Bilety lotnicze z Warszawy do Lagos

Warszawa WAWPolska
Lagos LOSNigeria
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
przelot złożony

+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00

Lagos

Lagos - najwieksza metropolia zachodniej Afryki
Fot. airpanther

Lagos to największe miasto Nigerii położone wybrzeżach Zatoki Lagos oraz na kilku wyspach, wśród których największe to Lagos i Victoria. Lagos to największe obok Kairu miasto w Afryce. Oficjalnie zamieszkuje je około 10 milionów mieszkańców, ale mówi się o 15 milionach. Od wczesnego rana do późnej nocy ulice tego ogromnego miasta duszą się w kilometrowych korkach, życie jest tu drogie, ciężko jest się tu utrzymać, a mimo tego codziennie do miasta przybywają nowi ludzie szukający lepszego życia.

Historia

Początkowo w miejscu miasta leżała wioska Eko. W XV wieku Portugalczycy utworzyli w tym miejscu pierwszą osadę handlową, którą nazwano Lagos (prawdopodobnie na cześć miasta w Portugalii), co oznacza jeziora. Prowadzono tu handel kością słoniową, przyprawami i niestety niewolnikami. W 1807 roku miasto przejęli Brytyjczycy. W 1900 roku wcielono je do kolonii Nigerii. Lagos był stolicą Nigerii aż do 1991 roku, kiedy została ona przeniesiona do Abudży. Mimo to, miasto do dzisiaj jest gospodarczym centrum kraju.

Bród, korki i bezprawie - to obiegowa opinia o Lagos. Od 2007 roku, kiedy gubernatorem Lagos został Babatunde Fashola, oczyszczono z nielegalnych targowisk Oshodi, dzielnicę uchodzącą nawet w Lagosie za symbol chaosu, naprawiono uliczne latarnie i sygnalizację świetlną, remontuje się drogi i mosty, na ulicach wydzielono specjalne buspasy dla autobusów, zasadzono tysiące drzew, krzewów i kwiatów, zaczęto tez sprzątać ulice. Wizerunek miasta, dotychczas uważanego za symbol afrykańskiego bałaganu, korupcji i nepotyzmu powoli zaczyna się zmieniać. Władze Lagos prowadzą kolejny projekt, który może pomóc miastu i jego mieszkańcom. Po drugiej stronie nigeryjskiej metropolii, u wybrzeży wyspy Victorii budowane jest Eko Atlantic City, które ma stać się centrum biznesowym dla zachodniej Afryki.

Nigeria

Nigeria
Fot. SXC

Nigeria jest krajem niebywale zróżnicowanym pod względem etnograficznym i kulturowym. Kraj zamieszkują 434 grupy etniczne, posługujące się 395 językami, charakteryzujące się odmiennymi tradycjami i odrębną, często liczącą tysiące lat kulturą. Nigeria jest także najludniejszym krajem Afryki - zamieszkuje ją ponad 154 mln mieszkańców. Ten wynik plasuje kraj na ósmym miejscu na świecie pod względem liczby ludności. Za szybkim rozwojem gospodarki - Nigeria jest zaliczona do krajów tzw. „Następnej Jedenastki” („Next 11”), w których gospodarka odnotowuje najwyższy poziom wzrostu, idzie znacznie wolniejszy rozwój turystyki. Mimo dużego potencjału gospodarczego, Nigeria i tak pozostaje krajem biednym a wielu mieszkańców zarabia mniej niż dwa dolary dziennie. Główną przeszkodą bardziej stabilnego wzrostu i lepszego wykorzystania swoich niewątpliwych bogactw turystycznych jest niestabilna sytuacja wewnętrzna, ciągłe zamieszki, konflikty rasowe i plemienne, a nawet wojny. 

Nazwa kraju pochodzi od rzeki Niger, płynącej przez jego zachodnią część. Nigeria leży na zachodnim wybrzeżu Afryki, w sąsiedztwie Nigru, Czadu, Kamerunu i Beninu. Krajobraz jest tu bardzo zróżnicowany: od lasów tropikalnych na południu, przez wzgórza po równiny. Najwyższym punktem jest góra Chappal Waddi, której szczyt osiąga wysokość 2419 metrów n.p.m. Nigeryjczyków jest ponad 154 miliony, co pozwoliło im zdobyć ósme miejsce wśród najludniejszych krajów świata.

Historia

Równie barwna jak pejzaże jest historia Nigerii. Centralną część kraju zamieszkiwali ludzie z plemienia Nok, którzy pojawili się tutaj prawdopodobnie nawet w X wieku p.n.e. Ich kultura rozwijała się aż do II wieku naszej ery. Pozostawili po sobie charakterystyczne, terakotowe rzeźby, przedstawiające głównie postacie o dużych czaszkach oraz zwierzęta. Duże znaczenie dla historii kraju miały ludy Hausa, Ibo i Joruba. Według ustaleń dokonanych przez archeologów żyli oni w państwach – miastach, tworząc organizmy państwowe o dość zaawansowanej strukturze. Bardzo szybko potencjał terenów obecnej Nigerii zauważyli muzułmanie starający się wprowadzić islam wśród tutejszych plemion. W VII wieku pojawiło się ważne państwo o nazwie Kanem – Bornu. Już w XI wieku jego przywódcy zadecydowali o przejściu na islam. Tylko niektóre struktury w Nigerii były silne, państwo natomiast wciąż było rozdrobnione i podzielone.

Przełomem stał się wiek XV. Właśnie wtedy do wybrzeży kraju przybiły statki pierwszych Europejczyków. W 1472 roku dokonali tego Portugalczycy, a w połowie następnego stulecia – Anglicy. Główny port kraju Portugalczycy nazwali Lagos, rozpoczęli też zakrojony na szeroką skalę handel niewolnikami. Powstawały coraz to nowe faktorie handlowe. Od czasów wojen napoleońskich większe znaczenie zaczęli zyskiwać Anglicy. W 1861 roku zdołali zająć Lagos, jeden z najważniejszych ośrodków. Już w 20 lat później panowali nad większą częścią kraju, a w 1885 roku przemianowali podległe sobie tereny na „Królewską kompanię Nigru”. Od 1914 roku cała Nigeria znajdowała się w rękach Brytyjczyków pod nazwą „Kolonii i Protektoratu Nigerii”. Naturalnie lokalne plemiona wcale nie podzielały entuzjazmu zdobywców. Bezustannie wybuchały więc bunty i rewolty. Po II wojnie światowej nastroje narodowowyzwoleńcze jeszcze przybrały na sile. Ostatecznie jednak 1 października 1960 roku Nigeria stała się niepodległym państwem, będąc zarazem częścią Wspólnoty Narodów.

Nigeria dzis

Dzisiejsza Nigeria to zupełnie inny niż przed laty kraj. Przede wszystkim - choć niewiele osób o tym wie – to trzecia potęga kinematograficzna po USA i Indiach! Tamte mają odpowiednio Holly – i Bollywood, w Nigerii zaś króluje Nollywood czyli Lagos. Kręcone tam filmy nie są najambitniejszymi produkcjami świata, ale za to gwarantują dobrą rozrywkę. O tym, jak ważną rolę w afrykańskiej kulturze odegrali Nigeryjczycy świadczy też fakt, że ich ojczyznę nazywa się „sercem muzyki afrykańskiej”.

Nigeria słynie także z masła shea, stosowanego w najlepszych kosmetykach i poprawiającego nawilżenie skóry. Co ciekawe, przy jego produkcji mogą pracować tylko kobiety!

Ostatnimi czasy dochód narodowy Nigerii znacznie wzrósł, zwłaszcza dzięki wydobyciu ropy naftowej. Niestety, rozwój przemysłu wydobywczego doprowadził także do kilku katastrof związanych z wybuchami rurociągów. 26 grudnia 2006 to data eksplozji, podczas której zginęło prawie 300 osób.

Jeśli więc nie boimy się jaskrawych kontrastów, jakie bez wątpienia napotkamy w Nigerii, warto wybrać się tu na urlop. Afrykańska kultura i gościnność tubylców, do tego piękne pejzaże i tętniące życiem miasta – chyba wystarczy aby zmienić negatywny wizerunek kraju?

Warszawa

warszawa
Pałac Kultury i Nauki
Fot.  SXC

Warszawa - stolica Polski, miasto, które warto zobaczyć, oferujące wiele ciekawych atrakcji, posiadające niewątpliwie atmosferę miasta stołecznego. Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu.

Miasto pełne kontrastów, gdzie budowle historyczne sąsiadują z nowoczesną architekturą, gdzie po wojennych zniszczeniach zabytkowe pałace, kościoły, gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano bardzo wiernie, gdzie zabudowa wielkomiejska graniczy z dużą ilością otwartej przestrzeni skwerów, parków i ogrodów miejskich.

Warszawa jest miastem niezwykłym, frapuje przyjezdnych historią i klimatem, ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Warszawskie zabytki i pamiątki z przeszłości zostały docenione przez UNESCO, dzięki czemu warszawska Starówka została uhonorowana wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

Na forum

 • Barcelona z Gdańska, styczeń 2015, 148zł/os.

  Bilety lotnicze - promocje
  Może ktoś myśli już o zimowym urlopie? Wizzair ma w systemie tanie połączenia na trasie Gdańsk - Barcelona w styczniu, ceny dla członków WDC zaczynają się od 148zł/os. w dwie strony przy założeniu że lecimy jedynie z małym bagażem podręcznym. Wylot 74zł: 11, 14, 18, 21, 25.01 Powrót 74zł: 14, 18.01 Powrót 114 zł: 21, 25.01 Barcelona.jpg Barcelona2.jpg…
  zimą do Barcelony ???? hmmmm oryginalny pomysł albo na narty w alpy albo na półkole południową wygrzać kości :) :)…
 • Śmiercionośne meduzy w Tajlandii

  Tajlandia
  20-letnia niemiecka turystka, Saskia Thies, zmarła po tym, jak została poparzona przez meduzę. Kobieta była na wakacjach w Tajlandii na wyspie Koh Samui wraz ze swoją przyjaciółką, która również ucierpiała w wyniku zdarzenia. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Link do informacji…
 • Warszawa - Bari - Warszawa 320 złotych, październik

  Bilety lotnicze - promocje
  Bari jest największym miastem nad Adriatykiem, ważnym ośrodkiem przemysłowym, handlowym i kulturalnym Włoch południowych. Duży port wojenny, handlowy i pasażerski utrzymuje połączenia promowe z miastami Czarnogóry, Chorwacji i Grecji. bari-teatromargherita.jpg 1_2014-07-22.png 2_2014-07-22.png 3_2014-07-22.png 4_2014-07-22.png **cena obowiązuje dla posiadaczy wdc ** podróżujemy z bagażem podręcznym…
  Ach tak - chciałabym się tam wybrać :... Miejsce ponoć cudowne - myślałam o tym, aby wybrać się tam na Erasmusa. Z Bydgoszczy sindbad jeździ również do Bari - cena biletu w 1 stronę to ok 300 zł - więc bardziej opłaca się polecieć i nie męczyć tyle godzin w autokarze ;) Tym bardziej, że Sindbad - jeśli myślimy o ty samym - nie miał ostatnio dobrej passy :( no właśnie .. Miałam przyjemność 2 razy jechać Sindbadem na trasie Bydgoszcz-Amsterdam i Amsterdam-Bydgoszcz - mam wrażenie, że to było o dwa razy za dużo ;) ... Nigdy więcej !…
 • Seszele za 1569 PLN + tanie doloty Wizzairem!

  Bilety lotnicze - promocje
  Świetna cena na egzotyczny kierunek! Dużo terminów od maja do pierwszej połowy grudnia - okres od maja do listopada jest klimatycznie najprzyjemniejszy na wizytę na Seszelach :) Dolot do Paryża i przylot z Brukseli można zorganizować bardzo tanio Wizzairem. Rezerwując te loty pamiętajmy o zrobieniu odpowiedniej przerwy - w Paryżu czeka nas zmiana lotniska, a w Brukseli - dojazd z dworca kolejowego na Charleroi. Przykładowa rezerwacja za 1662 PLN (ceny Wizzairowe dla osób z członkostwem WDC, podróżujących z bagażem podręcznym): 1_2015-03-29-5.jpg 2_2015-03-29-3.jpg 3_2015-03-29-3.jpg Kalendarz terminów: 4_2015-03-29.png 5.png 6_2015-03-29.jpg 7.png…
  Seszele z Paryża staniały - obecnie koszt biletów wynosi 1 557, 67 zł :D…
 • Wycieczka objazdowa do Kenii

  Afryka
  Witam Wszystkich Fanów latania! B) W ostatnim czasie bardzo dużo słyszę o tzw. objazdowkach czyli wycieczkach objazdowych a mianowicie gro osób poleca Kenie. Oczywiście leci się tam niesamowicie długo, ale podobno naprawdę warto... Czy faktycznie jest tam tak fantastycznie i rewelacyjnie? Jakie są Wasze opinie, cz ktoś z Was brał udział w takiej objazdówce? Powiem szczerze że troche mnie ona przeraża, raz że to tak daleko, dwa to Afryka prawdziwa "dzicz" ;) i trzy boję się, że załapię jakieś choróbsko mimo szczepień... Czekam na Wasze relacje ;)…
  Racja, dyskutować można jeśli druga strona ma o czymś przynajmniej zielone pojęcie ;-) Cóż pisałem że polskie biuro ma takie safari po 400 $, tutaj fakty http://www.rainbowtours.pl/kenia-wczasy-w-mombasie/mombasa-beach?liczbaDoroslych=2&liczbaDzieci=0&liczbaPokoi=1&czyCenaZaWszystkich=#2015-01-03 Na forach wszyscy podają ceny które płacili tj. do 250$ np. http://www.globtroter.pl/forum/watek, 38680, ile, kosztuje, safari, , kenia.html Ale widać niektórzy z uporem maniaka będą twierdzić swoje, choć nie byli i nie widzieli :D…
 • Paryż z Wrocławia na styczeń-marzec od 88zł/os.!

  Bilety lotnicze - promocje
  W tytułowej cenie 88 zł/os. dostępny jest w systemie Wizzair jeden termin - 12-16.01. Cena ta dotyczy członków WDC. Osoby, które dotychczas nie wykupiły członkostwa polecą za 178zł/os. Lecimy z bezpłatnym małym bagażem podręcznym (42x32x25cm): WrocawPary.jpg Inne atrakcyjne ceny na przelot z Wrocławia do Paryża to: wylot 34zł: 12.01., 19.01., 26.01., 2.02., 16.02., 20.02., 23.02., 16.03., 23.03., 27.03. wylot 54zł: 5.01. wylot 74zł: 9.01. wylot 114zł: 16.01., 23.01., 6.02., 9.02., 2.03., 20.03. wylot 154zł: 30.01., 13.02., 6.03., 9.03., 13.03. powrót 54zł: 16.01. powrót 74zł: 9.01., 27.03. powrót 114zł: 12.01., 19.01., 26.01., 30.01., 2.02., 6.02., 20.03., 23.03. powrót 154zł: 2.01., 23.01., 13.02., 20.02., 23.02., 27.02., 13.03.…