Bilety lotnicze z Wrocławia do Sewilli

Wroclaw WROPolska
Sewilla SVQHiszpania
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
przelot złożony

+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00

Hiszpania

Korrida to sport narodowy w Hiszpanii
Fot. SXC

Hiszpania to bardzo zróżnicowany kraj zarówno pod względem kultury, jak i krajobrazu. Myśląc o Hiszpanii, z pewnością najpierw wyobrażamy sobie corridę i flamenco, zatłoczone, słoneczne plaże i niesamowitą architekturę Barcelony bogatą w dzieła Gaudiego. Ale czas w Hiszpanii można spędzić na wiele sposobów. Hiszpania jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy – góry i zielone wzgórza na północy, południe przywodzące na myśl atmosferę marokańskich krajobrazów i architektury oraz urzekająco piękne plaże na wybrzeżu. Pejzaż Hiszpanii zmienia się od pokrytych śniegiem pirenejskich szczytów, poprzez zielone łąki Galicji i pomarańczowe gaje Walencji, aż do pustynnej Almerii.

Turystyka jest dziś w Hiszpanii bardzo ważna, gdyż stanowi około 10% dochodu narodowego. Mimo iż większość turystów nadal przybywa do Hiszpanii na słoneczne wybrzeże, to coraz silniej przyciągają ich także inne atuty kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim. Hiszpania posiada ogromne bogactwo historyczna i kulturowe – obok jaskiń z prehistorycznymi malowidłami warto odwiedzić pałace Maurów, ruiny średniowiecznych zamkówm, sąsiadujące z rzymskimi budowlami. Architektura Hiszpanii jest bardzo inspirujaca - nad nowoczesnymi miastami górują wieże gotyckich i renesansowych katedr. Zróżnicowanie Hiszpanii jest widoczne także w języku, kulturze, a przede wszystkim kuchni oraz sztuce.

 

Popularne wyobrażenie o Hiszpanii, jako kraju flamenco, corridy, barów tapas i uroczystych procesji Wielkanocnych w najmniejszym stopniu nie oddaje różnorodności tej ziemi. Hiszpania ma cztery oficjalne języki, dwa wielkie miasta o prawie równym znaczeniu oraz krajobraz zróżnicowany bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim. Te właśnie kontrasty czynią z Hiszpanii tak fascynujący cel podróży.

Kiedy warto lecieć?

Najlepszy okres na podróż do Hiszpanii to miesiące od maja do września. W południowych regionach kraju przyjemnie jest również w październiku i kwietniu. W okresach tych można liczyć na ładną i ciepłą pogodę. Trzeba się jednak liczyć z możliwością dotkliwych upałów. Szczyt sezonu turystycznego w Hiszpanii przypada na sierpień. Wtedy to regiony nadmorskie przeżywają istne oblężenie. Z kolei podróżowanie tuż przed lub po sezonie ma swoje zalety, głównie w postaci znacznie niższych cen.

Wrocław

wroclaw
Wrocławski Rynek
Fot. sxc.hu

Wrocław to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast Polski. Z roku na rok przyciąga również coraz większą liczbę turystów, mimo że pod względem turystycznych atrakcji ustępuje wielkim europejskim stolicom, takim jak Paryż czy Barcelona.

Historia

Miasto po raz pierwszy wzmiankowane w sposób jednoznaczny w roku 1000 w związku z założeniem biskupstwa, jednak osadnictwo słowiańskie na Ostrowie Tumskim istniało co najmniej 150 lat wcześniej. Od końca X wieku znajdowało się pod panowaniem Piastów. W 1035 roku, w okresie tzw. Reakcji Pogańskiej, źródła informują o budowie świątyni pogańskiej w mieście. W XIII wieku dokonano lokacji miasta na prawie magdeburskim, w 1335 miasto znalazło się pod panowaniem królów czeskich, a później (po krótkim okresie rządów węgierskich) wraz z Koroną Czeską zostało włączone do Monarchii Habsburskiej. W 1741 roku wraz z większością Śląska zostało zdobyte przez Prusy, w związku z czym w latach 1741-1918 oficjalna nazwa miasta brzmiała Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław (niem. Königliche Haupt- und Residenzstadt Breslau), w latach 1918-45 (po rewolucji listopadowej) Miasto Stołeczne Wrocław (Hauptstadt Breslau). W 1945 miasto zostało ogłoszone twierdzą i zniszczone w czasie walk między Armią Czerwoną i Wehrmachtem. Po II wojnie światowej Wrocław decyzją konferencji poczdamskiej został włączony do Polski.

Dzięki swojej barwnej historii Wrocław stał się miastem wielokulturowym, w którym przenikają się wpływy niemieckie (odziedziczone po przedwojennym mieście Breslau) oraz polskie i kresowe - spora część wrocławian to potomkowie mieszkańców polskiego Lwowa. Po II wojnie światowej przewieziono do Wrocławia także większość dorobku kulturowego tego miasta, na czele ze zbiorami Biblioteki Ossolineum i Panoramą Racławicką.

Czasem Wrocław nazywany jest "Wenecją Północy". To porównanie może budzić uśmiech, ale rozbudowana sieć kanałów, przepływające przez miasto rzeki, sto dwadzieścia mostów, ogromna ilość parków, dziesiątki imponujących zabytków i gotyckich kościołów przekonują, że na taki tytuł Wrocław zasługuje. Również życie nocne miasta tętni z iście włoskim temperamentem i z pewnością można się tu bawić równie dobrze, jak w sercu Italii.

Wrocław to niezwykłe polskie miasto, które charakteryzuje się ogromną liczbą młodych i kreatywnych ludzi, szczególnie studentów - stolica Dolnego Śląska to bowiem bardzo istotny na mapie Polski ośrodek uniwersytecki. To wszystko sprawia, że nieustannie tętniący życiem Wrocław gwarantuje relaks i dobrą zabawę każdemu turyście.

Na forum

 • Ziemia Święta

  unikalna kultura
  Ziemia Święta. Z wizytą w Betlejem, Jerozolimie, Tel Awiwie, Hajfie Być tam to dla każdego silne przeżycie. Potęgowane uczuciem, że podąża się śladami Jezusa. To zaskoczenie, że w jednym miejscu spotyka się pobożnych chrześcijan z krzyżami, brodatych chasydów tańczących pod Ścianą Płaczu, muzułmanów w meczecie. http://ocdn.eu/images/pulscms/YmM7MDQsMCw5NSw2NDAsMzgzOzA2LDMyMCwxYzI_/4f6ab94d0b223f57fcdab2baebd05cc2.jpg Betlejem przynosi czasem rozczarowanie. W tym niedużym mieście, położonym 8 km od Jerozolimy przy drodze do Hebronu, trudno doszukać się podniosłego nastroju. Wszędzie uliczki tonące w śmieciach, biedne arabskie domy oszpecone napisami wymalowanymi sprayem, krzyk sklepikarzy, którzy próbują na siłę wepchnąć swój towar... Ale im dłużej tu przebywamy, tym bardziej zaczynamy cenić koloryt tego miejsca. Niezwykła atmosfera panuje w centrum wokół Placu Żłóbka i na suku w…
 • Mediolan - zakupy :)

  Pytania ogólne
  Mam pytanie na temat zakupów w Mediolanie. Czy mieliście okazje kupować markowe rzeczy będąc tam i czy znacie jakieś sklepy, gdzie możemy kupić fajne ubrania w przystępnych cenach? ;) Przed odwiedzeniem Mediolanu nabrałam ochoty na przywiezienie sobie czegoś fajnego ;)…
  Ale w sklepach typu H&M czy tally weijl też zauważyłam, że jest około 20-30 % taniej. Dobrze wiedzieć :)…
 • Kuba (Havana) za 700zł z Europy?

  Bilety lotnicze - promocje
  Madryt - Havana - Madryt 2-11 marzec strona: https://www.aireuropa.com cena: 160euro Jak ktoś kupi proszę o info ;)…
  Mediolan nadal działa pięknie.…
 • Liverpool - Chinatown

  Wielka Brytania
  W wielu miastach świata można znaleźć chińskie dzielnice. Jedną z najbardziej znanych jest liverpoolskie Chinatown. Najbardziej widowiskową częścią tej dzielnicy jest Łuk, który poza Chinami jest największym tego typu obiektem. Chiński Łuk ma 13, 5 metra wysokości i jest najwyższy w Europie, a drugi co do wysokości na świecie nie licząc Chin. Na Łuku można zobaczyć aż 200 ręcznie wyrzeźbionych postaci smoków, z których 188 to smoki zwyczajne, ale już 12 pozostałych to smoczyce w ciąży, które mają symbolizować szczęście przepływające między Liverpoolem a Szanghajem. Pośrodku łuku wypisano złotymi literami słowo, które można z chińskiego przetłumaczyć na angielskie Chinatown. I jak wam się podoba taka odsłona Anglii?…
 • Cudne Wyspy Capo Verde

  Afryka
  Nasza piękna planeta skrywa wiele bajecznie pięknych miejsc, do których tęsknią wielbiciele podróży. Bez wątpienia należy do nich Republika Zielonego Przylądka. W odpowiedzi na pytanie czy rzeczywiście jest o czym marzyc, czy warto się tam wybrać może pomóc ten artykuł. Można w nim znaleźć też wiele informacji czysto praktycznych. D4-CBP-TACV-Cabo-Verde-Airlines-Boeing-757-200_PlanespottersNet_235206.jpg cabo_verde_01.gif cabo_verdeNORM.jpg images13.jpg…
 • Pociąg Jan Kiepura Warszawa - Amsterdam

  Pytania ogólne
  Być może ktoś z Was korzystał z pociągu Jan Kiepura relacji Warszawa - Amsterdam? Planuje w sierpniu skorzystać z tego połączenia. Wiem, że jest promocja na bilety i na 60 dni przed podróżą można je kupić w cenie 29 euro. Ale przydałyby mi się też jakieś porady praktyczne dotyczące samej podróży. Także jeżeli ktoś coś na ten temat wie, to bardzo chętnie poczytam.…
  W piątek jadę tym pociągiem ale do polski. Bilet kupiłem wczoraj na stronie ns.nl i wyślą mi go pocztą. Niestety nie wysyłają do polski. Chciałem kupić w Polsce bilet jak jechałem do Holandii - zaśpiewali mi jakieś 450zł :D. Gdyby ktoś kupował na ns.nl to dam wam taki trick. Gdy wpisywałwm tutaj: https://www.nsinternational.nl/en to wyskakiwało że sie nie da kupić przez neta. Klikałem więc "Search and Book" i potem dowolny kraj. Jak tutaj wpiszemy gdzie chcemy pojechać https://www.nsinternational.nl/en/belgium to już bedzie działać:)…