image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.Polub nas na FB

Business class wraca do łask

Business class wraca do łask

Według British Airways zainteresowanie biletami klasy biznes rośnie. To świetna wiadomość dla całego rynku czytamy w Pulsie Biznesu.

Spadek zainteresowania biletami klasy biznes to jeden z głównych problemów, z którymi borykają się linie lotnicze. W tym roku m.in. z tej przyczyny odnotują 11 mld USD straty. Klienci, którzy podróżowali klasą biznes, przesiedli się do ekonomicznej. Coraz częściej zdarza się także, że kupują bilety z wyprzedzeniem za niższą cenę.

Mimo dotychczasowych strat brytyjski przewoźnik ocenia przyszłość optymistycznie. BA ocenia, że podróżni powoli wracają do business class. Ten trend jest już widoczny m.in. w Polsce.

- Dostrzegamy wyraźny wzrost zainteresowania biletami klasy biznes, zwłaszcza na dalekich trasach. Przywrócony poranny lot z Warszawy do Londynu cieszy się dużym zainteresowaniem biznesmenów — wyjaśnia Anna Ingham-Grant, dyrektor British Airways na środkową i wschodnią Europę.

Według specjalistów to dobry sygnał dla całego rynku. Pierwsze pozytywne sygnały skłoniły British Airways do inwestycji, choć sytuacja przewoźnika jest nadal trudna. Już w lutym przewoźnik zaprezentuje odnowioną kabinę pierwszej klasy – w grę wchodzi m.in. wymiana foteli. W ciągu około dwóch lat spółka chce zmodernizować te części wnętrza we wszystkich samolotach.

Jak twierdzą przedstawiciele BA, firma nie uniknie jednak dalszego cięcia kosztów. Do marca 2010 r. zmienią się warunki zatrudnienia 3 tys. pracowników BA. Choć nie obejdzie się bez zwolnień, zostaną one zredukowane do minimum. BA szuka wśród blisko 40 tys. zatrudnionych osób, które odejdą w naturalnym procesie – zdecydują się na pracę w mniejszym wymiarze godzin, wcześniejszą emeryturę lub bezpłatne urlopy, np. macierzyńskie.

Źródło: Puls Biznesu

Najpopularniejsze kierunki lotów w listopadzie 201...
Lotnisko w Warszawie działa bez zakłóceń
Zobacz więcej

Kalendarze

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Jak szybko poruszać się po lotniskach? w Technologie 25 minut(y) temu

Duże lotniska przesiadkowe mają to do siebie, że trzeba w nich pokonywać duże odległości. Sporym problemem są również bagaże, które trzeba ciągnąć ze sobą czasami nawet przez kilometry. Jednak jest kilka sposobów na to, by szybko przemieszczać się pomiędzy terminalami. Jednym z nich jest wynajęcie wózka elektrycznego, jednak zazwyczaj jest to dość kosztowne. Można również jeździć po lotnisku na... własnej walizce.Modobag - walizka z silnikiemModobag to właśnie taki oryginalny sposób ...

Czytaj dalej

Powsinoga stworzył(a) nowy wpis na blogu Wow! Sardynia za 215 zł w dwie strony! w Promocje 40 minut(y) temu

Bardzo dobra cena lotów na piękną Sardynię! Ta niezwykła, włoska wyspa dostępna jest dziś z Krakowa za 215 zł w dwie strony! Loty odbywają się na pokładach linii Ryanair.Tanie noclegi znajdziecie w B&B Alex Group, gdzie za 10 nocy zapłacicie 714 zł za osobę, w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób! Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży: 26 października - 5 listopada 2016< ...

Czytaj dalej