Treść strony

392-warszawa-za-darmo

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Warszawa za darmo

Warto wybrać się do Warszawy i bez niepotrzebnych wydatków zobaczyć większość tego, co miasto ma do zaoferowania turystom – sporo jednorazowych imprez i mnóstwo miejsc gdzie wstęp jest darmowy. Wystarczy tylko odpowiednio ułożyć plan zwiedzania. Co więcej, bezpłatny wstęp dotyczy czasem nietypowych muzeów i atrakcji,  gwarantujących atrakcyjną wycieczkę.

warszawa-panorama

Kalendarz aktualnych imprez dostępnych w Warszawie za darmo można znaleźć tutaj: Bezpłatna Warszawa. Warto tam zaglądać przed każdą wizytą w stolicy, bo oferta jest bogata i aktualizowana na bieżąco. Można także zajrzeć na stronę Warszawa gratis, gdzie również znajdziemy dużo informacji o bezpłatnych atrakcjach.

Darmowe atrakcje Warszawy

Muzeum Adwokatury Polskiej – dostępne bezpłatnie w budynku Naczelnej Rady Adwokackiej w godzinach jej funkcjonowania (poniedziałek – piątek w godzinach 9:00 – 16:00), muzeum wymaga wcześniejszej rezerwacji telefonicznej terminu. Zbiory muzeum prezentują rozwój zawodu adwokata od XVIII wieku aż po czasy współczesne, jest to archiwum zdjęć i dokumentów, miejsce prezentacji wyjątkowych postaci polskiej adwokatury oraz pamiętnych procesów z dziejów Polski.

Muzeum Gazownictwa – znajduje się na terenie Gazowni Warszawskiej, w zabytkowej tłoczni gazu z roku 1888 roku; dostępne bezpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00. Podziwiać w nim można oryginalne zabytki techniki związane z gazownictwem oraz specyficzną, techniczną architekturę doskonale przystosowaną do pełnionych przez nią funkcji, jednocześnie naprawdę piękną.

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego – dostępne jest za darmo w godzinach 9:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 10:00 – 14:00 w niedzielę. Podziwiać można tam wiele interesujących eksponatów dotyczących historii naszej planety i polskiej geologii, piękne kamienie szlachetne i półszlachetne, skamieniałości, procesów skałotwórczych. Na najmłodszych wrażenie z pewnością zrobią zrekonstruowane szkielety: mamuta włochatego, nosorożca włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego z Ojcowa oraz model dinozaura – dilofozaura.

Osoby zainteresowane geologią mogą bezpłatnie odwiedzić jeszcze jeden interesujący zbiór – Muzeum Wydziału Geologii UW zlokalizowane w gmachu na skrzyżowaniu ulic Banacha ze Żwirki i Wigury, które dostępne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00.

Muzeum Cechu Rzemiosł Skórzanych im. Jana Kilińskiego – dla zwiedzających dostępne bezpłatnie w czwartki, piątki i soboty w godzinach 10:00 – 15:00. Zbiory muzeum prezentują historię i współczesność zawodów związanych z obróbką skóry, szewstwa i obecnie prawie już niepraktykowanego rymarstwa. Można tam podziwiać kompletne warsztaty XIX-wiecznych rzemieślników, dokumenty dotyczące cechu, ryciny prezentujące mistrzów przy pracy, pamiątki po patronie muzeum itp. Najstarsze eksponaty pochodzą z XIV wieku. W muzeum znajduje się też interesujący zbiór obuwia z lat 1910 – 1965.

Historyczne Zbiory Metrologiczne Głównego Urzędu Miar – zbiór zabytkowych przedmiotów związanych z miernictwem i normalizacją, a wśród nich m.in. odważniki, narodowe wzorce metra, atomowe zegary, dokumenty i fotografie związane z działalnością urzędu oraz pamiątki po najbardziej zasłużonych pracownikach i badaczach. Warto wspomnieć, że zbiory prezentują ponad 350 lat historii. Wszystkie eksponaty są dokładnie opisane. Wystawę można podziwiać w holu i korytarzach na parterze i pierwszym piętrze budynku Urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

Park przy Pałacu Królikarnia – piękny park przy Królikarni to miejsce idealnie łączące urok dawnej architektury i piękno przyrody ze współczesnością. Można tam pośród zieleni, w cieniu wiekowych drzew podziwiać Park Rzeźby prezentujący część zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Jeśli wybierzemy się tam w czwartek, oprócz parku bezpłatnie uda się zwiedzić także czasowe wystawy oraz muzeum Ksawerego Dunikowskiego znajdujące się na terenie obiektu.

Dom Spotkań z Historią – samorządowa instytucja kulturalna miasta stołecznego Warszawy skupiająca się przede wszystkim na działalności edukacyjnej, wystawienniczej, naukowej i archiwizacyjnej. Głównym tematem zainteresowań ośrodka jest XX-wieczna historia Europy Środkowo-Wschodniej. Często organizowane są tu czasowe wystawy tematyczne, spotkania, międzynarodowe eventy itp. Dom Spotkań z Historią otwarty jest dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 11:00 – 18:00.

Muzeum Pożarnictwa dostępne jest dla zwiedzających za darmo od wtorku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00. Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych w 7 salach na terenie Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej nr 4 przy ulicy Chłodnej podziwić można mnóstwo interesujących eksponatów związanych z gaszeniem pożarów i ratownictwem, wśród nich: sztandary strażackie, archiwalne fotografie, odznaczenia strażackie, hełmy, mundury, kolekcje gaśnic, specjalistyczny sprzęt ratowniczy i ochronny, zabytkowe wozy strażackie.

Muzeum Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki – obiekt otwarty jest dla zwiedzających od środy do piątku w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 17:00, zbiory prezentują liczne pamiątki po duchownym, dokumenty i archiwalia oraz dane dotyczące procesu beatyfikacyjnego. Do muzeum jednorazowo wpuszczane są grupy do 25 osób, 3 w ciągu godziny.

Muzeum Nurkowania dostępne jest za darmo we wtorki w godzinach 10:00 – 15:00 oraz w innych terminach w razie potrzeby po uprzednim kontakcie telefonicznym. Dla każdego miłośnika nurkowania pobyt w tym miejscu to punkt obowiązkowy podczas wizyty w stolicy. Zbiory pozwalają prześledzić historię nurkowania w Polsce mniej więcej od lat 60. XX wieku. Odbywają się tu niekiedy także tematyczne prelekcje.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie udostępnia bezpłatnie swoje zbiory zwiedzającym codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 20:00. Można tam zobaczyć wystawy czasowe prezentujące dokonania najważniejszych młodych artystów lub prace dotyczące aktualnych tematów.

Ważną darmową atrakcją Warszawy jest park przy Łazienkach Królewskich, odwiedzany z przyjemnością zarówno przez mieszkańców Warszawy, jak i turystów. Piękne założenie parkowe to jeden z symboli stolicy – rośliny, architektura i ozdoby ogrodowe tworzą tu niezwykły klimat.

Muzeum gen. Władysława Sikorskiego otwarte jest dla zwiedzających we wtorki w godzinach 15:00 – 17:00 lub w innych terminach po telefonicznym uzgodnieniu. Dzięki jego eksponatom można poznać tego niezwykłego człowieka i prześledzić jego zasługi dla niepodległości Polski.

Darmowy wstęp obowiązuje w oddziałach Muzeum Niepodległości, które obrazuje bolesne momenty XX-wiecznej historii Polski.

Mauzoleum Walk i Męczeństwa oraz Muzeum Więzienia Pawiak dostępne są dla zwiedzających powyżej 14. roku życia za darmo w środy w godzinach 9:00 – 17:00, w czwartki i soboty w godzinach 10:00 – 16:00, w piątki w godzinach 10:00 – 17:00 oraz w niedziele w godzinach 10:00 – 16:00.

Pawilon X Cytadeli Warszawskiej dostępny jest dla zwiedzających powyżej 14. roku życia bezpłatnie codziennie od środy do niedzieli w godzinach 9:00 – 16:00

Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej oraz Muzeum Katyńskie znajdują się w XIX-wiecznym forcie Czerniakowskim. Pierwsze prezentuje zabytkowe elementy polskiego uzbrojenia, uszeregowane w kilku wystawach stałych (m. in. dotyczących polskich wojsk pancernych oraz polskiego lotnictwa), oprócz tego zwiedzający mogą podziwiać wystawy czasowe nawiązujące do tematyki muzeum. Obiekt jest szczególnie atrakcyjny dla chłopców, ponieważ wielu z nich marzy w dzieciństwie o karierze wojskowej. Muzeum Katyńskie przechowuje pamiątki po Polakach pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje, a jedną z jego misji jest szerzenie wiedzy i pamięci o tej zbrodni.  Muzea dostępne są bezpłatnie od środy do niedzieli w godzinach 10:00 – 16:00 w sezonie jesienno-zimowym oraz w godzinach 11:00 – 17:00 w sezonie wiosenno-letnim.

Warszawskie galerie dostępne bezpłatnie

Galeria aTAK
Galeria Elektoralna
Galeria Foksal
Galeria Krytyków „Pokaz”
Galeria Mazowiecka
Galeria Test
Galeria XX1

Atrakcje turystyczne dostępne w Warszawie za darmo w określonych terminach

Darmowe poniedziałki:

Muzeum Plakatu w Wilanowie
Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Darmowe wtorki:

Muzeum Fryderyka Chopina
Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku
Muzeum Narodowe w Warszawie (galerie stałe)

Darmowe środy:

Muzeum Wojska Polskiego
Salonik Chopinów

Darmowe czwartki:

Muzeum Królikarnia
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie – Galeria Azjatycka
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim
Muzeum Woli
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Narodowa Galeria Sztuki Zachęta

Darmowe soboty:

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
Muzeum Sportu i Turystyki
Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie

Darmowe niedziele:

Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego
Muzeum Niepodległości
Muzeum Farmacji im. Antoniny Leśniewskiej
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Pałac w Wilanowie
Zamek Królewski w Warszawie
Muzeum Ziemi PAN
Fotoplastikon

Wielkanoc na świecie
Gadżety przydatne w czasie lotu samolotem

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź Tam czeka na Ciebie słońce i piękne plaże! Którą wyspę wybierzesz? 30 ofert od 173 Sprawdź