Bilety lotnicze z Wrocławia do Hahn

Wroclaw WROPolska
Hahn HHNNiemcy
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00

Hahn

hahn
Hahn - widok z lotu ptaka
Fot. Wikipedia

Hahn to mała wioska położona w zachodniej części Niemiec, w której w 67 domach mieszkają 194 osoby. Co zatem jest w niej wyjątkowego? To, że leży zaledwie 350 metrów od pasa startowego lotniska Frankfurt Hahn. Już w czasie zimnej wojny istniała tu baza wojskowa Amerykańskich Sił Lotniczych, a w 1993 roku lotnisko wojskowe zostało przekształcone w cywilny port lotniczy.

Historia

Niedaleko Hahn znaleziono pozostałości osad Rzymskich i Francuskich. Pierwsze wzmianki o mieście, którego nazwa pochodzi od słowa Hein - las, znaleziono w księgach z 1330-35 roku. Od 1794 było to terytorium francuskie, a od 1814 podległe było Prusom. Po drugiej wojnie światowej miasteczko stało się częścią nowo powstałego landu Rheinland-Pfalz, a w 1953 roku zaczęła działać tu wojskowa baza lotnicza sił NATO. Rada miejska dopiero 1986 roku wybrała herb miasta. Jego autorem jest Harald Kaspar.

Niemcy

Klasyczne niemieckie kamieniczki
Fot. SXC

Niemcy to kraj o wyjątkowej historii. Wywarł on ogromny wpływ na całą cywilizację europejską i jednocześnie kraj, który niemal przyczynił się do jej upadku. Ale na szczęście ślady II wojny światowej są coraz mniej widoczne – również te psychologiczne, socjalne i polityczne. Do dzisiejszego dnia trwają także skutki integracji Niemiec – mur berliński runął przecież niedawno bo 9 listopada 1989 r.

Ale współczesne Niemcy prawdopodobnie odbiegają od standardowego wyobrażenia o nich. Dziś kraj ten to nowoczesne miasta z architektonicznymi perełkami, ogromnymi pasażami handlowymi i nieustającym nocnym życiem. To potęga przemysłowa słynąca ze sprawności swojej gospodarki i jednocześnie kraj, który na nowo czerpie ze skarbnicy swojej kultury – to stąd wywodzi się ośmiu laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Ostatnim jest Günter Grass, którego „Blaszany bębenek” znany jest na całym świecie. Być może dlatego Niemcy zajmują drugie miejsce w świecie w w produkcji książek. Trudno nie podziwiać także ogromnej ilości muzeów i znanych na całym świecie galerii sztuki - istnieje tu ponad 2000 muzeów krajowych, regionalnych i miejskich, a poza tym liczne skarbce i muzea diecezjalne, pałacowe czy skanseny.

Nieporównywalny z niczym jest wkład niemieckich kompozytorów w światowe dziedzictwo. Tu urodzili się i tworzyli tacy geniusze tacy jak Jan Sebastian Bach czy Ludwik van Beethoven. Do dziś w salach koncertowych całego świata wykonywane są utwory Telemanna, koncerty Händla, pieśni Schumanna czy symfonie Brahmsa a życie muzyczne kraju rozkwita.

Niemcy to także charakterystyczne, piękne miasteczka z zabudowaniami z muru pruskiego, tradycyjna kuchnia i festyny, fascynujące krajobrazy i zabytki światowej klasy: zamki, pałace i klasztory będące uosobieniem niemieckiego romantyzmu. Mekką turystyczną Niemiec jest Ren, a dokładniej jego romantyczny odcinek między Moguncją a Kolonią ale trudno się oprzeć także wybrzeżom Bałtyku, piaszczystym wyspom na Morzu Północnym czy jeziorom Pojezierza Meklemburskiego i oczywiście Alpom.

Dzisiejsze Niemcy to kraj wielonarodowościowy i wielokulturowy. Niemal w każdym mieście są restauracje i kawiarnie włoskie, chińskie, greckie, tureckie. Ponad 7 milionów mieszkańców kraju to cudzoziemcy. Co trzeci mieszkaniec Stuttgartu, co czwarty Frankfurtu nad Menem to obcokrajowiec.

 

Wrocław

wroclaw
Wrocławski Rynek
Fot. sxc.hu

Wrocław to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast Polski. Z roku na rok przyciąga również coraz większą liczbę turystów, mimo że pod względem turystycznych atrakcji ustępuje wielkim europejskim stolicom, takim jak Paryż czy Barcelona.

Historia

Miasto po raz pierwszy wzmiankowane w sposób jednoznaczny w roku 1000 w związku z założeniem biskupstwa, jednak osadnictwo słowiańskie na Ostrowie Tumskim istniało co najmniej 150 lat wcześniej. Od końca X wieku znajdowało się pod panowaniem Piastów. W 1035 roku, w okresie tzw. Reakcji Pogańskiej, źródła informują o budowie świątyni pogańskiej w mieście. W XIII wieku dokonano lokacji miasta na prawie magdeburskim, w 1335 miasto znalazło się pod panowaniem królów czeskich, a później (po krótkim okresie rządów węgierskich) wraz z Koroną Czeską zostało włączone do Monarchii Habsburskiej. W 1741 roku wraz z większością Śląska zostało zdobyte przez Prusy, w związku z czym w latach 1741-1918 oficjalna nazwa miasta brzmiała Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław (niem. Königliche Haupt- und Residenzstadt Breslau), w latach 1918-45 (po rewolucji listopadowej) Miasto Stołeczne Wrocław (Hauptstadt Breslau). W 1945 miasto zostało ogłoszone twierdzą i zniszczone w czasie walk między Armią Czerwoną i Wehrmachtem. Po II wojnie światowej Wrocław decyzją konferencji poczdamskiej został włączony do Polski.

Dzięki swojej barwnej historii Wrocław stał się miastem wielokulturowym, w którym przenikają się wpływy niemieckie (odziedziczone po przedwojennym mieście Breslau) oraz polskie i kresowe - spora część wrocławian to potomkowie mieszkańców polskiego Lwowa. Po II wojnie światowej przewieziono do Wrocławia także większość dorobku kulturowego tego miasta, na czele ze zbiorami Biblioteki Ossolineum i Panoramą Racławicką.

Czasem Wrocław nazywany jest "Wenecją Północy". To porównanie może budzić uśmiech, ale rozbudowana sieć kanałów, przepływające przez miasto rzeki, sto dwadzieścia mostów, ogromna ilość parków, dziesiątki imponujących zabytków i gotyckich kościołów przekonują, że na taki tytuł Wrocław zasługuje. Również życie nocne miasta tętni z iście włoskim temperamentem i z pewnością można się tu bawić równie dobrze, jak w sercu Italii.

Wrocław to niezwykłe polskie miasto, które charakteryzuje się ogromną liczbą młodych i kreatywnych ludzi, szczególnie studentów - stolica Dolnego Śląska to bowiem bardzo istotny na mapie Polski ośrodek uniwersytecki. To wszystko sprawia, że nieustannie tętniący życiem Wrocław gwarantuje relaks i dobrą zabawę każdemu turyście.

Na forum

 • czy sa loty Bydgoszcz-Frankfurt Hahn

  Szukam taniego lotu do...
  Czy ktoś sie orientuje czy są loty Bydgoszcz- Frankfurt Hahn? liniami wizzair? bo niby na stronie jest takie połączenie a jak juz sie wybierze to i tak pokazuje port dolecowy Gdańsk :/…
  dzieki za info:)…
 • Oslo - Jakarta za 1739 PLN

  Bilety lotnicze - promocje
  Przeloty bardzo dobrymi liniami Qatar Airways i Cathay Pacific! Dużo terminów na 2015 rok. Dolot do Oslo za niewielkie pieniądze można złożyć Wizzairem lub Ryanairem z wielu miast w Polsce. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej przerwy w Oslo ze względu na konieczność zmiany lotniska: z Torp (Wizzair) lub Rygge (Ryanair) na Gardermoen. W przypadku dolotu Norwegianem nie trzeba zmieniać lotniska (ląduje na Gardermoen). Kalendarz terminów z Oslo: z.png z2.png z3.png Przykładowa rezerwacja (najtaniej dla osób z członkowstwem WDC podróżujących z bagażem podręcznym). z5.png z4.png…
 • Odprawa na Rzym Fiumicino w Wizzair

  Wizz Air
  Witam. Mam zamówiony lot z Fiumicino do Gdańska. Z lotniska Fiumicino nie jest dostępna odprawa online w Wizzair. Czy to oznacza, że zapłacę 10 euro za odprawę na lotnisku?…
  Skoro linia nie umożliwia odprawy on-line to za zwyczajną odprawę nie musi Pan płacić. Po prostu trzeba udać się na lotnisko co najmniej dwie godziny przed odlotem i zgłosić się do punktu odpraw Wizz Air.…
 • LOT - Prosto do Japonii już od 1799 PLN

  Bilety lotnicze - promocje
  Bezpośrednie loty z Warszawy już od 13 stycznia 2016! Oferta ważna do 30 listopada 2015 Promocja dotyczy podróży od 13 stycznia z wyłączeniem od 15 kwietnia 2016 r. do 15 maja 2016 r. Dlaczego warto latać z LOT-em: Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Tokio Najkrótszy czas połączenia - lot Warszawa - Tokio trwa 10h 30 min Komfortowa podróż na pokładzie nowoczesnego samolotu Boeing 787 DreamlinerTM Połączenia aż 3 razy w tygodnu ;) link do promocji.…
 • Szukam lotu do Moskwy 4 luty...

  Szukam taniego lotu do...
  WItam! Proszę was o pomoc w znalezieniu jak najtańszego biletu do Moskwy na 4 lutego z Krakowa, ale może być też z Warszawy. Potrzebuję też żeby czas przelotu byl mniej niz 6h i zeby samolot nie lodował późnym popołudniem/wieczorem. Bilet nie jest dla mnie...jest dla dziewczyny, która będzie mogła mnie odwiedzic jeżeli cos dobrego znajdzie, a jezeli nie poleci do Moskwy bezposrednio z Wloch i zobacze Ją dopiero w czerwcu :( Nie mam doswiadczenia w szukaniu lotów, latałem tylko 4 razy Ryanair. Teraz szukałem do Moskwy i znalazłem coś co mniej wiecej by odpowiadalo za okolo 900zł, ale kiedy przeszłem do kupna nie mogłem znalezc jak dokupic drugi bagaz i ile kosztuje... Z…
  BAGAŻ W air Baltic Zasady bagażowe Przed odlotem z airBaltic, prosimy zapoznać się z naszym regulaminem bagażowych. Zachęcamy również do korzystania Zarządzaj swoją rezerwację sprawdzić swoją klasę rezerwacji, aby potwierdzić, ile bagażu, masz prawo do przeprowadzenia. Bagaż podręczny Dla bezpieczeństwa i wygody Ciebie i Twoich kolegów pasażerów, każdy pasażer (oprócz niemowląt) jest dozwolona: 2 sztuki bagażu podręcznego o biznes inteligentny i bilety Biznes Elite 1 sztuka bagażu podręcznego o 8 kg limitu wagowego z gospodarki Smart, Elite i Gospodarki bilety Basic. Bagaż podręczny musi być umieszczony pod siedzeniem przed sobą lub w szafce nad swoim siedzeniu. Całkowite wymiary każdej sztuki bagażu podręcznego nie może…
 • Nowy Jork z Londynu za 1685 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  W tej cenie polecimy z Londynu Gatwick do Nowego Jorku (JFK). Wylot 15.01 i powrót 23.01. Podróż na pokładach linii Norwegian. LondynGatwick-NowyJork.png…
  Już jest ok...;-) Dziękuję ;-) Nie mam pojęcia dlaczego ja widziałam jakiś inny załącznik...Myślałam, że może nie ten zrzut załączyłaś przez pomyłkę ;-) A tu proszę takie kwiatki...Mój komputer oszalał:P…