image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.MPL Kraków-Balice ma nowy rozkład lotów

Według nowego, zimowego rozkładu lotów Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice obsłuży 45 regularnych połączeń lotniczych z 32 miastami. Pojawią się także nowe trasy do pięciu europejskich miast.

Jak mówił na konferencji prasowej prezes MPL Jan Pamuła, największa zmiana w siatce połączeń była spowodowana decyzjami Centralwings. Polska tania linia lotnicza zrezygnowała z regularnych połączeń i skupiła się na czarterach. Zarząd krakowskiego portu lotniczego prowadzi negocjacje z innymi przewoźnikami oferującymi tanie loty, by uruchomić utracone z powodu zmian bezpośrednie loty m.in. do Rzymu, Barcelony i Aten.

Światowy kryzys i malejąca liczba połączeń rodzą dla wielu lotnisk problemy. Sytuacja ta nie ominęła też krakowskiego portu. Władze portu zrewidowały w dół tegoroczną prognozę dotyczącą liczby odprawionych pasażerów. Wyniesie ona nie - jak pierwotnie zakładano - ok. 3,5 mln, lecz 2,9-3 mln osób. Mimo to prezes Pamuła szacuje, że ostatni okres był dla lotniska sprzyjający.

- Udało nam się uruchomić szereg nowych połączeń, wśród których są loty do Edynburga, Sztokholmu Skavsta oraz Birmingham wykonywane przez irlandzki Ryanair, Oslo Rygge realizowane przez Norwegian oraz loty do Berlina z międzylądowaniem w Poznaniu, które obsłuży JetAir - mówił Pamuła.

W sumie w sezonie zimowym na krakowskie lotnisko będzie latać 20 przewoźników: 10 tradycyjnych i 10 oferujących tanie loty. Zimowy rozkład będzie obowiązywał do 29 marca przyszłego roku.

Port Lotniczy Łódź ma nowy parking
Norwegian zeskanuje nasze linie papilarne
Zobacz więcej

Kalendarze

Coraz więcej Chińczyków lata. To prawda obiektywna i bezsprzeczna. Coraz więcej obywateli tego kraju ma dostęp do tego środka transportu. Ze względu na rozwój gospodarczy, rośnie liczba ludzi, nawet tych pochodzących z biedniejszych rejonów, których stać na zakup biletu lotniczego. Jednak poziom znajomości etykiety nie wzrasta wraz z bogaceniem się podróżnych. Dlatego właśnie chińskie linie lotnicze przeprowadzają wojskowe wręcz szkolenia dla stewardes, by mogły sobie poradzić z trudnymi pasażerami.Trening a'la marines

Czytaj dalej

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Pieniądze w podróży w Wideo 39 minut(y) temu

  ...

Czytaj dalej