Treść strony

9062-jak-byc-szczesliwym-trzeba-podrozowac-mamy-na-to-dowody

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Jak być szczęśliwym? Trzeba podróżować! Mamy na to dowody!

Jak być szczęśliwym? Trzeba podróżować! Mamy na to dowody!

Odpoczynek jest niezbędnym elementem w dążeniu do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Najwspanialszą dla zdrowia formą odpoczywania jest podróżowanie, czego dowiodły badania Amerykańskiego Stowarzyszenia Turystyki. Stowarzyszenie zainwestowało kilka milionów dolarów w badania nad wpływem podróżowania na zdrowie, zarówno z perspektywy jednostki, jak i społeczeństwa oraz ekonomii.

The Travel Effect, czyli jak podróżowanie wpływa na zdrowie

Badania trwały kilka lat i bezsprzecznie dowiodły, że przyjemne doświadczenia wynikające z podróżowania mogą być dobre dla zdrowia. Okazało się, że podróżowanie pozytywnie oddziałuje także na związki, wydajność w pracy oraz relacje w społeczeństwie. Już od pierwszego dnia urlopu spada poziom stresu w organizmie, bezsenność mniej doskwiera, zacieśniają się więzi rodzinne, nie wspominając już o wzroście aktywności seksualnej (i satysfakcji z niej). 1/3 podróżników przyznała, że będąc na wakacjach częściej uprawia seks.

Podróże a wiek i płeć

Jak wykazały badania, podróżowanie wpływa na zdrowie w każdym wieku i niezależnie od płci. Na przykład wśród kobiet biorących długi urlop częściej niż co 2 lata, gwałtownie spada ryzyko wystąpienia ataku serca lub innych chorób układu krążenia. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku mężczyzn - aż o 20% obniża się ryzyko przedwczesnej śmierci. Stwierdzenie, że podróże przedłużają nam życie jest zatem bardzo na miejscu.

Wpływ podróżowania na efektywność w pracy

Pozytywne skutki podróżowania są natychmiastowe: 89% badanych już od pierwszych dni urlopu odnotowało znaczny spadek poziomu stresu. Niestety, badania wskazują, że najchętniej podróżowalibyśmy będąc już na emeryturze: 6 na 10 osób chciałoby spędzić swoją emeryturę właśnie w ten sposób, rezygnując z wydatków związanych z wyjazdami w trakcie aktywności zawodowej. Takie rozwiązanie nie jest optymalne dla zdrowia. Badania Amerykańskiego Stowarzyszenia Turystki dowodzą, że pracownicy decydujący się na wzięcie urlopów dłuższych niż 4 dni są bardziej pozytywnie nastawieni do pracy, mniej zestresowani, rzadziej odczuwają wypalenie zawodowe, a ich produktywność wzrasta.

Uzdrawiająca moc podróży

Wśród osób badanych znalazły się takie, które doprowadziły do sytuacji, w której odczuwają wypalenie zawodowe. Jak wskazują wyniki badań, jest dla nich jedno lekarstwo - kontakt z naturą. Piękne widoki oraz naturalne krajobrazy pomagają wrócić do równowagi i odzyskać zapał do pracy. Podróż do pięknych miejsc może zatem wspomóc powrót do zdrowia.

Źródło: ustravel.org

Papierowa kosmetyczka Paprcuts - prezentacja produ...
Mapa - Afryka bez eboli

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!4 oferty od 376 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 129 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 112 Sprawdź