mi widoku, nigdy nie siedziałem właściwie z tyłu, ale kilka razy chodząc do toalety na koniec samolotu nie podobało mi się tam i rzeczywiście jak przedmówca wspomniał po jakimś czasie czuć nieprzyjemny zapach z WC. Ale są też i tacy, którzy wolą zdecydowanie siedzieć z tyłu :)

#7 2013/09/04 00:30

Bardzo Wam dziękuję, to mi rozjaśniło sytuację. Już mniej więcej sobie to wyobrażam, faktycznie nie jest to wielka filozofia. Na pewno skorzystam z Waszych porad i uśmiechnę się podczas kupowania biletu - z myślą o tym pytaniu i Waszej pomocy! :)

#8 2013/09/05 06:30

Kamil Stróżyński Avatar Kamil Stróżyński Nowy
Ja bym brał miejsce przy oknie, żeby móc oglądać widoki ale wybór należy do Ciebie. Ogólnie dla mnie nie ma znaczenia, gdzie siedzę. Podobnie jak w autobusie. Ważne, że jadę/lecę B) Ale mimo wszystko przy dłuższym locie można trochę pooglądać, więc usiadłbym przy oknie :)

#9 2014/04/06 21:51

katieidea Avatar katieidea Stały bywalec ;-)
Zrobili nawet kiedys ankietę, w której nabezpieczniejsze i najpopulrniejze miejsce to wg badanych 6A, najmniejsza popularnoscią cieszyło sie za to 31E. Choć powodem ostatniego było najczesciej, ze "czesto buja"

pierwszy rzad z reguły jest dodatkowo płatny, jako bezpieczny, bo miejsce za kadłubem jest najmocniej skonstruowanym. Różnie to bywa, serio.

#10 2014/04/07 11:21

Izabela Avatar Izabela Wyjadacz ;-)
Najbardziej bezpieczne miejsca są od srodka samolotu (tj. licząc od wyjscia ewakuacyjnego) aż do ogona. Z własnego doświadczenia wiem, że wlasnie na ogonie najbardziej buja podczas turbulencji, takze odradzam..w sumie to jest kwestia tego kto, co lubi :)

#11 2014/04/07 14:03

Milena Avatar Milena Guru
W 100 % sie z Toba zgadzam, Iza. Ja wybieram zazwyczaj rzędy 19-21(w ryanair i wizz). Tam najlepiej znosze lot.

#12 2014/04/07 14:46

Jack Avatar Jack Guru
Izabela napisał(a):
Najbardziej bezpieczne miejsca są od srodka samolotu (tj. licząc od wyjscia ewakuacyjnego) aż do ogona. Z własnego doświadczenia wiem, że wlasnie na ogonie najbardziej buja podczas turbulencji, takze odradzam..w sumie to jest kwestia tego kto, co lubi :)

Dobra dziewczyny teraz napiszę dlaczego lubię ogon :P

Po pierwsze nigdy nie latałem tanimi liniami,najgorsze moje latanie z możliwych to kilka czarterów do egiptowa tudzież innej północnej Afryki :) Na ogól w dalsze trasy (jak każdy) latam samolotami od A 330 przez B 777 tam ogon to nie jest tak jak w 737 nie trzęsie tak i ma tę zaletę :
a. Dojście do WC - blisko
b.Dojście do napojów - blisko
c. Spacerowicze nie "szturchają"
d. Ostatnie rzędy w A 330 oraz B 777 mają więcej miejsca na nogi - przypominam że mam 196 cm wzrostu.
e. Najważniejsze obejrzałem jakieś 80 odcinków katastrof lotniczych i stwierdzam jako amator znawca najmniejszym uszkodzeniom przynajmniej w 70% przypadków ulega ogon samolotu,Wspominam że w słynnej katastrofie samolotu Jat Airways z 1950 roku jedyną osobą która przeżyła upadek z 10 600 metrów była stewardessa Vesna Vulović - siedząca w ogonie samolotu.Niemiaszki to oczywiście kwestionują niemniej widać po katastrofach że ogon na ogół jest cały :)

Wszystkie zalety ogona wtedy kiedy awaryjne są obsadzone kiedy nie są wiadomo "awaryjka" od tego zaczynam zawsze odprawę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Dawid, Magdalena Polańska, Milena

#13 2014/04/07 18:03

Jack napisał(a):
Wszystkie zalety ogona wtedy kiedy awaryjne są obsadzone kiedy nie są wiadomo "awaryjka" od tego zaczynam zawsze odprawę :)

Dokładnie zaczynam od tego samego. Każda odprawa to misja na 'awaryjke' a jak nie to coś w okolicy, ale chyba po Twoim wpisie Jack zacznę brać też pod uwagę ten nieszczęsny (jak dla mnie) ogon :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Jack

#14 2014/04/07 18:07

Jack Avatar Jack Guru
No i masz sprzedałem swój pomysł :P A nie chciałem o tym pisać ale co tam pewnie na drugi raz jak poproszę o ogon okaże się że wszystkie miejsca oprócz niego wolne :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Izabela

#15 2014/04/07 18:14

Przyznam się szczerze, że odpowiadając na pytanie w tym wątku i tym samym krytykując 'ogon' chciałam dopisać, że swoje zdanie o "tyłach" wyrazi Jack :D I jak zwykle się nie myliłam (skromność ponad wszystko :D). Teraz się dobrze rozglądaj po samolotach może rozpoznasz kogoś ze Społeczności T-L :P

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub

Powrót na górę